Справа № 484/5055/18
Провадження № 2/484/1982/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.12.2018р.Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
у складі: головуючого судді - Медведєвої Н.А..
секретар судового засідання - Бикова О.П.
розглянув у відкритому підготовчому засіданні в м.Первомайську справу за позовом ОСОБА_1 до Кінецьпільської сільської ради Первомайського району Миколаївської області про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду із позовною заявою про визнання за нею права власності на 1/2 частину житлового будинку за адресою: пров. Кодимській, 13 в с.Кінецьпіль Первомайського району Миколаївської області в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_2, яка померла 22.11.2000 р.
Мотивуючи позовні вимоги представник позивача вказав, що після смерті матері позивача відкрилась спадщина на майно, що належало на праві власності спадкодавцеві, в тому числі й на частину вищевказаного будинку. Спадщину після смерті матері позивач прийняла. Однак, у видачі свідоцтва про право на спадщину їй відмовлено через відсутність документів, що підтверджують право власності спадкодавця на спадкове майно.
Ухвалою від 09.11.2018р. позовна заява прийнята до розгляду, відкрите провадження у справі, постановлено розглядати справу за правилами загального позовного провадження, призначене підготовче засідання та витребувана копія спадкової справи після смерті спадкодавця.
Представник позивача ОСОБА_3 на підготовче засідання не з'явився, надав заяву, в якій підтримав позов у повному обсязі та просив його задовольнити, просив розглянути справу без його участі та участі позивача.
Від відповідача надійшла заява, в якій позовні вимоги відповідач визнав та просив розглянути справу без участі представника.
Відповідно до ч.3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Частини 1, 4 статті 206 ЦПК України визначають, що відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Оскільки учасники справи на судове засідання не з'явились, відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.
Судом встановлено, що 22.11.2000р. померла ОСОБА_2. Позивач є донькою померлого, що підтверджується копіями свідоцтв про її народження та про укладення шлюбу з ОСОБА_4
Відповідно до виписки з матеріалів КП Первомайське міжміське бюро технічної інвентаризації право власності на 1/2 частину житлового будинку за адресою: пров. Кодимській, 13 в с.Кінецьпіль Первомайського району Миколаївської області зареєстровано за ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право приватної власності на будівлі, видане виконавчим комітетом Первомайської районного ради народних депутатів від 30.08.1988р., право власності на іншу частину зазначеного будинку зареєстрована за ОСОБА_1
Другою Первомайською державною нотаріальною конторою на підставі заяви ОСОБА_1 заведена спадкова справа №51/2018 після смерті ОСОБА_2 Інші заяви про прийняття спадщини в матеріалах справи відсутні. Відповідно до Витягу зі Спадкового реєстру ОСОБА_2М .за життя заповіт не склала та спадкові договори не уклала. Відповідно до довідки позивач на день смерті проживала разом із спадкодавцем та разом з ними проживали чоловік та діти позивача.
Згідно ст.524 ЦК України (в редакції від 1963р., яка була чинною на момент відкриття спадщини) спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом.
Відповідно до ч. 1,3 ст.. 548 ЦК України (в редакції від 1963р., яка була чинною на момент відкриття спадщини) для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини.
Частиною першою статті 549 ЦК України (в редакції від 1963р., яка була чинною на момент відкриття спадщини)визначено, що визнається, що спадкоємець прийняв спадщину: якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.
Таким чином позивач, яка в силу ч.1 ст. 529 ЦК України (в редакції від 1963р., яка була чинною на момент відкриття спадщини) спадкоємцем першої черги, прийняла спадщину після смерті матері. Інші спадкоємці першої черги відсутні.
Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
На підставі викладеного вище, враховуючи, що представник відповідача проти позову не заперечував, права, свободи чи інтереси інших осіб не порушені, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст..ст. 258, 259, 263-265 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника НОМЕР_1) право власності на 1/2 частину будинку 13 по пров. Кодимському в с.Кінецьпіль Первомайського району Миколаївської області, в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_2, яка померла 22.11.2000 р..
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана учасниками справи або особами, які не брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення до Миколаївського апеляційного суду безпосередньо до суду апеляційної інстанції. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області.
Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч.2 ст. 358 ЦПК України.
Суддя Н.А.Медведєва
Суд | Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2018 |
Оприлюднено | 05.12.2018 |
Номер документу | 78294913 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Медведєва Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні