Справа № 362/2912/18
Провадження № 2/362/1761/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 листопада 2018 року Васильківський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого - судді Кравченко Л.М.,
за участі секретаря судового засідання - Яренко Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Василькові Київської області справу за правилами спрощеного позовного провадження за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 01.06.2018 р. звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів.
Позивач просить суд змінити розмір аліментів, що стягуються на користь ОСОБА_1 з ОСОБА_2 , за рішенням Васильківського міськрайонного суду Київської області на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, а саме стягувати аліменти в розмірі 1500, 00 грн., але не менше 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, на кожну дитину до досягнення дітьми повноліття з 01.05.2018 р.
На мотивування позовних вимог позивач вказує, що діти проживають з нею та перебувають на її повному утриманні, але на сьогоднішній день аліменти розміром в 600 грн. не є достатніми на утримання дитини, діти ОСОБА_3 та ОСОБА_4 потребують значно більшого догляду та матеріальних коштів, у зв'язку з чим значно збільшились витрати позивача на навчання та виховання дітей, забезпечення їм всебічного розвитку, придбання одягу, продуктів харчування, організації їхнього відпочинку та медичного обслуговування. Позивач вказує, що вона працює продавцем у приватного підприємця, має тимчасовий нестабільний дохід та матеріальний стан, тимчасових заробітків позивача не вистачає щоб забезпечити всі потреби дітей.
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 27.06.2018 р. у справі відкрито провадження, вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін та призначено судове засідання для розгляду справи по суті
Відповідач про розгляд справи повідомлявся належним чином, подав до суду заяву, в якій просив суд встановити суму аліментів на утримання неповнолітніх дітей у розмірі 1000 грн. на кожну дитину щомісячно, а також вказав, що він проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 . Також відповідач в заяві зазначив, що він бере активну участь у вихованні та матеріальному забезпеченні дітей, сплачує аліменти у розмірі 1200 грн. щомісячно, що підтверджується копіями поштових переказів, а також діти влітку відпочивають з відповідачем на узбережжі Чорного моря, на протязі навчального року відповідач цікавиться навчанням та дозвіллям дітей, проводить багато часу з дітьми у вихідні дні, тобто забезпечує їхнє зростання та виховання, як духовно так і матеріально, поза суми аліментів (а.с. 25-27).
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті встановив.
Під час перебування ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у шлюбу, у останніх народилися двоє дітей: син - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та син - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується копіями свідоцтв про народження відповідно: серії І-БК № 154677, віданим Відділом реєстрації актів цивільного стану Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві 23.12.2008 р., та серії І-БК № 047683, віданим Відділом реєстрації актів цивільного стану Шевченківського районного управління юстиції м. Києва 26.04.2006 року (а.с. 8, 9).
Згідно рішення Васильківського міськрайонного суду Київської області від 04.05.2012 року у справі № 1008/2540/12 з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1було стягнуто аліменти на утримання ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі 600 (шестисот) грн. щомісячно, починаючи з 06.04.2012 року до досягнення ОСОБА_4 повноліття, а також було стягнуто аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 600 (шестисот) грн. щомісячно, починаючи з 06.04.2012 року до досягнення ОСОБА_3 повноліття.
Відповідно до ст. 11 Закону України Про охорону дитинства кожна дитина має право на проживання в сім'ї разом з батьками або в сім'ї одного з них та на піклування батьків. Батько і мати мають рівні права та обов'язки щодо своїх дітей. Предметом основної турботи та основним обов'язком батьків є забезпечення інтересів своєї дитини.
Відповідно до ст. 141 СК України, мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.
Аліменти є одним із способів виконання батьками обов'язку по утриманню дітей. Їх стягнення не залежить від того, чи знаходяться в шлюбі батьки, розлучені вони або взагалі не перебували в ньому. Аліменти стягуються на користь одного з батьків, з яким проживає дитина.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Обов'язок утримувати дитину є рівною мірою обов'язком як матері, так і батька, при чому обов'язком особистим і індивідуальним.
Згідно ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються в частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
У відповідності із ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів судом враховується стан здоров'я та матеріальне становище дітей; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
У відповідності до ст.192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або за домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Відповідач є особою працездатного віку, як вбачається з довідки № 25 від 06.11.2018 року Комунального театрально-концертного закладу культури Циганський академічний музично-драматичний театр РОМАНС , працює машиністом сцени, отримує щомісячно заробітну плату в розмірі 3723,00 грн.
Декларацією прав дитини, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року, у принципі 6 проголошено, що дитина для повного і гармонійного розвитку її особистості потребує любові і розуміння. Вона повинна, коли це можливо, рости під опікою і відповідальністю своїх батьків і в усякому випадку в атмосфері любові і моральної та матеріальної забезпеченості.
Суд вважає що оскільки відповідно до ст. 11 Закону України Про охорону дитинства предметом основної турботи та основним обов'язком батьків є забезпечення інтересів своєї дитини, то такий розмір аліментів забезпечить дитині позивача збереження певний матеріальний рівень утримання.
Стягнення аліментів на утримання дитини є одним із способів захисту інтересів дитини, забезпечення одержання нею коштів, необхідних для її життєдіяльності.
17.05.2017 р. Верховна Рада України прийняла Закон № 2037-У111 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів , який набрав чинності 08.07.2017 року.
Відповідно до ч.3 ст.181 СК України (у редакції зі змінами від 08.07.2017 р.), за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Згідно із ст. 192 Сімейного Кодексу України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось з них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Суд погоджується з доводами позивача, що як передбачено діючими законами України, прожитковий мінімум на дитину віком від 6 до 18 років встановлений з 01.07.2018 року у розмірі 1944,00 грн. Мінімальний розмір аліментів на дитину відповідного віку зараз складає 972 грн., що значно перевищує розмір аліментів, який відповідач сплачує позивачу на утримання кожної дитини.
Відповідно до ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у цивільних справах не є обов'язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно зі ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
З урахуванням наданих доказів, позицій сторін викладених у документах по суті справи, суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню.
Отже, на підставі викладеного, керуючись ст. 7 Сімейного кодексу України відповідно до якого - регулювання сімейних відносин має здійснюватись з максимально можливим урахуванням інтересів дитини на засадах справедливості, добросовісності та розумності, відповідно до моральних засад суспільства, суд враховує матеріальне становище сторін, інші обставини, що мають істотне значення для вирішення справи, зокрема те, що батьки в рівних частках зобов'язані утримувати дітей в розмірі не меншому ніж прожитковий мінімум, а також враховуючи матеріальне становище сторін, вважає, що з відповідача підлягають стягненню аліменти на утримання неповнолітніх дітей в розмірі 1/3 частини від всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку, починаючи з дати звернення до суду та до повноліття старшої дитини, а потім в розмірі 1/4 частини від всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку, починаючи з дати звернення до суду та до повноліття меншої дитини, з негайним стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Згідно ст. 141 ЦПК України, з відповідача підлягають стягненню на користь держави витрати по оплаті судового збору у розмірі 704,80 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 141,180-182,191,192 СК України,ст.11 Закону України Про охорону дитинства , ст.ст.10,11,12, 81, 141, 263 -265, 274, 354, ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів- задовольнити частково.
Змінити розмір аліментів на утримання ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що стягуються з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 в твердій грошовій сумі, в розмірі 600 грн. щомісячно на кожну дитину, на підставі рішення Васильківського міськрайонного суду Київської області від 04.05.2012 р. у справі за № 1008/2540/12.
Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_5, ІПН: НОМЕР_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_6, працюючого машиністом сцени в Комунальному театрально-концертному закладі культури Циганський академічний музично-драматичний театр РОМАНС , ідентифікаційной код 22958413, адреса: 03057, м. Київ, пр-т Перемоги, 38)на користь ОСОБА_1 (ІПН: НОМЕР_2, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_7) аліменти на утримання неповнолітніх дітей: сина - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, та сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/3 частини від всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку, починаючи з починаючи з дня набрання рішення суду законної сили і до повноліття старшої дитини - сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, а потім у розмірі 1/4 частини від всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на утримання меншої дитини - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 , починаючи з дня набрання рішення суду законної сили і до досягнення повноліття сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1
Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_5, ІПН: НОМЕР_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_8, працюючого машиністом сцени в Комунальному театрально-концертному закладі культури Циганський академічний музично-драматичний театр РОМАНС , ідентифікаційной код 22958413, адреса: 03057, м. Київ, пр-т Перемоги, 38)в дохід держави судовий збір в розмірі 704 (сімсот чотири) грн. 80 (вісімдесят) коп.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню в межах суми стягнення за один місяць.
В задоволенні решти вимог позову відмовити.
Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Л.М.Кравченко
Суд | Васильківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2018 |
Оприлюднено | 05.12.2018 |
Номер документу | 78309690 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Кравченко Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні