ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

28 листопада 2018 року м. ТернопільСправа № 921/488/18

          Суддя Сидорук А.М., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Львів Агросектор" вул. Львівська,36, смт.Івано-Франкове, Яворівського району Львівської області, 81070 ідентифікаційний код 40000949 до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОР ТЗ" вул. Д.Лук"яновича,3а, м.Теропіль,46400 ідентифікаційний код 02973445 про стягнення заборгованості в сумі 236 135 грн 55 коп ,

ВСТАНОВИВ: Позивач -Товариства з обмеженою відповідальністю "Львів Агросектор" вул. Львівська,36, смт.Івано-Франкове, Яворівського району Львівської області, 81070 ідентифікаційний код 40000949 звернулось до Господарського суду Тернопільської області з позовною заявою (вх.№622 від 26.11.2018р.), в якій просить стягнути з відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОР ТЗ" вул. Д.Лук"яновича,3а, м.Теропіль,46400 ідентифікаційний код 02973445 - 236 135 грн 55 коп - заборгованості.

Дослідивши матеріали позовної заяви та перевіривши їх на відповідність вимогам статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, суд зазначає про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху з огляду на таке.

Відповідно до ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які зокрема, підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку" від 05.03.2009 №270 (зі змінами і доповненнями) передбачено, що розрахунковим документом, який підтверджує факт надання послуг поштового зв'язку, є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Згідно з п.п. 59, 61 зазначеної Постанови, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разi приймання внутрiшнiх поштових вiдправлень з оголошеною цiннiстю з описом вкладення бланк опису заповнюється вiдправником у двох примiрниках. Працiвник поштового зв'язку повинен перевiрити вiдповiднiсть вкладення опису, розписатися на обох його примiрниках i проставити вiдбиток календарного штемпеля. Один примiрник опису вкладається до поштового вiдправлення, другий видається вiдправниковi. На примiрнику опису, що видається вiдправниковi, працiвник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового вiдправлення.

З вищенаведеного вбачається, що належним доказом відправлення відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення у поштовий конверт та документ, який підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.

Згідно ч.1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Однак, серед документів, доданих до позовної заяви відсутні докази направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, незважаючи на те, що в додатках до позовної заяви вказано про доказ направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

26.11.2018 старшим інспектором Андрейченко О.Б. складено акт про те, що під час відкриття конверту надісланого ТОВ "Львів Агросектор" не виявлено документів, а саме документів, що підтверджують надіслання відповідачеві копії позовної заяви з додатками .

Згідно ст.7 ГПК України, правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин.

Тобто, обов'язковість виконання вимог закону покладається без виключення на всіх учасників судового процесу.

Відповідно до ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вказані недоліки позовної заяви, суд дійшов висновку про необхідність залишити подану позовну заяву без руху.

На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 174 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Львів Агросектор" вул. Львівська,36, смт.Івано-Франкове, Яворівського району Львівської області, 81070 ідентифікаційний код 40000949 до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОР ТЗ" вул. Д.Лук"яновича,3а, м.Теропіль,46400 ідентифікаційний код 02973445 про стягнення заборгованості в сумі 236 135 грн 55 коп - залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме:

- надати суду докази направлення копії позовної заяви від 20.11.2018р. Вих.№б/н із доданими до неї документами на адресу відповідача, а саме опис вкладення у цінний лист та розрахункову квитанцію (касовий чек).

3. Роз'яснити позивачу, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважається неподаною і буде повернута позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 28.11.2018р.

          Суддя                                                                                                     А.М. Сидорук

Дата ухвалення рішення 28.11.2018
Зареєстровано 28.11.2018
Оприлюднено 29.11.2018

Судовий реєстр по справі 921/488/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 03.01.2019 Господарський суд Тернопільської області Господарське
Ухвала від 28.11.2018 Господарський суд Тернопільської області Господарське

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону