Ухвала
від 05.12.2018 по справі 308/13818/18
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/13818/18

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 грудня 2018 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого Слідчого відділу Ужгородського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Ужгородської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів,-

В С Т А Н О В И В:

З внесеного клопотання та матеріалів, доданих до нього, встановлено, що Ужгородським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №42017071040000072 від 07.12.2017 року за ч. 1 ст. 364 КК України.

Згідно з фабулою кримінального правопорушення, до Мукачівської місцевої прокуратури надійшло звернення від гр. ОСОБА_5 , ОСОБА_6 мешканців АДРЕСА_1 про те, що на їх думку, посадовими особами ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », протиправно не внесено відомості до державного земельного кадастру щодо належної ОСОБА_5 земельної ділянки.

В ході проведення досудового розслідування встановлено, що ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » згідно договору №762 від 30.10.2014 року зроблено технічний звіт по топографо-геодезичному зніманню земельної ділянки, що знаходиться в межах населеного пункту АДРЕСА_1 .

Так, згідно Акту приймання-передачі документації із землеустрою № 454 згідно договору № 745 від 28.10.2014 року, гр. ОСОБА_5 прийняла виконану в повному обсязі роботу, а саме технічний звіт із землеустрою щодо топографічного знімання меж земельної, яка розташована у АДРЕСА_1 (цільове призначення земельної ділянки - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), площею 0,12 га). Проте, виконати умови договору № 762 від 30.10.2015 року підприємство тривалий час не мало змогу, у зв`язку з відсутністю доступу до земельної ділянки. Так, у травні 2016 року працівникам державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » було надано доступ до земельної ділянки площею 0,14 для проведення топографо-геодезичних робіт.

У ході виконання камеральних робіт гр. ОСОБА_5 звернулась з проханням до ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » сформувати їй земельну ділянку, межі якої проходять по фактичному використанню суміжної земельної ділянки гр. ОСОБА_7 . Вказаний факт відображено на планово-картографічному матеріалі, а саме на матеріалах польових геодезичних робіт і плані земельної ділянки, складених за результатами кадастрової зйомки (збірний кадастровий план суміжних землевласників та землекористувачів) - площа накладки становить 0,0027 га (земельна ділянка для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

Листом ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 07.11.2016 за №969 відмовлено громадянам ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у виготовленні технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі, а також як повідомлено заявникам відмовлено у внесенні даної земельної ділянки до національної кадастрової системи, чим було порушено їх права.

Клопотання мотивоване тим, що з метою встановлення всіх обставин у даному кримінальному провадженні, слідчий просить надати тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме до: належним чином завірених копій технічної документації на земельну ділянку площею 0,26 га, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ; копії державного акту на право власності на вказану земельну ділянку, а також будь-якої землевпорядної документації минулих років на вказану земельну ділянку.

У судове засідання слідчий не з`явилася, через канцелярію суду подала заяву про розгляд клопотання за її відсутності.

Представник особи у володінні якої знаходяться речі і документи, тимчасовий доступ до яких просить слідчий, в судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду клопотання був повідомлений належним чином, однак його неявка відповідно до вимог ч. 4 ст. 163 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання.

Згідно з ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя доходить наступних висновків.

Відповідно до ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України, слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.

Як встановлено слідчим суддею, Ужгородським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №42017071040000072 від 07.12.2017 року за ч. 1 ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем).

Відповідно доположень ст.159КПК України,тимчасовий доступдо речейі документівполягає унаданні сторонікримінального провадженняособою,у володінніякої знаходятьсятакі речіі документи,можливості ознайомитисяз ними,зробити їхкопії та,у разіприйняття відповідногорішення слідчимсуддею,судом,вилучити їх(здійснитиїх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно зч.1ст.160КПК України,сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з ч. 2 ст. 160 КПК України, у клопотанні зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Як випливає з клопотання, слідчий просить в межах даного кримінального провадження надати тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме до: належним чином завірених копій технічної документації на земельну ділянку площею 0,26 га, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ; копії державного акту на право власності на вказану земельну ділянку, а також будь-якої землевпорядної документації минулих років на вказану земельну ділянку.

В той же час, клопотання слідчого не відповідає приписам ч. 2 ст. 160 КПК України, зокрема: не в повній мірі конкретизовано документи, до яких він просить надати тимчасовий дозвіл (назва, опис, інші відомості, які дають можливість визначити речі і документи, до яких повинен бути наданий тимчасовий доступ); не містить підстав вважати, що вказані документи перебувають або можуть перебувати у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 ; значення таких для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в таких документах.

Стороною кримінального провадження не надано доказів неможливості отримати документи, про які йдеться в клопотанні, в інший спосіб, аніж через застосування заходу забезпечення кримінального провадження.

Відповідно до положень ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ст. 132 КПК України, застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до документів, не допускається, якщо сторона кримінального провадження не доведе, що потреби судового розгляду виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні.

На підставі вищенаведеного, слідчий суддя доходить висновку, що стороною кримінального провадження не доведено підстав, визначених ч. 5 ст. 163 КПК України, не обґрунтовано, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні. З огляду на що у задоволенні клопотання слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні клопотання старшого слідчого Слідчого відділу Ужгородського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Ужгородської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту ї постанволення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду ОСОБА_1

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення05.12.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу78318952
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —308/13818/18

Ухвала від 30.08.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Тхір О. А.

Ухвала від 05.12.2018

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Тхір О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні