Рішення
від 28.11.2018 по справі 629/3628/18
ЛОЗІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 629/3628/18

Провадження № 2-о/629/102/18

Р I Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 листопада 2018 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області у складі: головуючого - судді Смірнової Н.А., присяжних: Дубінського О.М., Інкіна М.В., за участю секретаря Габор В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою Комунальної установи Панютинський психоневрологічний інтернат , заінтересована особа виконавчий комітет Панютинської селищної ради міста Лозова Харківської області, як орган опіки та піклування про визнання фізичної особи недієздатною,-

в с т а н о в и в:

Заявник звернувся до суду з заявою про визнання фізичної особи недієздатною, посилаючись на те, що з 03 березня 2012 року в КУ Панютинський психоневрологічний інтернат зареєстрований і постійно мешкає ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який є інвалідом II групи з дитинства безстроково. ОСОБА_3 страждає на шизофренію параноідальної форми, має психічні порушення з дитинства, в зв'язку з чим неодноразово лікувався в психіатричних закладах охорони здоров'я, однак стан його здоров'я з часом тільки погіршувався. Розумовий стан хворого істотно впливає на його здатність усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, з в'язку з цим заявник просить визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, недієздатним. Для визначення психічного стану ОСОБА_3 здатності усвідомлювати ним значення своїх дій та керувати ними, просить призначити судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити Харківській обласній клінічній психіатричній лікарні № 3.

Представник заявника в судове засідання не з'явилася, але надала суду заяву в якій просила розглянути справу за її відсутності, на задоволенні заявлених вимог наполягала та просила їх задовольнити в повному обсязі.

Представник заінтересованої особи - виконавчого комітету Панютинської селищної ради міста Лозова Харківської області, як органу опіки та піклування ОСОБА_4 в судове засідання не з'явилася, але надала суду заяву в якій просила розглянути справу за її відсутності, проти задоволення заявлених вимог не заперечувала.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до п.1 ч.2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи, зокрема, про визнання фізичної особи недієздатною.

Згідно ст. 30 ЦК України, цивільну дієздатність має фізична особа, яка усвідомлює значення своїх дій та може керувати ними. Цивільною дієздатністю фізичної особи є її здатність своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов'язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання. Обсяг цивільної дієздатності фізичної особи встановлюється цим Кодексом і може бути обмежений виключно у випадках і в порядку, встановлених законом.

Відповідно до ст. 39 ЦК України, фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними. Порядок визнання фізичної особи недієздатною встановлюється Цивільним процесуальним кодексом України.

Згідно ч.1 ст. 40 ЦК України, фізична особа визнається недієздатною з моменту набрання законної сили рішення суду про це.

Судом встановлено, що з 03 березня 2012 року в Комунальній установі Панютинський психоневрологічний інтернат зареєстрований і постійно мешкає ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, якого зараховано на повне державне забезпечення.

Відповідно довідки до акту огляду медико-соціальної (експертної) комісії серія 10 ААА № 285986 від 28.10.2010 року ОСОБА_3 було визнано інвалідом другої групи з дитинства безстроково, в зв'язку з чим він потребує постійного нагляду та догляду.

Згідно довідки про психічний стан здоров'я підопічного станом на 25.05.2018 року, ОСОБА_3 страждає на шизофренію, параноідну форму. Психічні порушення з дитинства, в зв'язку з погіршенням здоров'я неодноразово лікувався в психіатричних лікарнях. Свідомість збережена. Орієнтування в місці і часі неточне. Контакт утруднений. Емоції сплощені, неадекватні. Мислення аморфне. Пам'ять, інтелект грубо порушені. Поведінка невпорядкована - розторможений, імпульсивний. Інструкції виконує вибірково. Ймовірно галюцинує. Фобії, тривоги заперечує. Критики до хвороби не має.

В зв'язку з виявленою хворобою ОСОБА_3 неодноразово лікувався в психіатричних закладах охорони здоров'я, однак стан його здоров'я з часом тільки погіршувався. Розумовий стан хворого істотно впливає на його здатність усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.

Відповідно до висновку судово-психіатричного експерта № 751 від 09.10.2018 року ОСОБА_3 на теперішній час виявляє хронічний, стійкий психічний розлад у формі шизофренії, параноїдної. На теперішній час ОСОБА_3 відповідно до свого психічного стану нездатний усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.

На підставі викладеного, суд вважає вимоги заявника законними, обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи, в зв'язку з чим заява про визнання особи недієздатною підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст.299 ЦПК України, судові витрати, пов'язані з провадженням справи про визнання фізичної особи недієздатною відносяться на рахунок держави.

Суд також вважає за необхідне зазначити, що згідно ч.ч. 6 -7 ст.300 ЦПК України, строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною визначається судом, але не може перевищувати двох років. Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п'ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного частиною першою цієї статті.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 30,39,40,41 ЦК України, постановою Пленуму Верховного Суду України Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним , ст.ст. 258, 264, 265, п. 1 ч. 2 ст. 293, 299, 300 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в:

Заяву Комунальної установи Панютинський психоневрологічний інтернат задовольнити.

Визнати недієздатним ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Ізюм, Харківської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрованого та мешкаючого в АДРЕСА_1

Строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною не може перевищувати двох років з дня набрання рішення законної сили.

Роз'яснити заявнику, що клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п'ятнадцять днів до закінчення такого строку.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до Лозівського міськрайонного суду Харківської області.

Заявник - Комунальна установа Панютинський психоневрологічний інтернат , адреса: Харківська обл., м. Лозова, смт. Панютине, вул. Івана Середи, буд. 10, ЄДРПОУ 03189647.

Заінтересована особа - виконавчий комітет Панютинської селищної ради міста Лозова Харківської області, як орган опіки та піклування, адреса: Харківська область, м. Лозова, смт. Панютине, вул. Заводська, буд. 11, ЄДРПОУ 04399795.

Суддя Н.А. Смірнова

Присяжні: О.М. Дубінський

М.В. Інкін

СудЛозівський міськрайонний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення28.11.2018
Оприлюднено29.11.2018
Номер документу78170265
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —629/3628/18

Рішення від 28.11.2018

Цивільне

Лозівський міськрайонний суд Харківської області

Смірнова Н. А.

Ухвала від 02.11.2018

Цивільне

Лозівський міськрайонний суд Харківської області

Смірнова Н. А.

Ухвала від 28.08.2018

Цивільне

Лозівський міськрайонний суд Харківської області

Смірнова Н. А.

Ухвала від 10.07.2018

Цивільне

Лозівський міськрайонний суд Харківської області

Смірнова Н. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні