Справа № 136/1991/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2018 року м. Липовець
Липовецький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Кривенко Д.Т.,
секретаря судового засідання Марчук Н.А.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Липовець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Зозівської сільської ради Липовецького району Вінницької області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду з вищевказаним позовом до відповідача, обґрунтовуючи його підставність тим, що, ІНФОРМАЦІЯ_3 помер ОСОБА_2. Після його смерті відкрилась спадщина. 11.06.2003 ОСОБА_2 на випадок своєї смерті, вчинив особисте розпорядження, відповідно до якого заповів усе своє майно їй, ОСОБА_1. Спадщину після смерті спадкодавця вона прийняла шляхом визначення додаткового строку їй для прийняття спадщини за рішенням суду. Інші спадкоємці відсутні. Утім реалізувати свої спадкові права в нотаріальному порядку на належну спадкодавцеві земельну ділянку позбавлена можливості, оскільки за життя спадкодавцем було втрачено правовстановлюючий документ на майно, у зв'язку із чим їй було відмовлено у видачі нотаріального акту, що стало підставою для звернення до суду із даним позовом.
У межах визначеного судом строку відповідач відзиву до суду не направив, однак надав до суду заяву, в якій вимоги визнав, не заперечував щодо їх задоволення, а розгляд справи просив проводити за відсутності представника сільської ради.
Ухвалою суду від 01.10.2018 за клопотанням позивача було витребувано матеріали спадкової справи до майна померлого ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3; копію актового запису про смерть гр. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3; та повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
У підготовче судове засідання позивач не з'явився, однак у позові просив суд розгляд справи здійснювати за його відсутності.
З огляду на викладене, суд не вбачає підстав для відкладення розгляду справи, тому проводить його за результатами підготовчого судового засідання, в порядку ст.ст. 200, 206 ЦПК України, на підставі наявних у справі матеріалів, за відсутності сторін спору, при цьому не здійснюючи фіксування судового засідання технічними засобами.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали цивільної справи, повно з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх зібраним у справі доказами, встановив, що ІНФОРМАЦІЯ_3 в селі Зозів Липовецького району, Вінницької області, помер ОСОБА_2, на що вказує актовий запис про смерть №33 від 24.10.2005. Після його смерті відкрилась спадщина.
Із матеріалів спадкової справи, що були витребувані судом встановлено, що 11.06.2003 ОСОБА_2 на випадок своєї смерті, вчинив особисте розпорядження, відповідно до якого заповів все своє майно ОСОБА_3. 10.10.2008 рішенням Липовецького районного суду Вінницької області ОСОБА_3 визначено додатковий строк для подання заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини. Вказане рішення набуло законної сили 21.10.2008. Позивач в межах визначеного судом строку звернулась із заявою до нотаріуса про прийняття спадщини. Інші спадкоємці за матеріалами спадкової справи відсутні. Згідно свідоцтва про зміну імені серії НОМЕР_2, ОСОБА_1 змінила своє прізвище на ОСОБА_1 (а.с.5).
Наведене свідчить, що позивач є єдиним спадкоємцем майна ОСОБА_2 та спадщину прийняла.
Судом встановлено, що до складу спадкової маси увійшла земельна ділянка площею 3,08 га, кадастровий номер - НОМЕР_3, цільове призначення землі - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Зозівської сільської ради Липовецького району Вінницької області, згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_4, виданого 23.09.2005 на підставі розпорядження Липовецької районної державної адміністрації від 21.02.2005 за №31 (а.с.3).
Судом встановлено, що правовстановлюючий документ на нерухоме майно втрачено, що позбавило спадкоємця реалізувати свої спадкові права в нотаріальному порядку.
Відповідно до частини першої статті 15 та статті 392 ЦК власник майна має право пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Виходячи зі змісту наведених норм права, потреба в такому способі захисту права власності виникає тоді, коли наявність суб'єктивного права власника не підтверджена відповідними доказами, підлягає сумніву, не визнається іншими особами або ними оспорюється, а не в тому разі, коли цими особами не виконується відповідне рішення суду, ухвалене раніше.
З огляду на викладене суд дійшов до переконання, що обставини викладені у позовній заяві доведені належними та допустимими доказами, наявність порушених прав позивача є очевидною, отож вони підлягають захисту у спосіб, що обраний позивачем.
Крім цього, представник відповідача надав суду заяву про визнання позову.
Ураховуючи те, що визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд приймає визнання позову та виносить рішення про його задоволення.
На підставі викладеного та керуючись постановою Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 за №7 Про судову практику у справах про спадкування , ст.ст. 346,1225 ЦК України, ст.ст. 10,13,200, 206, 258-259, 263-265 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1; РНОКПП - НОМЕР_1) до Зозівської сільської ради Липовецького району Вінницької області (місцезнаходження: вул. Леніна, 24, с.Зозів, Вінницька область, поштовий індекс 22525; ЄДРПОУ - 04329010) ) про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, - задовольнити у повному обсязі.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 3,08 га, кадастровий номер - НОМЕР_3, цільове призначення землі - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Зозівської сільської ради Липовецького району Вінницької області, згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_4, виданого 23.09.2005 на підставі розпорядження Липовецької районної державної адміністрації від 21.02.2005 за №31, після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 в селі Зозів Липовецького району Вінницької області.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів до суду апеляційної інстанції через Липовецький районний суд Вінницької області.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Д.Т. Кривенко
Суд | Липовецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2018 |
Оприлюднено | 01.12.2018 |
Номер документу | 78215776 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Липовецький районний суд Вінницької області
Кривенко Д. Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні