Ухвала
від 05.12.2018 по справі 440/517/15-к
БУСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про надання дозволу на знищення речових доказів

Єдиний унікальний номер №440/517/15

Провадження №1-кс/440/675/2018

05 грудня 2018 року м. Буськ

Слідчий суддя Буського районного суду Львівської області ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Буського ВП Кам`янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на знищення речових доказів, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий СВ Буського відділення поліції Кам`янка-Бузького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області капітан поліції ОСОБА_3 за погодженням з прокурором Буського відділу Радехівської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , звернувся з клопотанням про надання дозволу на знищення речових доказів.

У судове засідання старший слідчий СВ Буського відділення поліції Кам`янка-Бузького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області капітан поліції ОСОБА_3 та прокурор не з`явились, у клопотанні слідчий просить розглядати клопотання без участі уповноваженої особи органу досудового розслідування, що відповідно до ч.3 ст.244 КПК України не є перешкодою для такого розгляду.

Відповідно до положень ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснюється.

З матеріалів клопотання вбачається, що 01.04.2015 року в чергову частину Буського РВ ГУМВС України у Львівській області надійшов письмовий рапорт заступника начальника відділу УДСБЕЗ ГУМВС України у Львівській області майора міліції ОСОБА_5 , про те, що ним в ході перевірки одержаної оперативної інформації 01 квітня 2015 року, о 13.30 год. в м. Буськ на вул.Львівська, 71, було виявлено автомашину марки Scania моделі R-124 GB6X2NZ 360 фургон ізотермічний С, реєстраційний номер НОМЕР_1 , 1998 року випуску, жовтого кольору, власник ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель АДРЕСА_1 , що перевозила вантаж рідини в пластикових ємностях об`ємом по 10 літрів кожна, загальною кількістю орієнтовно 1000 шт. пластикових ємностей. На вказаний вантаж було представлено документи із ознаками підробки, а саме видаткові накладні №0010/Л/М від 30.03.2015 року; №004-03/ЛВ-ВСП від 30.03.2015 року, видані від імені ФОП ОСОБА_7 ідентифікаційний код НОМЕР_2 , зареєстрована Харківська область Нововодолазький район с.Вільховатка, у яких вказана інформація про перевезення продуктів харчування маси та крему сиркового та в яких відсутня будь яка інформація про перевезення іншого вантажу.

Виїздом СОГ, під час огляду автомобіля марки Scania моделі R-124 GB6X2NZ 360, реєстраційний номер НОМЕР_1 та ізотермічного фургону виявлено, що в середині нього знаходиться креми сиркові ананас, вишня, ківі, клубніка, лісова ягода, малина, манго, мандарин, персик, шоколад, чорна смородина; маси сиркові ізюм, курага, ванільна, укроп; продукт згущений варений «Іриска»; продукт молоковмісний варений «Іриска»; молоко згущене варене «Іриска», що відповідають пред`явленим видаткових накладних №0010/Л/М від 30.03.2015 року; №004-03/ЛВ-ВСП від 30.03.2015 року; №009/І/Ф від 30.03.2015 року, які вилучені та під розписку повернені особі. Крім того, під час огляду автомобіля марки Scania моделі R-124 GB6X2NZ 360, реєстраційний номер НОМЕР_1 виявлено, що в середині ізотермічного фургону серед вищевказаної продукції знаходяться пластикові ємкості об`ємом 10 літрів кожна наповнені рідиною прозорого кольору, в загальній кількості 998 штук, походження яких невідоме, товаро-транспорті документи відстутні, які були вилучені та поміщені на зберігання Буського відділення поліції.

01.04.2015 вказані вище ємкості об`ємом 10 літрів кожна наповнені Спиртом етиловим ректифікованим, в загальній кількості 998 штук визнано речовими доказами у даному кримінальному провадженні.

В ході проведення досудового розслідування, з метою встановлення складу та походження рідини наявної у пластикових ємкостях об`ємом 10 літрів, вилучених під час огляду автомобіля марки Scania моделі R-124 GB6X2NZ 360, реєстраційний номер НОМЕР_1 , слідчим відділенням відібрано зразки вказаної рідини та призначено експертизу. Відповідно до висновку експерта від 23.04.2015 №390 встановлено, що зразки рідини надані на дослідження, є спиртовмісними рідинами, з вмістом етилового спирту яких становить 96,2% об`ємних та відповідають вимогам Держстандарту України 4221:2003 «Спирт етиловий ректифікований».

Крім того, у ході проведення досудового розслідування проведено ряд слідчих (розшукових) дій та процесуальних рішень з метою встановлення особи власника спирту етилового та товаро-транспортних документів, однак до сьогоднішнього дня встановити особу та долучити до матеріалів кримінального провадження відповідні документи не надалось можливим. З матеріалів кримінального провадження встановити причетність до злочину водія автомобіля який перевозив спирт та інших осіб не надалось можливим, через відсутність будь-яких доказів, які б свідчили про його участь у злочині чи самостійному скоєнні злочину.

За результатами досудового розслідування кримінального провадження №1201514017000166 від 01.04.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.358 КК України слідчим відділенням Буського ВП, на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України прийнято рішення про його закриття, а рішення щодо речових доказів прийняти на підставі п.29 Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2012 року №1104 та п. 9, 16.2 Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 року № 1340.

Відповідно до п.6 Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням та пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2012 року № 1104, встановлено, що у разі закриття слідчим, прокурором кримінального провадження питання про речові докази вирішується у відповідній постанові слідчого, прокурора.

У відповідності до п. 7 та п. 18 Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням та пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2012 року № 1104, речові докази зберігаються разом з матеріалами кримінального провадження. Зберігання речових доказів у вигляді спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється у місцях зберігання, відомості про місцезнаходження яких внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання та з дотриманням вимог Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 р. № 1340 (Офіційний вісник України, 1998 р., № 34, ст. 1280).

01.04.2015 речові докази 998 пластикових ємкостей об`ємом 10 літрів кожна наповнені Спиртом етиловим ректифікованим у даному кримінальному провадженні, передані на відповідальне матеріальне зберігання у Буський РВ ГУ МВС України у Львівській області ЄДРПОУ 08673968.

У відповідності до п. 29 Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2012 року №1104, речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню, мають непридатний стан, знищуються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності за рішенням слідчого судді, суду.

Речові докази у вигляді предметів чи товарів, що належать до вилучених з обігу, а також якщо їх тривале зберігання небезпечне для життя чи здоров`я людей або довкілля, на підставі відповідного рішення слідчого судді, суду передаються для їх технологічної переробки або знищуються.

Технологічна переробка або знищення таких предметів і товарів здійснюється з дотриманням вимог Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави і розпорядження ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 року № 1340, загальних вимог до здійснення переробки, утилізації, знищення або подальшого використання вилученої з обігу неякісної та небезпечної продукції, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2001 року № 50.

У відповідності до пункту 9 Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 року № 1340 спирт етиловий та алкогольні напої підлягають промислові переробці або знищенню, а тютюнові вироби знищенню. Відповідно до пункту 16 майно, якість якого не відповідає вимогам стандартів, небезпечне в санітарно-епідемічному відношенні або яке не пройшло відповідного випробування, карантинної обробки чи не придатне для реалізації, підлягає переробці або знищенню (утилізації) з урахуванням ступеня зносу та фактичного стану, п. 16.2 знищення спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється за погодженням з державною санітарно-епідеміологічною службою шляхом спалювання, руйнування, фізико-хімічної, біологічної або іншої обробки відповідно до вимог законодавства. Знищення за рішенням комісії може проводитись на підприємствах, виробництво яких пройшло атестацію на виконання відповідних робіт згідно із Законом України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» № 1393-ХІV від 14 січня 2000 року. Так, вказаним Законом України визначено наступне: згідно ст. 1 до неякісної та небезпечної продукції відноситься продукція, на яку немає передбачених законодавством відповідних документів, що підтверджують якість та безпеку продукції.

У ході досудового розслідування не встановлено особу, коли, ким та за яких умов виготовлено спирт етиловий, та документів на вилучений під час огляду 01.04.2015 спирт етиловий не встановлено.

У відповідності до п. 35 Інструкції «Про порядок вилучення, обліку, зберігання та передачі речових доказів у кримінальних справах, цінностей та іншого майна органами дізнання, досудового слідства і суду №51/401/649/471/23/125» від 27.08.2010 зазначено, що вилучені з незаконного обігу етиловий спирт, алкогольна продукція і така, що містить спирт, а також предмети, довге зберігання яких небезпечне для життя і здоров`я людей або навколишнього середовища, після проведення необхідних досліджень передаються для їх технологічної переробки або знищення, про що складається протокол. При можливості, з метою забезпечення можливих наступних досліджень на зберіганні залишаються зразки вищезазначених предметів.

У відповідності до вимог Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» № 1393-ХІV від 14 січня 2000 року та Інструкції «Про порядок вилучення, обліку, зберігання та передачі речових доказів у кримінальних справах, цінностей та іншого майна органами дізнання, досудового слідства і суду № 51/401/649/471/23/125» від 27.08.2010, - вилучений Спирт етиловий ректифікований, який знаходиться у пластикових ємкостях об`ємом 10 літрів кожна, в загальній кількості 998 штук, є вилучені з незаконного обігу та небезпечною продукцією, а тому підлягає утилізації (знищенню).

Відповідно до ч.9 ст. 100 КПК України, у разі закриття кримінального провадження слідчим або прокурором питання про спеціальну конфіскацію та долю речових доказів і документів вирішується ухвалою суду на підставі відповідного клопотання, яке розглядається згідно із статтями 171-174 цього Кодексу.

Внесене слідчим клопотання відповідає вимогам ст.100 Кримінального процесуального кодексу України та враховуючи, що вищевказані речові докази (ємкості з спиртовмісною речовиною) відносяться до вилучених з обігу предметів (товарів), їх тривале зберігання є економічно недоцільне та небезпечне для довкілля (життя, здоров`я людей), а тому керуючись постановою Кабінету Міністрів України № 1340 від 25.08.1998 та № 50 від 24.01.2001, Порядком зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, повязаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.11.2012, на підставі Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробі, а також керуючись ч.9 ст.100 Кримінального процесуального кодексу України внесене слідчим клопотання підлягає задоволенню

Таким чином, суд приходить до висновку, що клопотання є підставним та підлягає до задоволення.

На підставі наведеного, керуючись ст. 100, 171-173 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ Буського відділення поліції Кам`янка-Бузького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 - задоволити.

Надати старшому слідчому СВ Буського відділення поліції Кам`янка-Бузького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 дозвіл на знищення речових доказів у кримінальному провадженні №1201514017000166 від 01.04.2015 року, а саме 998 штук пластикових ємкостей об`ємом 10 літрів кожна наповнених спиртом етиловим ректифікованим.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБуський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення05.12.2018
Оприлюднено02.03.2023
Номер документу78324570
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —440/517/15-к

Ухвала від 05.12.2018

Кримінальне

Буський районний суд Львівської області

Мельник С. Р.

Ухвала від 02.04.2015

Кримінальне

Буський районний суд Львівської області

Мельник С. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні