Справа № 509/5626/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 грудня 2018 року суддя Овідіопольського районного суду Одеської області Кочко В.К., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Комунсервіс , Товариства з обмеженою відповідальністю ЖБТ Совіньйон , 3-тя особи Громадська організація Громада Совіньйону за права , Обслуговуючий кооператив ЖК Совіньйон-2 про визнання недійсним договору купівлі-продажу комунікацій
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовом до відповідачів та просить суд визнати недійсним договір купівлі-продажу від 03.09.2018 р., укладений між ТОВ Комунсервіс та ТОВ ЖБТ Совіньйон , відповідно до якого останні продали ТОВ Комунсервіс частину магістрального водопроводу з точкою підключення до комунальної мережі водопостачання м. Одеси в районі Новоміського кладовища м. Одеси до сільських населених пунктів на території Таїровської с/р у напрямку : с. Лиманка - смт. Таїрове - ж/м Совіньйон .
Позов обгрунтований тим, що відчуження з боку ТОВ ЖБТ Совіньйон магістрального водопроводуна користь ТОВ "Комунсервіс" порушує права позивача, оскільки позивач не отримала 50 % від вартості інженерних комунікацій, сам факт відчуження водопроводу на користь третьої особи, встановлює монополію покупця на встановлення тарифів на водопостачання для споживачів, ОСОБА_1 вважає, що договір купівлі-продажу від 03.09.2018 року, укладений між ТОВ Комунсервіс та ТОВ ЖБТ Совіньйон , щодо продажу магістрального водопроводу, укладений без згоди іншого співвласника (позивача), є недійсним.
ОСОБА_1 вважає, що такі дії відповідачів порушують права позивача, тому звернулася до суду з позовом.
Вивчивши позовну заяву та додані до неї докумети, суддя вважає, що у відкритті провадження у справі слід відмовити, виходячи з наступного.
Згідно з положеннями ст. 8 Конституції України звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції гарантується. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань (ч.4 ст.55 Конституції України).
Стаття 2 ЦПК України визначає, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Між тим, згідно ст.19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Згідно з ч. 2 ст. 4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Згідно з п. 3 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №3 від 01 березня 2013 року Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суди повинні виходити з того, що відповідно до статей 15, 16 ЦПК у порядку цивільного судочинства суди розглядають справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ за Кодексом адміністративного судочинства України (стаття 17; далі - КАС), Господарським процесуальним кодексом України (статті 1, 12; далі - ГПК), Кримінальним процесуальним кодексом України (далі - КПК) або Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) віднесено до компетенції адміністративних, господарських судів, до кримінального провадження чи до провадження в справах про адміністративні правопорушення. Законом може бути передбачено розгляд інших справ за правилами цивільного судочинства.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.20 ГПК України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, в тому числі у спорах між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи або між юридичною особою та її учасником (засновником, акціонером, членом), у тому числі учасником, який вибув, пов'язані зі створенням, діяльністю, управлінням або припиненням діяльності такої юридичної особи, крім трудових спорів.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Згідно ч. 5 ст. 186 ЦПК України відмовляючи у відкритті провадження з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд справи.
Таким чином, спір, що виник між двома юридичними особами, виходячи із змісту заявленого позову, з огляду на викладене вище правове обґрунтування, має вирішуватися в порядку господарського судочинства.
За таких обставин, суддя приходить до висновку про відмову у відкритті провадження у справі.
При таких обставинах, керуючись ст. 186 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Комунсервіс , Товариства з обмеженою відповідальністю ЖБТ Совіньйон , 3-тя особи Громадська організація Громада Совіньйону за права , Обслуговуючий кооператив ЖК Совіньйон-2 про визнання недійсним договору купівлі-продажу комунікацій -відмовити.
Роз'яснити позивачу право на звернення до Господарського суду Одеської області в порядку господарського судочинства.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Кочко В.К.
Суд | Овідіопольський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2018 |
Оприлюднено | 06.12.2018 |
Номер документу | 78331097 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Овідіопольський районний суд Одеської області
Кочко В. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні