ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 грудня 2018 р. м. Чернівці Справа № 824/1065/18-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боднарюка О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області ДФС України до Товариства з обмеженою відповідальністю "ХОРС АГРО УКРАЇНА" про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Головне управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області (далі - позивач), звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ХОРС АГРО УКРАЇНА" (далі - відповідач), в якому просив:
- стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ХОРС АГРО УКРАЇНА"( код ЄДРПОУ: 40171943) в дохід бюджету заборгованість в сумі 109315,45 грн. з розрахункових рахунків у банках, які обслуговують підприємство та за рахунок готівки, що належить позивачу.
Позов мотивовано тим, що за відповідачем обліковується податковий борг в розмірі 109315,45 грн, який виник у зв'язку з несплатою в установлені законодавством строки узгоджених сум податкових зобов'язань по земельному податку, які визначені згідно поданих відповідачем декларацій з плати за землю за 2016 рік - 582,76 грн., 2017 рік -108392,69 грн. та на підставі Акта про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з плати за землю від 16.01.2018 року № 609/09-19-52-01/40171943 - 340 грн.
З огляду на викладене позивач звернувся до суду з даним позовом про стягнення з розрахункових рахунків товариства з обмеженою відповідальністю "ХОРС АГРО УКРАЇНА" кошти в сумі 109315,45 грн. на погашення суми податкового боргу по земельному податку.
Ухвалою суду від 05 листопада 2018 року було відкрито провадження у справі.
Відповідно до пункту 20 частини першої статті 4 КАС України адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.
Згідно частини першої, другої статті 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до частини п'ятої статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
З урахуванням вищенаведеного, суд вважає за можливе та доцільне розглянути справу на підставі наявних матеріалів та доказів у порядку спрощеного письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.
Товариство з обмеженою відповідальністю "ХОРС АГРО УКРАЇНА" відповідно до акту перевірки та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань зареєстроване за адресою: місто Чернівці, вулиця Головна, будинок 63, та перебуває на обліку в ГУ ДФС у Чернівецькій області як платник податків (Коломийській ОДПІ ГУ ДФС в Івано-Франківській області як платник податків за неосновним місцем обліку) (а.с.12-13,18-20).
Станом на 28.09.2018 року за відповідачем обліковується заборгованість в сумі 109315,45 грн., в тому числі : 108975,45 грн. - сума податкового боргу; 340,00 грн. - штрафні санкції, що підтверджується довідкою про борг за платежами (а. с. 9).
Відповідний податковий борг зумовлений несплатою зобов'язань, самостійно задекларованих відповідачем у податковій звітності з орендної плати за землю, та штрафних санкцій, зокрема:
- 582, 76 грн. згідно декларації з плати за 2016 рік від 20.06.2017 р. № 9271010792
- 108392,69 грн. згідно декларації з плати за землю за 2017 рік від 20.06.2017 р. № 9117880236
- 340,00 грн. на підставі Акта про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з плати за землю від 16.01.2018 р. № 609/09-19-52-01/40171943.
До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення закону та робить висновки по суті спору.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п. п. 14.1. 175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 49.1 статті 49 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
Відповідно до п.49.2 ст. 49 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.
Згідно п.54.1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно з положеннями п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Відповідно до п.п. 288.7. ст. 288 ПК України, податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 - 287 цього розділу.
Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік відповідно до п.287.3. ст.287 ПК України, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (п.287.4. ст.287 ПК України).
Як встановлено судовим розглядом справи, сума заборгованості 109315,45 грн., являється узгодженою, і наявність такого податкового боргу, підтверджується податковими деклараціями та податковим повідомленням - рішенням, яке вручене відповідачу.
Відповідно п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Судом встановлено, що позивачем було направлено відповідачу податкові вимоги про сплату боргу, однак на день звернення до суду із позовом зазначений борг не погашено, а отже, податкове зобов'язання є узгодженим.
Згідно п. 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України у разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Судом встановлено, що податковим органом було направлено відповідачу податкову вимогу форми "Ю" № 1398-17 від 27 червня 2017 року, про зобов'язання сплатити узгоджені суми податкового боргу, однак відповідач не забезпечив добровільне їх виконання (а.с. 15).
Згідно п.п.20.1.34 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби наділенні повноваженнями звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Враховуючи наведене вище, повно, всебічно дослідивши докази по справі, об'єктивно оцінивши їх в сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню повністю, шляхом стягнення податкового боргу в сумі 109315,45 грн. з Товариства з обмеженою відповідальністю "ХОРС АГРО УКРАЇНА" в дохід бюджету.
Згідно ст.129 Конституції України та ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Позивачем доведено суду правомірність заявлених вимог, а відповідач не надав доказів по сплаті заборгованості.
Відповідно до ч. 2 статті 139 при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведення експертиз. За відсутності вказаних витрат суд не вирішує питання про їх стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 6, 9, 14, 72, 73, 77, 90, 241, 250, 263 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ХОРС АГРО УКРАЇНА"( код ЄДРПОУ: 40171943) в дохід місцевого бюджету заборгованість в сумі 109315,45 грн. з розрахункових рахунків у банках, які обслуговують підприємство та за рахунок готівки, що належить позивачу.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Боднарюк О.В.
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2018 |
Оприлюднено | 06.12.2018 |
Номер документу | 78321384 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні