1-кп/543/124/18
1-кп/543/124/18
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.12.2018 сел. Оржиця
Оржицький районний суд Полтавської області в складі судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченої ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження по обвинуваченню:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка та зареєстрована в АДРЕСА_1 , жителя АДРЕСА_2 , українка, громадянка України, освіта середня спеціальна, одружена, має на утриманні неповнолітню дитину ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , не працює, раніше не судима
за статтею 190 частина 1 та статтею 358 частина 4 КК України
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_4 в 2014 році зараховано до ПТУ № 46 в с. Лазірки Оржицького району Полтавської області, який вона закінчила 30 червня 2017 року.
Після закінчення ПТУ №46 в с. Лазірки, ОСОБА_4 , яка відносилася до категорії дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування, стало відомо про виплату грошової допомоги у відповідності до постанови КМУ від 05.04.1994 року № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування», яку здійснює ПТУ № 46, та яку в подальшому остання вирішила отримати шахрайським способом та з використанням завідомо підробленого документа.
У відповідності до абзацу 4 пункту 13 постанови КМУ від 05.04.1994 року № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також учням студентам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, що навчалися або виховувалися в навчально-виховних та вищих навчальних закладах і перебували на повному державному утриманні, при їх працевлаштуванні видається одяг, взуття, м`який інвентар і обладнання на суму, не менше як 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а також одноразова грошова допомога в розмірі 6 прожиткових мінімумів. За бажанням випускникам навчальних закладів може бути виплачена грошова компенсація у розмірі необхідному для придбання одягу і взуття».
Далі, ОСОБА_4 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, реалізуючи свій злочинний умисел направлений на використання завідомо підробленого документу з метою одержання грошових коштів шляхом шахрайства, прибула до м. Гребінка Полтавської області та звернулася до власника кафе « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_6 , де проходила учбову практику, після чого ввівши останнього в оману про необхідність запису в трудовій книжці часу початку практики як прийняття на роботу, та отримала такий запис в трудову книжку про те, що з 03.07.2017 року вона прийнята на посаду кухаря в кафе «Галант».
В подальшому ОСОБА_4 , усвідомлюючи, що вона не перебуває у трудових відносинах з кафе « ІНФОРМАЦІЯ_3 », використовуючи завідомо підроблений запис про своє працевлаштування, 30 серпня 2017 року подала заяву до ПТУ №46 в с. Лазірки Оржицького району Полтавської області про нарахування вказаних виплат, надавши до неї свою трудову книжку з підробленими записами про прийняття на роботу.
Далі керівництвом вказаного закладу на основі завідомо неправдивого запису в трудову книжку про працевлаштування до кафе «Галант» , керуючись абзацом 4 пунктом 13 постанови КМУ від 05.04.1994 року №226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» директором училища видано наказ № 99 від 30.08.2017 «Про виплату грошової допомоги та грошової компенсації випускниці ОСОБА_7 з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування». Згідно наказу ОСОБА_4 нараховано грошову компенсацію на придбання одягу та взуття при працевлаштуванні в розмірі 680 грн., та разову грошову допомогу при працевлаштуванні в розмірі 9744 грн., які у відповідності до платіжних доручень № 538 та № 537 від 04.09.2017 року перераховані на картку «ПриватБанк» на ім`я ОСОБА_7 .
У результаті своїх умисних злочинних дій, ОСОБА_4 завдала збитків державному бюджету в особі професійно-технічного училища № 46, заволодівши грошовими коштами на загальну суму 10424 грн. Матеріальні збитки не відшкодовано.
Обвинувачена ОСОБА_4 вину визнала повністю, щиро розкаялася та пояснила, що в 2014 році її було зараховано до ПТУ № 46 в с. Лазірки Оржицького району Полтавської області, яке вона закінчила 30 червня 2017 року. Після закінчення ПТУ № 46 в с. Лазірки, їй як дитині, що відносилася до категорії дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування, стало відомо про виплату грошової допомоги у відповідності до рішення уряду, яку здійснює ПТУ № 46, та яку в подальшому вирішила отримати шахрайським способом. Далі, вона усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, реалізуючи свій умисел направлений на використання завідомо підробленого документу з метою одержання грошових коштів шахрайським шляхом, прибула до м. Гребінка Полтавської області та звернулася до власника кафе « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_6 , де проходила учбову практику, після чого, ввівши останнього в оману про необхідність запису в трудовій книжці часу початку практики як прийняття на роботу, отримала такий запис в трудову книжку про те, що з 03.07.2017 року вона прийнята на посаду кухаря в кафе «Галант». В подальшому вона, усвідомлюючи, що не перебуває у трудових відносинах з кафе « ІНФОРМАЦІЯ_3 », використовуючи завідомо підроблений запис про своє працевлаштування, 30 серпня 2017 року подала заяву до ПТУ № 46 в с. Лазірки, Оржицького району про нарахування вказаних виплат, надавши до неї свою трудову книжку з підробленими записами про прийняття на роботу. Далі керівництвом вказаного закладу на основі завідомо неправдивого запису в трудову книжку про працевлаштування до кафе « ІНФОРМАЦІЯ_3 » , їй нараховано грошову компенсацію на придбання одягу та взуття при працевлаштуванні в розмірі 680 грн., та разову грошову допомогу при працевлаштуванні в розмірі 9744 грн., які були перераховані на її картку «ПриватБанк» та отримані нею.
Представник потерпілої сторони в підготовчому судовому засіданні пояснив, що матеріальні збитки мають бути відшкодовані та прохав застосувати міру покарання на розсуд суду.
Згідно медичної довідки обвинувачена на обліку у лікаря психіатра та нарколога не перебуває, примусового лікування не потребує.
Згідно довідки УІАЗ при ГУ НП в Полтавській області обвинувачена судимості не має.
Згідно характеристики обвинувачена характеризується посередньо.
Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_4 має на утриманні малолітню дитину ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Згідно досудової доповіді органу пробації обвинувачена є безпечною для суспільства, ступінь її готовності до позитивних змін високий. Обвинувачена усвідомлює негативні наслідки свого правопорушення та вірить у можливі зміни своєї поведінки.
Судом не досліджувалися докази стосовно тих обставин справи, які ніким не оспорюються.
Кваліфікація злочину за ст. 190 ч. 1 КК України вірна. Кваліфікуючими ознаками ч. 1 ст. 190 КК України в діях обвинуваченої є заволодіння чужим майном шляхом обману ( шахрайство ).
Кваліфікація злочину за ст. 358 ч. 4 КК України вірна. Кваліфікуючими ознаками ч. 4 ст. 358 КК України в діях обвинуваченої є використання завідомо підробленого документа.
Винуватість обвинуваченої у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених статтею 358 ч. 4 та 190 ч. 1 КК України повністю доведена.
Відповідно ч.1ст.66КК Україниобставинами,що помякшуютьпокарання обвинуваченійє щирекаяття та активне сприяння розкриттю злочину.
Відповідно ч. 2 ст. 66 КК України обставиною, що помякшує покарання обвинуваченій суд визнає наявність на утриманні малолітньої дитини.
Згідно ч. 1 ст. 67 КК України обставини, що обтяжують покарання обвинуваченій відсутні.
При призначенніпокарання судвраховує ступіньтяжкості вчиненогозлочину,а саме те,що обвинуваченавчинила нетяжкий злочин,збитки невідшкодувала,а такожінші обставинисправи,особу обвинуваченої,що характеризуєтьсяпосередньо,має помякшуючіі відсутніобтяжуючі покаранняобставини івважає,що длявиправлення обвинуваченоїта попередженнянових кримінальнихправопорушень мірупокарання необхідно призначити у виді штрафу.
Речовий доказ у вигляді документа: трудова книжка серії НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться в кімнаті речових доказів Оржицького відділення поліції Лубенського ВП ГУ НП в Полтавській області необхідно знищити з огляду на те, що до нього внесено завідомо неправдиві дані.
Прокурором в інтересах держави заявлено позов, яким мотивується зазначеними встановленими обставинами справи. Суд вважає, що позов підлягає задоволенню, адже в судовому засіданні всі обставини справи зазначені в ньому знайшли своє підтвердження наступними доказами: поясненнями обвинуваченої, наказом про виплату грошової допомоги від 30.08.2017 року № 99, платіжними дорученнями про перерахування грошових коштів від 04.09.2017 року № 537 та № 538.
Процесуальні витрати відсутні, запобіжний захід не обирався.
Керуючись статтями 100, 349, 368 371, 374 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватою у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого статтею 190 частина 1 Кримінального кодексу України.
Призначити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , покарання за ст. 190 ч. 1 Кримінального кодексу України у виді штрафу розміром п`ятсот десять грн.
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватою у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого статтею 358 частина 4 Кримінального кодексу України.
Призначити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , покарання за ст. 358 ч. 4 Кримінального кодексу України у виді штрафу розміром шістсот вісімдесят грн.
Відповідно до частини 1 статті 70 КК України призначити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , остаточне покарання за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим у виді штрафу розміром шістсот вісімдесят грн.
Речовий доказ трудову книжку серії НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться в кімнаті речових доказів Оржицького відділення поліції Лубенського ВП ГУ НП в Полтавській області, знищити.
Позов задовольнити. Стягнути з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь професійно-технічного училища № 46 с. Лазірки, Оржицького району, Полтавської області десять тисяч чотириста двадцять чотири грн.
Апеляція на вирок може бути подана протягом тридцяти днів з моменту його проголошення до Полтавського апеляційного суду через Оржицький районний суд Полтавської області.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копію вироку учасники судового провадження мають право отримати в Оржицькому районному суді.
Суддя:
Суд | Оржицький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 78303477 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Оржицький районний суд Полтавської області
Смілянський Є. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні