ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 622/1235/17
2/622/284/2018
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.11.18 року смт. Золочів
Золочівський районний суд Харківської області у складі:
судді - Шабас О.С.,
за участю секретаря - Попової В.М.,
позивача - ОСОБА_1,
представника позивача за довіреністю - адвоката ОСОБА_2,
відповідача - ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у загальному позовному провадженні у залі суду у смт. Золочів Харківської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, яка зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, яка фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1, РНОКПП - НОМЕР_1) до ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_3, яка зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, відділ державної реєстрації актів цивільного стану по Дергачівському та Золочівському районах ГТУЮ у Харківській області (адреса: Харківська область, Дергачівський район, с. Дергачі, пл. Перемоги, буд. 1) про визнання батьківства,
ВСТАНОВИВ:
28.12.2017 року позивач звернулася до суду з даним позовом, в якому просила встановити факт батьківства ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5, померлого 03.07.2017 року у м. Харків, відносно дитини - сина позивача ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_6.
У судовому засіданні 14.11.2018 року позивач та її представник заявили клопотання про призначення судово-біологічної (імунологічної судово-генетичної) експертизи, проведення якої просили доручити відповідним експертам Харківського обласного бюро судово-медичної експертизи (адреса: 61052, м. Харків, вул. Дмитрівська, б.14), яких попередити про кримінальну відповідальність, передбачену статтями 384, 385 КК України. На вирішення експертів просили поставити наступне питання: Чи є ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 (матір померлого ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_7) біологічною бабусею малолітнього ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_6? Вказане клопотання обґрунтовували тим, що дана обставина може слугувати доказом в рамках даної справи, та є єдиною можливістю для встановлення родинних відносин між померлим ОСОБА_4 та малолітнім ОСОБА_5
Відповідач ОСОБА_3 проти призначення експертизи в цілому не заперечувала, пояснила, що прибуде для її проведення обов'язково.
При вирішенні клопотання суд виходить з наступного.
Відповідно до норм ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза). Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз'яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов'язаний мотивувати таке відхилення або зміну. Питання, які ставляться експерту, і його висновок щодо них не можуть виходити за межі спеціальних знань експерта. Призначений судом експерт невідкладно повинен повідомити суд про неможливість проведення ним експертизи через відсутність у нього необхідних знань або без залучення інших експертів.
Відповідно до норм ст.104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи. Ухвала про призначення експертизи направляється особам, яким доручено проведення експертизи, та учасникам справи. Об'єкти та матеріали, що підлягають дослідженню, направляються особі, якій доручено проведення експертизи (провідному експерту або експертній установі). В ухвалі про призначення експертизи суд попереджає експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.
Відповідно до норм п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.
Відтак суд вважає, що для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право. З допомогою цих обставин може бути встановлено наявність або відсутність кровного споріднення між ОСОБА_4 та малолітнім ОСОБА_5, що може бути використано позивачем в якості доказу, який вона бажає надати в обґрунтування своїх вимог, тому суд вважає клопотання обґрунтованим та задовольняє, одночасно зупиняючи провадження по справі, так як на час проведення експертного дослідження, матеріали справи будуть направленідо експертної установи.
Виходячи з вищенаведеного, керуючись ст.ст.103-104, п.5 ч.1 ст.252, ч.1 ст.353 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання позивача та її представника про призначення судово-біологічної (імунологічної судово-генетичної) експертизи задовольнити.
Призначити по даній справі судово-біологічну (імунологічну судово-генетичну) експертизу, проведення якої доручити відповідним експертам Харківського обласного бюро судово-медичної експертизи (адреса: 61052, м. Харків, вул. Дмитрівська, б.14), яких попередити про кримінальну відповідальність, передбачену статтями 384, 385 КК України.
На вирішення експертів поставити наступне питання:
Чи є ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 (матір померлого ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_7) біологічною бабусею малолітнього ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_6?
Для відповіді на поставлене запитання надати експертам після набуття даною ухвалою суду законної сили матеріали цивільної справи 622/1235/17, а також зобов'язати позивача ОСОБА_1, надати експертам для відібрання необхідних зразків малолітнього ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_6, разом з відповідним документом про його народження.
Попередити сторони, що вони повинні прибути до експерта за його викликом у визначений експертом час та місце та не виконання ухвали суду в цій частині з повернення справи до суду через невиконання є підставою для прийняття судом відповідного процесуального рішення відповідно до того, хто допустив порушення законних вимог експерта.
Витрати за проведення експертизи покласти на позивача по справі ОСОБА_1 в повному обсязі, роз'яснивши їй наслідки ухилення від оплати експертизи, а саме прийняття судом відповідного процесуального рішення по суті спору за відсутності проведеної експертизи.
Провадження по справі до одержання висновку експертизи зупинити.
Копію ухвали, яка не набрала законної сили, направити сторонам по справі та третій особі до відома.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області у повному обсязі через Золочівський районний суд Харківської області шляхом подання у п`ятнадцятиденний строк з дня її проголошення апеляційної скарги.
Суддя О. С.Шабас
Суд | Золочівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2018 |
Оприлюднено | 05.12.2018 |
Номер документу | 78304529 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Золочівський районний суд Харківської області
Шабас О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні