Ухвала
від 24.09.2018 по справі 405/6391/18
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 405/6391/18

Провадження № 2/405/1156/18

УХВАЛА

24 вересня 2018 року. Суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Іванова Л.А., при вирішенні питання про відкриття провадження по справі за позовною заявою ОСОБА_1 (пров. Сухомлинського, буд. 20, м. Кропивницький, 20019) до повного товариства Ломбард Країна Чудес товариства з обмеженою відповідальністю Аеробізнес і компанія (вул. Набережна, буд. 13, м. Кропивницький, 25006, ЄДРПОУ 38211688) про стягнення коштів, -

ВСТАНОВИЛА:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ПТ Ломбард Країна Чудес ТОВ Аеробізнес і компанія , в якому просить стягнути з відповідача на свою (позивача) користь перевищення 90 відсотків вартості предмета іпотеки над розміром забезпечених іпотекою вимог іпотекодержателя суму у розмірі 1765067 (один мільйон сімсот шістдесят п'ять тисяч шістдесят сім) грн. 94 коп.

Дослідивши вказану позовну заяву та додані до неї матеріали в порядку вирішення питання про відкриття провадження у справі вважаю, що позовна заява не відповідає вимогам п.п. 3, 7, 9, 10 ч. 3 ст. 175, ч. 4 ст. 177 ЦПК України, з наступних підстав.

Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява, зокрема, повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 176 ЦПК України у позовах про стягнення грошових коштів ціна позову, зокрема, визначається сумою, яка стягується.

При цьому, позивачем у позові ціну позову не зазначено.

Відповідно до п. 7 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява, також, повинна містити відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.

Недотримуючись вищевказаної норми процесуального закону позивачем у позові не вказанопро вжиття або не вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання до суду даної позовної заяви.

Відповідно до вимог п. 9 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи.

В порушення вимог наведеної норми процесуального закону позивач не надала суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, передбачених ч. 3 ст. 133 ЦПК України, які вона понесла і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи, шляхом визначення суми судових витрат в порядку ст. 134 ЦПК України, не зазначивши такий розрахунок у позовній заяві або виклавши його окремим документом, доданим до позовної заяви.

Відповідно до положень п. 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Недотримуючись наведеної норми процесуального закону позивач у поданій до суду позовній заяві не зазначила про те, що вона не подавала іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав, як і не підтвердила подачу до суду такого позову (позовів).

Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Зі змісту позовних вимог встановлено, що позивач звернулася до суду з позовом, який містить позовну вимогу майнового характеру - стягнення перевищення 90 відсотків вартості предмета іпотеки над розміром забезпечених іпотекою вимог іпотекодержателя суму у розмірі 1765067,94 грн.

Відповідно до п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , ставка судового збору за подання фізичною особою до суду позовної заяви майнового характеру становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до Закону України Про Державний бюджет України на 2018 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2018 становить 1762,00 грн. Таким чином, ставка судового збору за подання фізичною особою до суду позовної заяви майнового характеру становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 704,80 грн. та не більше 8810,00 грн. Враховуючи, що ціна позову за розрахунком позивача складає 1765067,94 грн., то при зверненні до суду із даною позовною заявою, що має майновий характер, позивачу необхідно сплатити та надати суду оригінал документа про підтвердження сплати судового збору у розмірі 8810,00 грн., або документально підтвердити підстави звільнення від сплати судового збору, якщо такі є.

При цьому, відзначається, що позивач у поданому позові просить відстрочити сплату судового збору у розмірі 9205,00 грн. до моменту винесення судом рішення, обґрунтовуючи своє клопотання тим, що вона (позивач) є фізичною особою-підприємцем і її заробіток в місяці складає 4000,00 грн., що за рік становить 48000,00 грн., таким чином сума судового збору в розмірі 9205,00 грн. (за розрахунком позивача) становить 19 % її (позивача) річного доходу. Крім того, позивач зазначає, що за відсутністю коштів у неї виникла заборгованість по сплаті податків та оплаті комунальних послуг по електроенергії.

Надаючи оцінку обґрунтованості клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору та доведеності обставин, викладених в позові з цього приводу, виходжу з наступного.

Відповідно до ч. 3 ст. 136 ЦПК України з підстав, зазначених у ч. 1 ст. 136 ЦПК України, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

Згідно з ч. 1 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.

Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону України Про судовий збір суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Згідно з ч. 1 ст. 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Відповідно до роз'яснень, викладених у п. 29 постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах від 17.10.2014 № 10, - відповідно до статті 8 Закону України Про судовий збір та статті 82 ЦПК єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім'ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім'ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи судом відзначається, що позивачем в підтвердження тяжкого матеріального становища до заявленого у позові клопотання не надано доказів на підтвердження неспроможності останньою сплатити судовий збір у встановленому законодавством порядку і розмірі. Крім того, посилання позивача на наявність заборгованості по сплаті податків та оплаті комунальних послуг по електроенергії, також не дає змогу встановити, яким саме чином дані обставини впливають на матеріальне становище позивача та перешкоджають останній сплатити судовий збір.

Враховуючи, що позивачем не доведено факту перебування у такому матеріальному становищі, яке б унеможливлювало сплату нею судового збору, зокрема, не доведено розміру річного доходу позивача, 5 відсотків якого були б менше за розмір судового збору, що підлягає сплаті за даний позов (8810,00 грн.), як і не доведено наявності інших підстав, передбачених ст. 8 Закону України Про судовий збір , на підставі чого суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.

При цьому, позивачу слід роз'яснити, що відмова у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору не позбавляє позивача права звернутися до суду з клопотанням про відстрочку або розстрочку сплати судового збору, зменшення розміру належних до сплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнення від їх сплати, однак необхідним при цьому також є надання належних доказів на підтвердження незадовільного майнового стану та посилання на умови, передбачені ч. 1 ст. 8 Закону України Про судовий збір .

Відповідно до ч. 1, ч. 3 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Враховуючи викладене, позовну заяву ОСОБА_1 до ПТ Ломбард Країна Чудес ТОВ Аеробізнес і компанія про стягнення коштів, подану без додержання вимог п.п. 3, 7, 9, 10 ч. 3 ст. 175, ч. 4 ст. 177 ЦПК України, слід залишити без руху з наданням позивачу строку для усунення виявлених недоліків позовної заяви тривалістю десять днів з дня отримання позивачем копії даної ухвали, запропонувавши позивачу протягом встановленого судом строку усунути виявлені недоліки позовної заяви шляхом викладення позовної заяви у новій редакції, в якій слід зазначити: ціну позову; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, передбачених ч. 3 ст. 133 ЦПК України, які позивач понесла і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи, шляхом визначення в порядку ст. 134 ЦПК України суми судових витрат, або викласти такий розрахунок окремим документом, додавши його до позовної заяви; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; підтвердження не подання іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав або повідомити про подачу до суду такого позову (позовів), та надати суду оригінал документа, що підтверджує сплату судового збору у розмірі, встановленому Законом України Про судовий збір , - 8810,00 грн. або надати документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, якщо такі є, із зазначенням про це в позовній заяві.

На підставі викладеного та керуючись ч. 1, ч. 3 ст. 136, п.п. 3, 7, 10 ч. 3 ст. 175, ч. 4 ст. 177, ч. 1, ч. 3 ст. 185, ст. ст. 258-260 Цивільного процесуального кодексу України, Законом України Про судовий збір , -

УХВАЛИЛА:

У задоволенні клопотання позивача ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору за подання позову до повного товариства Ломбард Країна Чудес товариства з обмеженою відповідальністю Аеробізнес і компанія про стягнення коштів, - відмовити.

Позовну заяву ОСОБА_1 до повного товариства Ломбард Країна Чудес товариства з обмеженою відповідальністю Аеробізнес і компанія про стягнення коштів, - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю десять днів з дня отримання позивачем копії даної ухвали.

Запропонувати позивачу в установлений судом строк усунути виявлений недолік позовної заяви, шляхом:

1) викладення позовної заяви у новій редакції, в якій зазначити:

- ціну позову;

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, передбачених ч. 3 ст. 133 ЦПК України, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи, шляхом визначення в порядку ст. 134 ЦПК України суми судових витрат, або викласти такий розрахунок окремим документом додавши його до позовної заяви;

- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

- підтвердження не подання позивачем іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав або повідомити про подачу до суду такого позову (позовів);

2) надання суду оригінала документа, що підтверджує сплату судового збору у розмірі, встановленому Законом України Про судовий збір , - 8810 (вісім тисяч вісімсот десять) грн. 00 коп. на рахунок:

Отримувач коштів: УК у м.Кроп-цький/Поділ.р-н/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38037409; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: 31217206011004; Код класифікації доходів бюджету: 22030101; Призначення платежу: *;101;(реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом (ПІБ позивача), Ленінський районний суд м. Кіровограда,

або надати документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, якщо такі є, із зазначенням про це в позовній заяві.

В разі не усунення виявленого недоліку позовної заяви вона буде вважатись неподаною і повернута позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя

Ленінського районного суду

м. Кіровограда Л.А. Іванова

СудЛенінський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення24.09.2018
Оприлюднено04.12.2018
Номер документу78263456
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —405/6391/18

Ухвала від 09.04.2019

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Іванова Л. А.

Ухвала від 24.09.2018

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Іванова Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні