Ухвала
від 30.11.2018 по справі 924/1082/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98


УХВАЛА

"30" листопада 2018 р.                                                             Справа № 924/1082/18

м. Хмельницький

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Виноградової В.В., розглянувши матеріали

за позовом Державного агентства резерву України, м. Київ

до ДП ДАК «Хліб України» Богданівецький комбінат хлібопродуктів, с. Богданівці Хмельницької області

про зобов'язання повернути матеріальні цінності - пшеницю, стягнення 2475458,805 грн. штрафних санкцій, з яких 2341572,205 грн. штрафу, 133886,60 грн. пені

встановив: 26.11.2018 р. до господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява Державного агентства резерву України, м. Київ до ДП ДАК «Хліб України» Богданівецький комбінат хлібопродуктів, с. Богданівці Хмельницької області про зобов'язання повернути до державного резерву матеріальні цінності, щодо яких було встановлено факти незабезпечення збереження, а саме: пшеницю 3 класу в кількості 254,564 тон та пшеницю 4 класу в кількості 144,815 тон; стягнення 2475458,805 грн. штрафних санкцій, в тому числі 2341572,205 грн. 100% штрафу, 133886,60 грн. пені.

За правилами господарського процесуального законодавства позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 162, 164 ГПК України, а також вимогам статті 172 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

У п. 2.21 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 р. №7 “Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України” зазначено, що платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором. Водночас відсутність таких відомостей не є підставою для повернення позовної заяви (заяви, скарги), оскільки суд самостійно перевіряє сплату позивачем (заявником, скаржником) належної суми судового збору. Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

Як убачається з позовних матеріалів, позивачем до позовної заяви додано копію платіжного доручення №718 від 06.11.2018 р. про сплату 37131,89 грн. судового збору, яка з огляду на вищезазначене не може вважатися належним доказом сплати судового збору.

Одночасно частиною 2 статті 123 ГПК України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно зі ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру встановлена ставка судового збору у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" установлено з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 1762 гривні.

Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці. При цьому відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 163 ГПК України у позовах про визнання права власності на майно або витребування майна ціна позову визначається вартістю майна.

Як убачається з позовної заяви, позивачем заявлено дві вимоги: про зобов'язання повернути матеріальні цінності - пшеницю 3 класу в кількості 254,564 тон та пшеницю 4 класу в кількості 144,815 тон та про стягнення 2475458,805 грн. штрафних санкцій. При цьому у позовній заяві зазначено, що вартість матеріальних цінностей, які мали бути повернені до державного резерву, станом на 06.09.2018 р. становить 2341572,205 грн.

Однак доказів про сплату судового збору за дві вимоги у встановлених порядку і розмірі (35123,58 грн. та 37131,88 грн.) або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, до позовної заяви не додано.

Також згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Як убачається з доданого до позовної заяви опису вкладення до цінного листа від 16.11.2018 р., позовна заява з доданими документами була направлена відповідачу на адресу: вул. Привокзальна, 1, смт. Богданівці, Хмельницька область, 31345. Така ж адреса зазначена позивачем в позовній заяві як адреса відповідача.

При цьому відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ДП ДАК «Хліб України» Богданівецький комбінат хлібопродуктів (код 00953088) зареєстроване за місцезнаходженням: 31345, Хмельницька обл., Хмельницький район, селище Богданівці.

Судом враховується, відповідно до п. 10 ст. 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" відомості про юридичну особу, громадське формування, що не має статусу юридичної особи, та фізичну особу - підприємця, зокрема, місцезнаходження юридичної особи, містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

З огляду на зазначене, додані до позовної заяви опис вкладення та фіскальний чек від 16.11.2018 р. не є належними доказами направлення копії позовної заяви з доданими документами відповідачу.

Згідно з п. п. 2, 8-10 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) сторін; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Проте позивачем в порушення вищезазначених вимог цієї інформації не зазначено.

Відповідно до частин 1, 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачем ухвали.

З огляду на зазначене, суд вважає за належне залишити без руху позовну заяву Державного агентства резерву України, м. Київ до ДП ДАК «Хліб України» Богданівецький комбінат хлібопродуктів, с. Богданівці Хмельницької області про зобов'язання повернути матеріальні цінності - пшеницю, стягнення 2475458,805 грн. штрафних санкцій, з яких 2341572,205 грн. штрафу, 133886,60 грн. пені, надавши позивачу строк у п'ять днів з дня вручення ухвали для усунення вищезазначених недоліків, а саме: подання документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону; подання документів, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; зазначення повного найменування відповідача; зазначення попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

У разі невиконання вимог ухвали у визначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Державного агентства резерву України, м. Київ до ДП ДАК «Хліб України» «Богданівецький комбінат хлібопродуктів», с. Богданівці Хмельницької області про зобов'язання повернути матеріальні цінності - пшеницю, стягнення 2475458,805 грн. штрафних санкцій, з яких 2341572,205 грн. штрафу, 133886,60 грн. пені залишити без руху, надавши позивачу строк у 5 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, а саме: подання документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону; подання документів, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; зазначення повного найменування відповідача; зазначення попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Ухвала набирає законної сили 30.11.2018 р., оскарженню не підлягає.

Суддя                                                                      В.В. Виноградова

Віддрук. 4 прим.: 1 - до справи, 2 - позивачу (01601, м. Київ, вул. Пушкінська, 28) 3, 4 - відповідачу (31345, Хмельницька область, смт. Богданівці, вул. Привокзальна, 1; 31345, Хмельницька область, селище Богданівці). Всім рек. з пов. про вруч.

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення30.11.2018
Оприлюднено03.12.2018
Номер документу78214823
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —924/1082/18

Ухвала від 20.12.2018

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Виноградова В.В.

Ухвала від 30.11.2018

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Виноградова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні