ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/18886/18
провадження № 2/753/7564/18
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"13" листопада 2018 р. Дарницький районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Заставенко М.О.
за участю секретаря судового засідання - Степанишиній Г.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОБ'ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ "ВУЛИЦЯ Є.ЧАВДАР 7" до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по сплаті внесків на утримання будинку та прибудинкової території -
В С Т А Н О В И В:
Представник ОСББ ""ВУЛИЦЯ Є.ЧАВДАР 7" - ОСОБА_3 звернулося до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по сплаті внесків на утримання будинку та прибудинкової території, посилаючи на те, що відповідач є власником квартири АДРЕСА_1, 13.06.2016 р. власниками квартир та нежитлових приміщень вищезазначеного багатоквартирного будинку створено та зареєстрованого Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку вулиця Є. Чавдар 7 , затверджено Статут Об'єднання, обрано органи управління Об'єднання. Утримання багатоквартирного будинку, в якому знаходить квартира відповідача та прибудинкової території є, в тому числі предметом статутної діяльності ОСББ Вулиця Є. Чавдар, 7 , яке здійснює його за рахунок відповідних внесків (платежів) всіх співвласників Об'єднання. Для самостійного забезпечення (самозабезпечення) утримання та експлуатації багатоквартирного будинку та прибудинкової території Об'єднання щорічно визначає та встановлює порядок і розмір внесення співвласниками будинку внесків і платежів на таке утримання. В результаті систематичної несплати відповідачем за період з 01.09.2016 р. до 01.10.2018 р. щомісячних внесків на утримання багатоквартирного будинку і прибудинкової території, сформулювалась заборгованість у відповідача перед Об'єднанням, яка на 01.10.2018 р. становить 8023 грн. 50 коп. Позивачем здійснено розрахунок індексу інфляцій та 3 відсотків річних, нарахованих на суму заборгованості станом на 01.10.2018 р., та відповідно до вищевказаного розрахунку 3% річних від простроченої суми становить - 226 грн. 57 коп., збитки, завдані інфляцією (інфляційні нарахування) становлять 670 грн. 91 коп., таким чином з урахуванням індексу інфляцій та 3 (трьома) відсотками річних, нарахованих на суму заборгованості, позивач просить суд стягнути з відповідача 8 920 грн. 98 коп.
23.10.2018 р. ухвалою Дарницького районного суду м. Києва відкрито провадження та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін для розгляду справи по суті в судове засідання.
Представник позивача в судове засідання не прибув, проте направив заяву в якій просив здійснити розгляд даної справи без його участі, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не прибув, хоча повідомлявся про судовий розгляд рекомендованою поштою з повідомленням про вручення, однак конверт був повернутий на адресу суду без вручення з відміткою поштового відділення "за закінченням терміну зберігання" та викликався до суду через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, причин своєї неявки суду не повідомив, відзив та заяв про відкладення розгляду справи до суду не надходили.
Суд розглянув справу за відсутністю сторін на підставі наявних у справі доказів, відповідно до ч. 3 ст. 211 ЦПК України, оскільки сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов'язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання, у разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, не з'явилися в судове засідання без поважних причин.
Судом на підставі частини другої статті 247 Цивільно-процесуального кодексу України, у зв'язку із неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, всебічно та повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають істотне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню із наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 є власником квартири АДРЕСА_2 в м. Києві, загальною площею - 75.7 кв.м., житловою площею - 40.9 кв.м. (а.с. 13).
Відповідно до частини 2 статті 382 Цивільного кодексу України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку.
Частиною 1 статті 385 Цивільного кодексу України передбачено, що власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків).
Згідно з частиною 1 статті 9 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", якою визначені форми управління багатоквартирним будинком, управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками. За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції - об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об'єднань співвласників багатоквартирного будинку).
Таким чином, за загальним правилом, встановленим статтею 9 Закону "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками, а у випадку прийняття ним відповідного рішення - управителем чи об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку.
Відповідно до частини 1 статті 10 зазначеного Закону співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах у порядку, передбаченому цією статтею. Якщо у багатоквартирному будинку в установленому законом порядку утворено об'єднання співвласників, проведення зборів співвласників та прийняття відповідних рішень здійснюється згідно із законом, що регулює діяльність об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.
Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначені Законом України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку".
Відповідно до статті 1 зазначеного Закону об'єднання співвласників багатоквартирного будинку - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Частиною 14 статті 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" визначено, що державна реєстрація об'єднання (асоціації) проводиться у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб. Об'єднання (асоціація) вважається утвореним з дня його державної реєстрації.
Як встановлено судом, в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань зареєстровано юридичну особу ОБ'ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ "ВУЛИЦЯ Є.ЧАВДАР 7" (ОСББ "ВУЛИЦЯ Є.ЧАВДАР,7" ), місцезнаходження - м. Київ вул. Є. Чавдар, будинок. 7.
Відповідно до довідки про заборгованість ОСББ "вулиця Є. Чавдар 7" вих. № 1/10-2 від 01.10.2018 р. в результаті систематичної несплати власником квартири АДРЕСА_2 в м. Києві внесків на утримання будинку та прибудинкової території в період 01.09.2016 р. по 01.10.2018 р. у відповідача сформулювалась заборгованість по сплаті внесків на утримання будинку та прибудинкової території, яка станом на 01.10.2018 р. становить 8023 грн. 50 коп. (а.с. 27). Вказаний розрахунок підтверджений роздруківкою операції по особовому рахунку (а.с. 28-29) та виписками Об'єднання із кошторису (а.с. 31-33).
У своїй діяльності ОСББ керується Законом України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , відповідно до якого позивач взяв на себе зобовязання обслуговувати та проводити поточний ремонт житлового будинку та прибудинкової території, надавати інші послуги, а відповідач - своєчасно сплачувати зазначені послуги у строки та на умовах, передбачених законом.
Відповідно до ст. 17 ЗУ Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку ОСББ вправі вимагати своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об"єднання платежів, зборів і внесків від власників приміщень, а також відрахувань до резервного і ремонтних фондів.
Відповідно до вимог ст. 23 ЗУ Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку утримання і ремонт приміщень, які перебувають у власності, здійснюються відповідно до законодавства України. Власник квартири та/або нежитлового приміщення зобов'язаний
відповідно до законодавства забезпечити використання, утримання, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт приміщень або їх частин без завдання шкоди майну і порушення прав та інтересів інших співвласників. Внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об'єднання та/або рішенням загальних зборів.
Відповідно до положення статті 322 Цивільного кодексу України, власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно п. 35 Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 року №572, обов'язок по сплаті за обслуговування і ремонт будинку, комунальні та інші послуги покладається на власника, наймача, орендаря житлового приміщення.
Відповідно до положень ст. 10 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов'язковим для всіх співвласників.
Таким чином, за вищенаведеними нормами Цивільного кодексу України та спеціальними профільними Законами України, а також відповідно до положень Статуту Об'єднання (а.с. 15-26) відповідач був є зобов'язаний виконувати свій встановлений законом цивільний обов'язок - сплачувати Внески на утримання будинку та прибудинкової території і розмірі, встановленому Загальними зборами Об'єднання.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
3% річних від простроченої суми становить 226 грн. 57 коп., збитки, завдані інфляцією (інфляційні нарахування) становлять 670 грн. 91 коп. (а.с. 34.)
Таким чином, суд приходить до висновку про те, що вимоги позивача є обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню, обставини, що спростовують позовні вимоги, судом не встановлені.
Приймаючи до уваги предмет даного спору, наслідки його розгляду судом, суд вважає за необхідне застосувати положення п. 1 ч. 2 ст. 141 ЦПК України.
Так, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати, які складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи, а саме витрат на професійну правничу допомогу.
Позивачем при подачі позову до суду сплачено судовий збір в сумі 1 762 грн. 00 коп. (а.с.40), та витрати на правову допомогу 1 762 грн. 00 коп. (а.с. 36-39), які підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
На підставі вищевикладеного керуючись ЗУ Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", ЗУ Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , ст.ст. 322, 526, 625 ЦК України, ст.ст. 2, 4, 6-13, 82, 89, 133, 137, 141, 258, 259, 263-265, 268, 272, 273, 279,280-282, 352, 354 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОБ'ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ "ВУЛИЦЯ Є.ЧАВДАР 7" до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по сплаті внесків на утримання будинку та прибудинкової території - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1), на користь ОБ'ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ "ВУЛИЦЯ Є.ЧАВДАР 7" (Ідентифікаційний код юридичної особи - 40563327), 8 920 грн. 98 коп. - заборгованості за надані житлово-комунальні послуги з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих на суму заборгованості, 1 762 грн. 00 коп. - судового збору, 1 762 грн. 00 коп. - витрати на правову допомогу, а всього - 12 444 грн. 98 коп.
Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У відповідності до п.п. 15.5, п.15 ч. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: Заставенко М.О.
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2018 |
Оприлюднено | 04.12.2018 |
Номер документу | 78274254 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Заставенко М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні