Рішення
від 28.11.2018 по справі 903/727/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10

E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

28 листопада 2018 р. Справа № 903/727/18

за позовом: товариства з обмеженою відповідальністю "Полімер", Волинська обл., Ківерцівський р-н., м.Ківерці

до відповідача: приватного підприємства "Амкон", м.Луцьк

про стягнення 43 629 грн. 98 коп.

Суддя Кравчук А. М.

Без повідомлення (виклику) учасників справи

ОБСТАВИНИ СПРАВИ

08.10.2018 року на адресу суду надійшла позовна заява ТОВ "Полімер" до ПП "Амкон" про стягнення 43 629 грн. 98 коп.

Ухвалою суду від 09.10.2018 року позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Полімер" до приватного підприємства "Амкон" про стягнення 43 629 грн. 98 коп. залишено без руху, зобов'язано позивача не пізніше 5-ти календарних днів з дня вручення ухвали усунути її недоліки.

24.10.2018 року від ТОВ "Полімер" надійшло клопотання про долучення доказів направлення копії позовної заяви з додатками відповідачу (накладна та опис вкладень), сплати судового збору, попередній (орієнтовний) розрахунок судових витрат.

Ухвалою суду від 25.10.2018 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. Запропоновано відповідачу подати суду в порядку статей 165, 178 Господарського процесуального кодексу України не пізніше п'ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали відзив на позов і всі документи, що підтверджують заперечення проти позову при їх наявності, одночасно копію відзиву надіслати позивачу, третій особі, докази чого подати суду; належно засвідчені копії Статуту, свідоцтва про державну реєстрацію, довідки органу статистики про включення до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій; позивачу - відповідь на відзив не пізніше 3-х днів з дня отримання відзиву з доказами надіслання відповідачу, відповідачу - заперечення на відповідь позивача протягом 3-х днів з дня отримання відповіді з доказами надіслання позивачу. Зазначено, що у разі наявності заперечень щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження сторонам подати суду заяву із обґрунтуванням заперечень протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали.

Ч.5 ст. 176 ГПК України передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому ст. 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої ст. 120 Кодексу.

Відповідно до ч. 6 ст. 242 ГПК України у випадку розгляду справи за матеріалами в паперовій формі судові рішення надсилаються в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Частинами 2, 4, 7 ст. 120 ГПК України передбачено, що суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов'язковою. Ухвала господарського суду про дату, час та місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії повинна бути вручена завчасно, з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу, але не менше ніж п'ять днів, для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи чи вчинення відповідної процесуальної дії. Учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

За приписами ч. 1 ст. 7 ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб-підприємців з Єдиного державного реєстру.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцем реєстрації відповідача ПП "Амкон" є м.Луцьк, вул. Дубнівська, 47 В.

Така ж адреса зазначена у позовній заяві.

З метою повідомлення відповідача про відкриття провадження у справі, дату її розгляду та право подати відзив на позовну заяву, на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України, ухвала суду від 25.10.2018 року направлена судом рекомендованим листом з повідомленням про вручення на юридичну адресу відповідача.

Однак, судова повістка повернута об'єктом поштового зв'язку з позначкою "за закінченням терміну зберігання".

Пунктом 3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" № 18 від 26.12.2011 року роз'яснено, що за змістом зазначеної статті 64 ГПК, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Згідно з ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Відтак, в силу положення пункту 5 частини 6 статті 242 ГПК України, день невдалої спроби вручення поштового відправлення за адресою місцезнаходження відповідача, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, вважається днем вручення відповідачу ухвали суду про відкриття провадження у справі.

Згідно ч. 9 ст. 165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Враховуючи, що норми ст. 74 ГПК України щодо обов'язку суду витребувати у сторін документи і матеріали, необхідні для вирішення спору, кореспондуються з диспозитивним правом сторін подавати докази, п. 4 ст. 129 Конституції України визначає одним з принципів судочинства свободу в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, відсутність відзиву з відповідними вказівками на незгоду відповідача з будь-якою із обставин справи, на яких грунтуються позовні вимоги, що позбавляє відповідача відповідно до ч.4 ст. 165 ГПК України заперечувати проти такої обставини під час розгляду справи, суд вважає, що ним, в межах наданих йому повноважень, створені належні умови для надання сторонами доказів та вважає за необхідне розгляд справи проводити за наявними в ній матеріалами.

Заперечення щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін не надходили.

Судом встановлено, що 01.12.2010 року між позивачем та відповідачем укладений договір оренди нежитлового приміщення № 4 (далі – договір, а. с. 10-12).

Відповідно до ст. 174 ГК України господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, з договору.

Між сторонами зобов'язання виникли з договору № 4 від 01.12.2010 року.

За договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності (ст. 283 ГК України).

Згідно п.п. 1.1-1.3, 2.1, 3.1, 3.3, 4.1, 4.3, 4.4, 5.1, 5.2, 5.3, 5.7 договору орендодавець передає за двохстороннім актом приймання-передачі, а орендар приймає у строкове платне користування нежитлові приміщення для використання їх в господарській діяльності з метою розміщення офісу і складу, а саме офісні приміщення за №88, №89 (16,3 м.кв.), №90 згідно технічного паспорту загальною площею 34 м.кв., складське приміщення площею 101 м.кв., які знаходяться за адресою м.Луцьк, вул. Дубнівська, 47 В, та сплачує орендну плату в розмірі: офісне приміщення - 26 грн. 00 коп. за 1 м.кв., складське приміщення 15 грн. 00 коп. за 1 м.кв на календарний місяць. Орендна плата нараховується орендарем щомісячно не пізніше 5 числа місяця, наступного за звітним, починаючи з дати підписання між сторонами акту приймання-передачі об'єкта оренди і завершується датою його повернення по аналогічному акту орендодавцю. Орендна плата здійснюється з урахуванням офіційно встановленого індексу інфляції. Об'єкт оренди вважається переданим з моменту підписання сторонами ату приймання-передачі. Строк оренди складає один рік з дати підписання даного договору. Термін дії договору - по 30.11.2011 року включно. Якщо протягом 30 календарних днів до закінчення строку договору жодна із сторін письмово не заявить про своє бажання не продовжувати строк дії договору, даний договір вважається продовженим на такий самий строк і на тих самих умовах, який був раніше встановлений договором. По закінченню строку договору орендар має першочергове право на його продовження на новий строк. На підставі наданих орендодавцем рахунків, на протязі п'яти календарних днів, орендар відшкодовує орендодавцю понесені ним витрати: спожиту електроенергію, теплопостачання об'єкта оренди.

Додатковою угодою №1 від 30.11.2012 року сторони виклали п. 4.3 договору у такій редакції: "Якщо протягом 30 календарних днів до закінчення строку дії договору жодна із сторін письмово не заявить про намір його розірвати, даний договір автоматично пролонговуватиметься на кожний наступний рік" (а.с. 14).

Докази про припинення чи зміну дії договору в матеріалах справи відсутні.

У відповідності до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та закону, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог, що звичайно ставляться.

У відповідності до ст. 173 Господарського кодексу України та ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідносини, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

На виконання умов договору позивач передав відповідачу майно, що підтверджується актами приймання-передачі до договору оренди нежитлового приміщення №4 від 01.12.2010 року (а. с. 13, 15-18).

Користування приміщенням підтверджується підписаними сторонами актами здачі-приймання робіт (надання послуг) на загальну суму 43 629 грн. 98 коп. (а.с. 19-33).

Відповідач свої зобов'язання по оплаті орендних платежів не виконав, у зв'язку з чим заборгованість за договором оренди №4 від 01.12.2010 року складає 43 629 грн. 98 коп., підтверджена матеріалами справи, відповідачем неоспорена, підставна та підлягає до стягнення, оскільки згідно ст. 193 ГК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а одностороння відмова від виконання зобов'язань не допускається.

Оскільки спір до розгляду суду доведено з вини відповідача, то витрати по сплаті судового збору в сумі 1 762 грн. 00 коп. відповідно до ст. 129 ГПК України слід віднести на нього.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 129, 232, 237, 238, 241, 247- 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з приватного підприємства "Амкон" (м.Луцьк, вул. Дубнівська, 47 В, код ЄДРПОУ 34649489) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Полімер" (Волинська обл., Ківерцівський р-н., м. Ківерці, вул. Некрасова, 33/11, код ЄДРПОУ 32328478)

- 43 629 грн. 98 коп. заборгованості та 1 762 грн. 00 коп. витрат по сплаті судового збору, а всього 45 391 грн. 98 коп. (сорок п'ять тисяч триста дев'яносто одна грн. 98 коп.).

3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

          

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене до Північно-західного апеляційного господарського суду відповідно до ст. 255-256, п. 17.5 Перехідних положень ГПК України.

          Суддя                                         А. М. Кравчук

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення28.11.2018
Оприлюднено30.11.2018
Номер документу78180729
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —903/727/18

Судовий наказ від 02.01.2019

Господарське

Господарський суд Волинської області

Кравчук Антоніна Михайлівна

Рішення від 28.11.2018

Господарське

Господарський суд Волинської області

Кравчук Антоніна Михайлівна

Ухвала від 25.10.2018

Господарське

Господарський суд Волинської області

Кравчук Антоніна Михайлівна

Ухвала від 09.10.2018

Господарське

Господарський суд Волинської області

Кравчук Антоніна Михайлівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні