Справа №127/29897/18
Провадження №1-кс/127/15622/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2018 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши усудовому засіданніклопотання старшого слідчогоз ОВССлідчого управлінняфінансових розслідуваньГоловного управлінняДФС уВінницькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів,
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчийз ОВССлідчого управлінняфінансових розслідуваньГоловного управлінняДФС уВінницькій області ОСОБА_3 22.11.2018року звернувсядо судуз клопотанням,погодженим зпрокурором ОСОБА_4 ,про тимчасовийдоступ доречей та документів.
Клопотання мотивовано тим, що СУ ФР ГУ ДФС у Вінницькій області здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42018020000000143 від 18.07.2018 відносно службових осіб ПП « ОСОБА_5 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 , м. Вінниця), які в період з 01.01.2015 по 31.12.2017, шляхом безпідставного зниження об`єкту оподаткування та сум податку на прибуток по операціях щодо перерахування грошових коштів на ПП « ОСОБА_6 » (код ЄРДПОУ - НОМЕР_2 ) та ФОП ОСОБА_7 (код - НОМЕР_3 ) та незаконного формування податкового кредиту з ПДВ у зв`язку з відсутністю фактичного постачання від даних підприємств товарів (робіт, послуг), тобто проведення безтоварних операцій, умисно ухилились від сплати податку на прибуток та податку на додану вартість на загальну суму 4 832 859 грн., що призвело до фактичного не надходження до бюджетів коштів у особливо великих розмірах (акт документальної позапланової виїзної перевірки ПП « ОСОБА_5 » (№2389/1401/31415124 від 30.05.2018).
Під час досудового розслідування встановлено, що ПП « ОСОБА_5 » проводило «сумнівні» фінансово-господарські операції, тобто податковий кредит в сумі 888 540 грн. сформовано за рахунок проведення фінансово-господарських операцій по придбанню будівельних матеріалів у зустрічного транзиту, який має ступінь ризику в частині формування податкового кредиту та здійснює реалізацію товарів, відмінних від придбаних - ПП « ОСОБА_6 ». У придбані даного постачальника взагалі відсутні будівельні матеріали, а лише - бензин А-92, бензин А-95 та дизпаливо.
Також встановлено, що службові особи ПП « ОСОБА_5 » імітували проведення фінансово-господарських операцій з придбання «труби поліпропіленової» у ФОП ОСОБА_7 на суму ПДВ - 346 181,52 грн., у якого штатні чи наймані працівники відсутні, тобто ОСОБА_7 фактично не в змозі одноосібно здійснювати об`єм робіт, який нібито надається в адресу реального сектору економіки.
Описані вище обставини свідчать про відсутність факту здійснення поставки,
вбачається проведення транзитних фінансових потоків, спрямованих на здійснення
операцій надання податкової вигоди з контрагентами, зокрема у випадках, коли операції
здійснюються через посередників з метою штучного формування податкового кредиту, не
маючи реального товарного характеру. Таким чином, встановлено факт ухилення від
сплати податків у особливо великих розмірах службовими особами ПП « ОСОБА_5 » в
діях яких вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. З ст. 212
КК України, чим завдано шкоди державі в сумі 4 832859 грн.
Слідчий ОСОБА_8 , який входить до групи слідчих, в судове засідання не з`явився, однак надав до суду заяву, в якій просить дане клопотання розглянути без його участі. Вищевказане клопотання підтримує в повному обсязі.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 в судовезасідання нез`явився,про причининеявки судне повідомив,хоча пророзгляд бувповідомлений завчаснота належнимчином.Суд вважаєможливим розглянутиклопотання увідсутності представникавідповідно довимог ст.163КПК України.
Відповідно до ст. 107 ч. 4 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи те, що учасники процесуальної дії не з`явились в судове засідання, слідчий суддя вважає за можливим розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.
Суд, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 159 ч. 1, 2 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не встановлюють собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
З доказів наданих до матеріалів клопотання вбачається, що реєстраційна справа ПП « ОСОБА_6 » перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Приймаючи доуваги вищевикладене,суд вважає,що начас розглядувищевказаного клопотаннянаявні достатніпідстави длянадання дозволуслідчому натимчасовий доступдо документів, оскільки слідчим було доведено, що вказані документи знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 та сам по собі або в сукупності із іншими документами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Крім того, вказані документи можуть допомогти в розкритті даного злочину.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 159, 160, 163, 164, 165, 309 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання старшогослідчого зОВС Слідчогоуправління фінансовихрозслідувань Головногоуправління ДФСу Вінницькійобласті ОСОБА_3 задовольнити.
Надати старшим слідчим з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Вінницькій області ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , тимчасовий доступ до оригіналів документів реєстраційної справи ПП « ОСОБА_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) та дозвіл на проведення їх вилучення (виїмки), що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_2 з можливістю залишення їх у матеріалах кримінального провадження до розгляду його судом по суті.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.
Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 78206858 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Чернюк І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні