Постанова
від 29.11.2018 по справі 816/1529/18
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 листопада 2018 р. м. ХарківСправа № 816/1529/18 Харківський апеляційний адміністративний суд

у складі колегії:

головуючого судді: Тацій Л.В.

суддів: Подобайло З.Г. , Григорова А.М.

за участю секретаря судового засідання Ткаченка А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління ДФС у Полтавській області на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 27.07.2018р, суддя Удовіченка С.О., м. Полтава, повний текст складено 30.07.18 року по справі № 816/1529/18

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс Фурнітура"

до Головного управління ДФС у Полтавській області

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення,-,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Альянс Фурнітура", звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДФС у Полтавській області, в якому просив:

визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0025151209 від 02 травня 2018 року, яким ТОВ "Альянс Фурнітура" збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 83709 грн.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 27.07.2018р по справі № 816/1529/18 позов задоволено.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти нове, яким у задоволенні позову відмовити.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги відповідач посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповноту дослідження обставин у справі. В доводах апеляційної скарги вказує на те, що ТОВ "Альянс Фурнітура" в порушення п. 46.5 ст. 46, п. 48.1 ст. 48 ПК України, наказу Міністерства фінансів України №897 від 20 жовтня 2015 року, задекларувало у податковій декларації з податку на прибуток підприємств за 2017 рік податок на прибуток за результатами попереднього звітного періоду поточного року з урахуванням уточнень (рядок 18) в розмірі 83709 грн., та визначило податок на прибуток, нарахований за результатами останнього податкового періоду, а саме четвертого кварталу 2017 року до зменшення в розмірі 83709 грн. Результати уточнення податкового зобов'язання декларуються у складі податкової декларації у розділі "Виправлення помилки".

Позивач надіслав до суду відзив на апеляційну скаргу, відповідно до якого проти задоволення апеляційної скарги заперечує, вказуючи на законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції. Зазначив, що при заповненні податкової звітності підприємством були допущені помилки, зокрема в уточнюючих деклараціях за 1 квартал, півріччя та 9 місяців 2017 року в розділі "Виправлення помилок" у рядок 26 не внесені зі знаком "-" показники з рядку 19 звітних декларацій за 1 квартал, півріччя та 9 місяців 2017 року. Тобто не була відкоригована належним чином до зменшення сума нарахованого в звітних деклараціях податку на прибуток. Вказана помилка жодним чином не впливає на загальні фінансові результати діяльності підприємства за 2017 рік і не тягне за собою виникнення зобов'язання по сплаті податку на прибуток підприємств.

В судовому засіданні представник відповідача апеляційну скаргу підтримав в повному обсязі з підстав та мотивів, викладених у скарзі, просив її задовольнити.

Представник позивача в судовому засіданні проти задоволення апеляційної скарги заперечував, наполягаючи на законності та обґрунтованості рішення суду першої інстанції з підстав та мотивів, викладених у відзиві на апеляційну скаргу.

Заслухавши доповідь судді-доповідача змісту судового рішення, що оскаржується, апеляційної скарги, пояснення представників сторін, перевіривши підстави для апеляційного перегляду, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що позивач пройшовши визначену діючим законодавством процедуру державної реєстрації, набув статусу суб'єкта господарювання - юридичної особи.

Вказані обставини визнаються учасниками справи, а тому, в силу приписів ч. 1 ст. 78 КАС України, не підлягають доказуванню.

Головним управлінням ДФС у Полтавській області 30 березня 2018 року проведено камеральну перевірку податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2017 рік ТОВ "Альянс Фурнітура".

Результати перевірки оформлені актом №3068/16-31-12-09-12/32753365 від 30 березня 2018 року (а.с. 12-14).

У висновках вказаного акту перевірки контролюючим органом відображено висновок про завищення податку на прибуток, який підлягає зменшенню, на суму 83709 грн., чим порушено пункт 46.5 статті 46, пункт 48.1 статті 48 Податкового кодексу України, наказ Міністерства фінансів України №897 від 20 жовтня 2015 року, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за №1415/27860. Відповідно до статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення керівником та іншими посадовими особами встановленого законом порядку ведення податкового обліку передбачена адміністративна відповідальність.

Позивач, не погодившись із висновками акту перевірки, подав заперечення на акт, за результатами розгляду яких висновки залишені без змін.

На підставі висновків акту перевірки №3068/16-31-12-09-12/32753365 від 30 березня 2018 року, Головним управління ДФС у Полтавській області 02 травня 2018 року складено податкове повідомлення-рішення №0025151209, яким ТОВ "Альянс Фурнітура" збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств на 83709 грн. (а.с. 20).

Позивач, не погодившись із вказаним податковим повідомленням-рішенням, звернувся до суду із даним позовом.

Суд першої інстанції, задовольняючи позовні вимоги, виходив з їх обґрунтованості.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.

З дослідженого акту перевірки слідує, що фактичною підставою для прийняття контролюючим органом оскаржуваного податкового повідомлення - рішення, слугувало відображене в акті судження про те, що за попередній звітний період, а саме, три квартали 2017 року, відповідно до податкової декларації з податку на прибуток підприємств (уточнююча) з реєстр. №9291639297 від 12 січня 2018 року задекларовано нульове значення податку на прибуток за звітний (податковий) період по рядку 17, значення якого переноситься у рядок 18 податкової декларації за 2017 рік. ТОВ "Альянс Фурнітура" в порушення пункту 46.5 статті 46, пункту 48.1 статті 48 Податкового кодексу України, наказу Міністерства фінансів України №897 від 20 жовтня 2015 року, задекларувало у податковій декларації з податку на прибуток підприємств за 2017 рік податок на прибуток за результатами попереднього звітного періоду поточного року з урахуванням уточнень в розмірі 83709 грн. та визначило податок на прибуток, нарахований за результатами останнього (звітного) податкового періоду, а саме четвертого кварталу 2017 року до зменшення в розмірі 83709 грн.

На вказані доводи відповідач посилався як у акті перевірки, так і в запереченнях на адміністративний позов, поданих до суду першої інстанції, а також і у доводах апеляційної скарги.

Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права. Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї.

Перевіряючи юридичну та фактичну обґрунтованість мотивів, які покладені суб'єктом владних повноважень в основу спірних правових актів індивідуальної дії на відповідність вимогам ч.2 ст.2 КАС України, з урахуванням положень ст. 308 КАС України, колегія суддів виходить з наступного.

Відповідно до положень підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно пункту 46.1 статті 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов'язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (пункт 49.1 статті 49 Податкового кодексу України).

Згідно пункту 48.1. статті 48 Податкового кодексу України, податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями пункту 46.5 статті 46 цього Кодексу та чинному на час її подання.

Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору.

Форма податкової декларації з податку на прибуток підприємства затверджена Міністерством фінансів України №897 від 20 жовтня 2015 року (з наступними змінами).

З матеріалів справи судом встановлено, що ТОВ "Альянс Фурнітура" подано до ДПІ у м.Полтаві:

- 26 квітня 2017 року звітну податкову декларацію з податку на прибуток за I квартал 2017 року (а.с. 22-24), в якій самостійно розрахувало дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку (код рядка 01) сума 10159309 грн.; фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (+, -) (код рядка 02) сума 285544 грн; об'єкт оподаткування (рядок 02 + рядок 03 РІ) (+,-) (код рядка 04) сума 285544 грн.; податок на прибуток ((позитивне значенн) (рядок 04 - рядок 05ПЗ) *182 / 100) (код рядка 06) сума 51398 грн.; податок на прибуток за звітний (податковий) період (рядок 06 + рядок 08 + рядок 10 + рядок 12 + рядок 15 - рядок 16 ПЗ) (код рядка 17) сума 51938 грн.; податок на прибуток, нарахований за результатами останнього (звітного) податкового періоду (рядок 17 - рядок 18) (+, -) (код рядка 19) сума 51398 грн.,

- 03 серпня 2017 року звітну податкову декларацію з податку на прибуток за півріччя 2017 року (а.с. 26-28) в якій самостійно розрахувало дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку (код рядка 01) сума 18787318 грн.; фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (+, -) (код рядка 02) сума 452904 грн; об'єкт оподаткування (рядок 02 + рядок 03 РІ) (+,-) (код рядка 04) сума 452904 грн.; податок на прибуток ((позитивне значенн) (рядок 04 - рядок 05ПЗ) *182 / 100) (код рядка 06) сума 81523 грн.; податок на прибуток за звітний (податковий) період (рядок 06 + рядок 08 + рядок 10 + рядок 12 + рядок 15 - рядок 16 ПЗ) (код рядка 17) сума 81523 грн.; податок на прибуток за результатами попереднього звітного (податкового) періоду поточного року з урахуванням уточнень (рядок 17 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств за попередній звітний (податковий) період поточного року) (код рядка 18) сума 51398 грн; податок на прибуток, нарахований за результатами останнього (звітного) податкового періоду (рядок 17 - рядок 18) (+, -) (код рядка 19) сума 30125 грн.,

- 31 жовтня 2017 року звітну податкову декларацію з податку на прибуток за три квартали 2017 року (а.с. 30-32) в якій самостійно розрахувало дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку (код рядка 01) сума 27668230 грн.; фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (+, -) (код рядка 02) сума 465050 грн; об'єкт оподаткування (рядок 02 + рядок 03 РІ) (+,-) (код рядка 04) сума 465050 грн.; податок на прибуток ((позитивне значенн) (рядок 04 - рядок 05ПЗ) *182 / 100) (код рядка 06) сума 83709 грн; податок на прибуток за звітний (податковий) період (рядок 06 + рядок 08 + рядок 10 + рядок 12 + рядок 15 - рядок 16 ПЗ) (код рядка 17) сума 83709 грн.; податок на прибуток за результатами попереднього звітного (податкового) періоду поточного року з урахуванням уточнень (рядок 17 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств за попередній звітний (податковий) період поточного року) (код рядка 18) сума 81523 грн.; податок на прибуток, нарахований за результатами останнього (звітного) податкового періоду (рядок 17 - рядок 18) (+, -) (код рядка 19) сума 2186 грн.

Відповідно до пункту 50.1 статті 50 Податкового кодексу України у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

ТОВ "Альянс Фурнітура" 12 січня 2018 року подано до ДПІ у м.Полтаві уточнюючу податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за I квартал 2017 року, в якій самостійно розрахувало дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку (код рядка 01) сума 10159309 грн.; фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (+, -) (код рядка 02) сума 285544 грн; різниці, які виникають відповідно до Податкового кодексу України (+,-) (код рядка 03РІ) сума - 1392354 грн.; об'єкт оподаткування (рядок 02 + рядок 03 РІ) (+,-) (код рядка 04) сума - 1106810 грн. (а.с. 34-36).

Також 12 січня 2018 року ТОВ "Альянс Фурнітура" подано до ДПІ у м.Полтаві уточнюючу податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за півріччя 2017 року в якій самостійно розрахувало дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку (код рядка 01) сума 18787318 грн.; фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (+, -) (код рядка 02) сума - 154096 грн; різниці, які виникають відповідно до Податкового кодексу України (+,-) (код рядка 03РІ) сума - 1106810 грн.; об'єкт оподаткування (рядок 02 + рядок 03 РІ) (+,-) (код рядка 04) сума - 1260906 грн. (а.с. 38-40).

Окрім того, 12 січня 2018 року ТОВ "Альянс Фурнітура" подано до ДПІ у м.Полтаві уточнюючу податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за три квартали 2017 року в якій самостійно розрахувало дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку (код рядка 01) сума 27668230 грн.; фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (+, -) (код рядка 02) сума - 2854550 грн; різниці, які виникають відповідно до Податкового кодексу України (+,-) (код рядка 03РІ) сума - 1260906 грн.; об'єкт оподаткування (рядок 02 + рядок 03 РІ) (+,-) (код рядка 04) сума - 4115456 грн. (а.с. 42-44).

З досліджених в судовому засіданні уточнюючих податкових декларацій, пданих позивачем 12.01.2018 року, судом встановлено, що при їх заповненні не відображено рядок 18, 19 та 26, як передбачено наказом "Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств" №897 від 20 жовтня 2015 року (з наступними змінами).

Проте, 28 лютого 2018 року ТОВ "Альянс Фурнітура" подано до ДПІ у м.Полтаві звітну податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за 2017 року, в якій самостійно розрахувало дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку (код рядка 01) сума 40257727 грн.; фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (+, -) (код рядка 02) сума - 2429812 грн; різниці, які виникають відповідно до Податкового кодексу України (+,-) (код рядка 03РІ) сума - 1392354 грн.; об'єкт оподаткування (рядок 02 + рядок 03 РІ) (+,-) (код рядка 04) сума - 3822166 грн.; податок на прибуток за результатами попереднього звітного (податкового) періоду поточного року з урахуванням уточнень (рядок 17 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств за попередній звітний (податковий) період поточного року) (код рядка 18) сума 83709 грн.; податок на прибуток, нарахований за результатами останнього (звітного) податкового періоду (рядок 17 - рядок 18) (+, -) (код рядка 19) сума - 83709 грн. (а.с. 46-48).

Таким чином, контролюючим органом правомірно встановлено порушення позивачем ведення податкового обліку при заповненні декларацій з податку на прибуток приватних підприємств.

Водночас, колегія суддів погоджується із висновками суду першої інстанції про помилковість тверджень відповідача про завищення податку на прибуток за 2017 рік в розмірі 83709 грн., виходячи з наступного.

Так, відповідно до додатку до Акту документальної планової виїзної перевірки ТОВ "Альянс Фурнітура" №216/16-31-14-01-10/32753365 від 15 лютого 2018 року об'єкт оподаткування за 9 місяців 2017 року за даними перевірки становив - 3245904 грн. (а.с. 54), тобто підприємство мало в цьому періоді збитки.

Згідно інформації з Інтегрованої картки платника податків ТОВ "Альянс Фурнітура" станом на 30 квітня 2017 року у товариства була наявна переплата в розмірі 181689,91 грн. (а.с. 174).

За результами подання декларацій з податку на прибуток за I квартал, півріччя та три квартали 2017 року списано суми, які платником податків самостійно розраховано у вищевказаних деклараціях (код рядка 19), а саме 51398 грн, 30125 грн. та 2186 грн, що в загальному розмірі складає 83709 грн.

Враховуючи, що за 9 місяців 2017 року позивач мав збиткову діяльність, ним подано уточнюючі декларації та декларацію за 2017 рік, в якій, всупереч вимогам наказу "Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств" №897 від 20 жовтня 2015 року (з наступними змінами), не вніс до рядка 26 виправлення помилок, а відніс дані суми до рядка 19 річної декларації.

Дана сума відображена із знаком - 83709 грн. в Інтегрованій картці платника податків ТОВ "Альянс Фурнітура" (а.с. 174).

Підпунктом 47.1.1 пункту 47.1. статті 47 Податкового кодексу України передбачено, що відповідальність за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах, несуть юридичні особи, постійні представництва нерезидентів, які відповідно до цього Кодексу визначені платниками податків, а також їх посадові особи.

Виходячи з наведеного, при заповненні уточнюючих декларацій на прибуток за I квартал, півріччя, три квартали 2017 року та декларації за 2017 рік фактично допущено порушення ведення податкового обліку з боку ТОВ "Альянс Фурнітура", яке виявилося у недотриманні позивачем порядку самостійного виправлення помилок у податкових деклараціях, а не завищення податку на прибуток.

Колегія суддів також звертає увагу на те, що контролюючим органом оскаржуване податкове повідомлення-рішення №0025151209 від 02 травня 2018 року складено за результатами камеральної перевірки з посиланням на підпункт 54.3.2 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України.

Відповідно підпункту 54.3.2 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках

Так, камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків (підпункт 75.1.1. пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України).

Своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених Податковим кодексом України податків та зборів є предметом документальної перевірки (підпункт 75.1.2. пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України).

Отже, в ході проведеної ГУ ДФС у Полтавській області камеральної перевірки ТОВ "Альянс Фурнітура", контролюючий орган без встановлення достовірністі та повноти нарахування і сплати податку на прибуток, помилково дійшов висновків про заниження даного виду податку.

Згідно із частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

У відповідності до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже, обов'язок доведення обставин, які стали підставою для прийняття спірного повідомлення-рішення покладено на контролюючий орган.

Відповідачем суду таких доказів не надано.

При цьому, слід наголосити на необхідності дотримуватися позиції, вказаної у рішенні Європейського суду з прав людини, яку він висловив у пункті 53 рішення у справі "Федорченко та Лозенко проти України", відповідно до якої суд при оцінці доказів керується критерієм доведення "поза розумними сумнівом".

Наведені ДПІ аргументи не є достатньо вагомими, чіткими та узгодженими доказами, що спростовують доводи позивача про порушення його права, за захистом якого він звернувся до суду.

Доводи апеляційної скарги з наведених вище підстав висновків суду не спростовують.

Відповідно до ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

У відповідності до ч.1 ст.316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Під час апеляційного провадження, колегія суду не встановила таких порушень судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, які б призвели до неправильного вирішення справи по суті, які були предметом розгляду і заявлені в суді першої інстанції.

Таким чином, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, є обґрунтованим, прийняте на підставі з'ясованих та встановлених обставинах справи, які підтверджуються доказами, та ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін.

Керуючись ст. ст. 243, 246, 250, 308, 310, п. 1 ч.1 ст. 315, 316, 321, 322, 325, 326, 328 Кодексу адміністративного судочинства, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Полтавській області - залишити без задоволення.

Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 27.07.2018р, по справі № 816/1529/18 - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя Л.В. Тацій Судді З.Г. Подобайло А.М. Григоров Повний текст постанови складено 04.12.2018.

СудХарківський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення29.11.2018
Оприлюднено05.12.2018
Номер документу78296197
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —816/1529/18

Ухвала від 02.07.2024

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Бившева Л.І.

Ухвала від 10.01.2019

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Бившева Л.І.

Постанова від 29.11.2018

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Тацій Л.В.

Постанова від 29.11.2018

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Тацій Л.В.

Ухвала від 05.10.2018

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Тацій Л.В.

Ухвала від 05.10.2018

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Тацій Л.В.

Ухвала від 13.09.2018

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Тацій Л.В.

Ухвала від 13.09.2018

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Тацій Л.В.

Рішення від 27.07.2018

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

С.О. Удовіченко

Ухвала від 29.05.2018

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

С.О. Удовіченко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні