Провадження № 2/537/1357/2018
Справа № 537/5376/18
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
29.11.2018 суддя Крюківського районного суду міста Кременчука Полтавської області ОСОБА_1, перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_2 (адреса місця проживання: 39600, АДРЕСА_1) до товариства з обмеженою відповідальністю УКРФОРЕСТ ГРУП (адреса місцезнаходження: 39600, Полтавська область, м. Кременчук, вул. Ярмаркова, буд.9) про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати, компенсації в розмірі 3-х місячного заробітку, середнього заробітку за час затримки виплати розрахунку при звільненні та моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду із позовною заявою, де просить суд ухвалити рішення, яким стягнути з відповідача товариства з обмеженою відповідальністю УКРФОРЕСТ ГРУП на його користь заборгованість по заробітній платі в розмірі 11 256 грн. 75 коп.; компенсацію в розмірі 3-х місячного заробітку в розмірі 15 968 грн. 58 коп.; середній заробіток за час затримки розрахунку з 08.12.2017 по день прийняття рішення суду; моральну шкоду в розмірі 12 855 грн. 71 коп. та витрати, пов язані з наданням правової допомоги в сумі 2 500 грн.
Вищезазначена заява подана у встановленому законом порядку і в повній мірі відповідає вимогам ст.175,176 та 177 ЦПК України.
Підстав для залишення заяви без руху, повернення заяви, відмови у відкритті провадження не виявлено.
Справа підсудна Крюківському районному суду м. Кременчука Полтавської області.
Суддею вирішено питання про розгляд справи в порядку спрощеного провадження, оскільки відповідно до положень ч. 6 ст. 19 ЦПК України даний спір є малозначним.
З метою недопущення порушення прав відповідача з огляду на предмет позову, суддя вважає необхідним на підставі ч. 5 ст. 279 ЦПК України розгляд справи проводити в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
На підставі викладеного, суддя вважає за необхідне дану позовну заяву прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі, справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та запропонувати відповідачу надати до суду відзив на позов.
Позивачем надано клопотання про витребування з ТОВ УКРФОРЕСТ ГРУП довідки про заборгованість по зарплаті на день звільнення ОСОБА_2 згідно наказу № ТВ НОМЕР_1 від 08.12.2017. ОСОБА_3 держпраці у Полтавській області від 20.03.2018 підтверджується неможливість отримання доказів самостійно позивачем, оскільки підприємство не працює, посадові особи підприємства відсутні.
Відповідно до ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що для повного з'ясування обставин справи необхідно клопотання позивача задовольнити та витребувати зазначені в клопотанні документи.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 19,84, 91, 175, 177, 187, 274, 277, 279 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю УКРФОРЕСТ ГРУП про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати, компенсації в розмірі 3-х місячного заробітку, середнього заробітку за час затримки виплати розрахунку при звільненні та моральної шкоди.
Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Призначити судове засідання в справі на 19 грудня 2018 року о 13 год. 00 хв. в приміщенні Крюківського районного суду міста Кременчука Полтавської області за адресою: 39617, Полтавська область, місто Кременчук, вулиця Троїцька, будинок 37/49.
Викликати сторін по справі в судове засідання на вищевказану дату.
Сторонам направити копії ухвали про відкриття провадження у справі, одночасно з копією ухвали відповідачу направити копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Відповідачу запропонувати надати до суду відзив на позов, в якому викласти заперечення проти позову та посилання на докази, якими вони обґрунтовуються, протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали. Роз'яснити відповідачу, що копія відзиву та доданих до нього документів надсилається (надається) ним іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Позивач має право подати до суду відповідь на відзив протягом п'яти днів з дня його отримання.
Відповідач має право подати до суд заперечення протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
Витребувати у відповідача товариства з обмеженою відповідальністю УКРФОРЕСТ ГРУП довідку про заборгованість по зарплаті на день звільнення ОСОБА_2 згідно наказу № ТВ НОМЕР_1 від 08.12.2017.
Роз яснити сторонам, що відповідно до ч.6-9 ст.84 ЦПК будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази.
Відповідно до ч.10 ст. 84 ЦПК України у разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами .
Роз яснити учасникам справи, що вони мають право: 1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; 2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; 3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; 5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; 6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
Учасники справи зобов'язані: 1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; 2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи; 3) з'являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов'язковою; 4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; 5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; 6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; 7) виконувати інші процесуальні обов'язки, визначені законом або судом.
Роз яснити, що сторони користуються рівними процесуальними правами, крім прав та обов'язків, учасників справи: 1) позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу; 2) позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження; 3) відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом. До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п'ять днів до початку першого судового засідання у справі.
Роз яснити сторонам, що вони мають право укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - kr.pl.court.gov.ua/sud1615/.
Апеляційна скарга на ухвалу в частині порушення правил підсудності може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання.
Суддя : С.О.Фадєєва
Суд | Крюківський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2018 |
Оприлюднено | 30.11.2018 |
Номер документу | 78197435 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Крюківський районний суд м.Кременчука
Фадєєва С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні