Справа № 289/2063/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(про залишення позовної заяви без руху)
03 грудня 2018 року смт. Брусилів
Суддя Брусилівського районного суду Житомирської області Данилюк О. С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Лутівської сільської ради Радомишльської міської об'єднаної територіальної громади Радомишльського району про визнання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
До Брусилівського районного суду Житомирської області згідно розпорядження голови Радомишльського районного суду Житомирської області від 30.10.2018р. № 472 надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Лутівської сільської ради Радомишльської міської об'єднаної територіальної громади Радомишльського району про визнання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
12.11.2018 року ухвалою Брусилівського районного суду Житомирської області вказану позовну заяву було залишено без руху, оскільки остання була подана з порушенням вимог ст. 175 ЦПК України.
Так, в порушення п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України в позовній заяві ОСОБА_1 не було зазначено доказів, що свідчать про звернення до нотаріальної контори та про відмову нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину позивачу, то як відповідної постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії, та не додано її копії.
Крім того, в позовній заяві не було зазначено та до неї не було додано доказів відсутності інших спадкоємців спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2, померлої 28.12.2015 р.
30.11.2018 року на виконання ухвали від 12.11 2018р. про залишення позовної заяви без руху до Брусилівського районного суду Житомирської області надійшла заява позивача ОСОБА_1 про усунення недоліків позовної заяви.
При цьому до заяви про усунення недоліків позивачем було додано відповідь нотаріуса з роз'ясненнями щодо заведення спадкової справи та оформлення спадкових прав. Втім, надана позивачем відповідь нотаріуса не є відмовою у вчиненні нотаріальної дії.
Відповідно до п. 23 Постанови Пленуму Верховного суду України Про судову практику у справах про спадкування від 30.05.2008 року № 7 у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження. Пунктом 24 вказаної Постанови передбачено, що особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. При розгляді цих справ слід перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини, наявність у матеріалах справи обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії , зокрема відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину.
При цьому згідно ч. 3 глави 13 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5, нотаріус на вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, зобов'язаний викласти причини відмови в письмовій формі і роз'яснити порядок її оскарження. У цих випадках нотаріус протягом трьох робочих днів виносить постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії .
Таким чином зазначені недоліки ухвали від 12.11.2018 року позивача ОСОБА_1 не були виконані.
За таких обставин позовна заява ОСОБА_1 до Лутівської сільської ради Радомишльської міської об'єднаної територіальної громади Радомишльського району про визнання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини підлягає залишенню без руху повторно.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного та керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Лутівської сільської ради Радомишльської міської об'єднаної територіальної громади Радомишльського району про визнання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, - залишити без руху повторно.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки заяви, а саме виконати вимоги ст. 175 ЦПК України, в строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення даної ухвали.
Роз'яснити, що інакше заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
СУДДЯ Данилюк О. С.
Суд | Брусилівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2018 |
Оприлюднено | 05.12.2018 |
Номер документу | 78291220 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Брусилівський районний суд Житомирської області
Данилюк О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні