ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 січня 2010 року №2а-6375/09/2370
9 годин 55 хвилин
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Смілянця Е.С.,
при секретарі Веліхановій О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Сміла Черкаської області до комунального підприємства «Темп» про стягнення простроченої заборгованості,
встановив:
До суду з позовною заявою звернулося управління Пенсійного фонду України в м. Сміла Черкаської області, в якій просить стягнути з комунального підприємства «Темп» заборгованість зі страхових внесків, фінансових санкцій та пені на загальну суму 9109 грн. 40 коп.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, проте направив на адресу суду клопотання про розгляд справи без його участі за наявними матеріалами справи.
Відповідач в судове засідання не з’явився і свого представника не направив, хоча належним чином повідомлений про день, час та місце слухання даної адміністративної справи, заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи та інформації про наявність поважної причини неприбуття в судове засідання суду не надавалося, тому суд вважає за можливе слухати справу без участі відповідача.
Дослідивши і оцінивши всі наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Функція реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення та соціального страхування покладена на Пенсійний фонд України, який у відповідності до підпункту 2 пункту 2 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 року №3-2, контролює надходження внесків та інших платежів до ПФУ від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату та доставку пенсій.
Положенням частини 3 статті 106 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» №1058-ІV (Закон №1058) від 9 липня 2003 органам Пенсійного фонду України надано право звернення до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Відповідач зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності – юридична особа виконавчим комітетом Смілянської міської ради Черкаської області 10 січня 2003 року, має статус страхувальника (платника страхових внесків) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та знаходиться на обліку в УПФУ в м. Сміла Черкаської області, оскільки згідно зі статтею 15 Закону №1058 є роботодавцем.
Сплата страхових внесків до Пенсійного фонду України є встановленим державою обов’язковим платежем. Відповідно до статті 18, статті 20 Закону №1058 та Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року за №21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за №64/8663, страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування платники сплачують до Пенсійного фонду України в установлені строки та в повному обсязі.
Відповідно до частини 1 статті 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.
Згідно з частиною 6 статті 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників є календарний місяць.
Відповідачу за липень-жовтень 2009 року визначено 6695 грн. 64 коп. недоїмки зі страхових внесків, які ним самостійно нараховані в поданих до територіального органу ПФУ розрахунках страхових внесків, що підлягають сплаті, однак добровільно не внесені на рахунок Пенсійного фонду в установлені законодавством строки, що призвело до утворення простроченої заборгованості.
Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій, що встановлено частиною 2 статті 106 вказаного вище Закону.
За несплату або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, у порядку пункту 2 частини 9 статті 106 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Крім штрафних санкцій, відповідно до частини 8 статті 106 вказаного Закону на недоїмку нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Оскільки відповідачем за попередні звітні місяці не сплачувалися страхові внески у встановлені строки, тому на підставі частини 8 та пункту 2 частини 9 статті 106 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» позивачем винесено рішення №552 від 11.08.2009 про нарахування пені за період з 20.11.2007 по 04.08.2009 на суму 2079 грн. 91 коп. та про застосування штрафної санкції на суму 333 грн. 85 коп.
З урахуванням несплачених страхових внесків, штрафних санкцій та пені борг відповідача перед позивачем складає 9109 грн. 40 коп.
Рішення про застосування штрафних санкцій та пені отримане відповідачем, що підтверджується підписом посадової особи, тому суд вважає, що сума боргу погоджена сторонами, оскільки товариством в установленому порядку не оскаржена.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позов управління Пенсійного фонду України в м. Сміла Черкаської області до КП «Темп» про стягнення страхових внесків в розмірі 6695 грн. 64 коп., штрафних санкцій на суму 333 грн. 85 коп. та пені на суму 2079 грн. 91 коп. підлягає задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності виплат позивача – суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) відповідно до статті 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись Законом України ?ро загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058 від 9 липня 2003 року, Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року за №21-1 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за №64/8663 , Положенням про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 року №3-2статтями, 94, 159, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з комунального підприємства «Темп» (Черкаська область, м. Сміла, вул. Ржевська, 2, код за ЄДРПОУ 32364998) на користь управління Пенсійного фонду України в місті Сміла Черкаської області (Черкаська область, м. Сміла, вул. Леніна, 45а, код за ЄДРПОУ 21366449) 6695 грн. 64 коп. страхових внесків, 333 грн. 85 коп. штрафних санкцій та пеню у розмірі 2079 грн. 97 коп., а всього 9109 (дев’ять тисяч сто дев’ять) грн. 40 коп.
Звільнити комунальне підприємство «Темп» від сплати судових витрат на підставі ч. 4 ст. 94 КАС України.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня отримання даної постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий Е.С. Смілянець
Повний текст постанови виготовлений 6 січня 2010 року.
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.01.2010 |
Оприлюднено | 29.06.2010 |
Номер документу | 7819087 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Смілянець Едуард Станіславович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні