Справа № 127/27619/17
Провадження №21-з/801/1/18
Категорія: крим.
Головуючий у суді 1-ї інстанції:
Доповідач: ОСОБА_1
ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2018 року м. Вінниця
Вінницький апеляційний суд в складі:
головуючого ОСОБА_1
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Вінниці питання про виправлення описки в ухвалі Апеляційного суду Вінницької області від 11 вересня 2018 року, -
В С Т А Н О В И В:
11.09.2018 року Апеляційним судом Вінницької області закрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою прокурора ОСОБА_4 на вирок Вінницького міського суду Вінницької області від 16.06.2018 року відносно ОСОБА_5 , обвинуваченого за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 185 КК України, в зв`язку з відмовою прокурора від апеляційної скарги.
На адресу Апеляційного суду надійшло подання старшого інспектора Вінницького міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області ОСОБА_6 про виправлення описки в ухвалі Апеляційного суду Вінницької області від 11.09.2018 року, а саме неправильної дати оскаржуваного вирока.
Відповідно до ст. 379 КПК України суд за власною ініціативою або за заявою учасника кримінального провадження чи іншої заінтересованої особи може виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Прокурор у судове засідання не з з`явився з невідомих суду причин, про розгляд питання про виправлення описки в ухвалі суду був повідомлений завчасно і належним чином.
Як вбачається із змісту ст. 379 КПК України, описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо).
Також, під описками слід розуміти, неправильне написання слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків.
Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприйняття, а саме : неправильне розташування розділових знаків, неправильні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
Арифметична помилка - це помилка у визначенні результату підрахунку: пропуск цифри, випадкова перестановка цифр, спотворення результату обчислення у зв`язку із використанням несправної техніки.
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не вправі змінювати зміст судового рішення, він лише усуває неточності щодо встановлених фактичних обставин справи (наприклад, дати події, номера і дати документа, найменування сторони, прізвища особи тощо).
Отже, виправлення допущених у вироку та ухвалі описок чи арифметичних помилок допускається, якщо при цьому не зачіпається суть цих судових рішень.
За таких обставин, суд вважає за необхідне вирішити питання про виправлення описки та виправити описку допущену в ухвалі Апеляційного суду Вінницької області від 11.09.2018 року, а саме виправити дату оскаржуваного вирока, зазначивши «вирок Вінницького міського суду Вінницької області від 07.06.2018 року» замість «вирок Вінницького міського суду Вінницької області від 16.06.2018 року».
Керуючись ст.ст. 379 КПК України суд,
П О С Т А Н О В И В:
Виправити описку в ухвалі Апеляційного суду Вінницької області від 11.09.2018 року, зазначивши в ухвалі «вирок Вінницького міського суду Вінницької області від 07.06.2018 року».
Вказану ухвалу вважати невід`ємною частиною ухвалі Апеляційного суду Вінницької області від 11.09.2018 року.
Судді:
Згідно з оригіналом:
Суд | Вінницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 78145494 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Вінницький апеляційний суд
Рупак А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні