Справа № 629/6386/18
Провадження № 6/629/188/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.12.2018 року м.Лозова
Лозівський міськрайонний суд Харківської області у складі: головуючого судді- Мицик С.А., за участю секретаря судового засідання -Заводяної О.Ю., розглянувши подання державного виконавця Міжрайонного відділу державної виконавчої служби по Близнюківському, Лозівському районах та місту Лозова територіального управління юстиції у Харківської області ОСОБА_1 про здійснення приводу боржника ОСОБА_2,-
В С Т А Н О В И В:
На виконанні у Міжрайонному відділі державної виконавчої служби по Близнюківському, Лозівському районах та місту Лозова територіального управління юстиції у Харківській області знаходиться провадження ЕДРВП №43736876, відкрите на підставі виконавчого листа Лозівського міськрайонного суду Харківської області за справою № 198/130/14-ц від 25.04.2014 про стягнення з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь ОСОБА_3 аліментів на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 у розмірі ? частини з усіх видів заробітку( доходів), щомісячно, починаючи від дня пред'явлення позову з 04 березня 2014 року і до досягнення дитиною повноліття, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. 18.06.2014 року державним виконавцем була винесена постанова про відкриття виконавчого провадження та листом надіслана сторонам виконавчого провадження.
Рішення суду боржником не виконується, на виклики державного виконавця боржник не з'явився, про причини неявки державного виконавця не повідомив. У зв'язку з цим державний виконавець звернулася до суду з поданням про здійснення приводу боржника ОСОБА_2
Неявка сторін не перешкоджає розгляду подання.
Дослідивши подання і додані до нього матеріали, а також матеріали виконавчого провадження, суд дійшов такого.
Зазначені в Поданні державного виконавця обставини ускладнюють виконання рішення суду. Станом на теперішній час заборгованість не сплачена.
Відповідно до ст.124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами України і є обов'язковими до виконання на всій території України. Примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.
Відповідно до ст.18 Закону України Про виконавче провадження виконавець зобов'язаний вживати, передбачених цим Законом, заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Одним із таких заходів може бути привід боржника.
Згідно п. 14 ч. 3 ст. 18 Закону України Про виконавче провадження , виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право викликати фізичних осіб, посадових осіб з приводу виконавчих документів, що перебувають у виконавчому провадженні. У разі якщо боржник без поважних причин не з'явився за викликом виконавця, виконавець має право звернутися до суду щодо застосування до нього приводу.
Згідно статті 438 ЦПК України привід боржника оголошується за місцем виконання рішення або за останнім відомим місцем проживання (перебування) боржника. Суд розглядає подання виконавця протягом 10 днів.
Відповідно до п. 27 ч. 1ст. 23 Закону України Про Національну поліцію , поліція відповідно до покладених на неї завдань вживає заходів для забезпечення публічної безпеки і порядку під час примусового виконання судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб), а також вживає заходів, спрямованих на усунення загроз життю та здоров'ю державних виконавців, приватних виконавців та інших осіб, які беруть участь у вчиненні виконавчих дій, здійснює привід у виконавчому провадженні, здійснює розшук боржника чи дитини у виконавчому провадженні у випадках, передбачених законом або рішенням суду.
Привід за своєю правовою природою є заходом процесуального примусу, що полягає у затриманні і примусовому доставлені особи задля забезпечення її участі у провадженні у випадках, якщо цю особу було належним чином викликано, але вона не з'явилася без поважних причин або без повідомлення про причини неприбуття. Про привід суд постановляє ухвалу, в якій зазначає ім'я фізичної особи, яка підлягає приводу, місце проживання (перебування), роботи, служби чи навчання, підстави застосування приводу, час, коли необхідно особу доставити і місце доставки особи, суб'єкт, якому доручається здійснити привід.
На підставі наведеного вище суд доходить висновку, що має місце ухилення боржника у виконавчому провадженні від виконання своїх зобов'язань, нехтування обов'язком виконати рішення суду, боржник без поважних причин не з'являється за викликом державного виконавця, а тому подання про привід боржника є обґрунтованим та підлягає до задоволення.
Керуючись ст. 438 ЦПК України, п. 14 ч. 3ст. 18 Закону України Про виконавче провадження , суд,-
У Х В А Л И В:
Подання державного виконавця Міжрайонного відділу державної виконавчої служби по Близнюківському, Лозівському районах та місту Лозова територіального управління юстиції у Харківській області ОСОБА_1 про здійснення приводу боржника - задовольнити.
Здійснити привід боржника ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає за адресою: Харківська область, смт. Панютине, вул. 35-Гвардійської дивізії, буд. 8 або АДРЕСА_1 до Міжрайонного відділу державної виконавчої служби по Близнюківському, Лозівському районах та місту Лозова територіального управління юстиції у Харківській області, що знаходиться за адресою: Харківська область, м. Лозова, вул. Грушевського, буд.7.
Здійснення примусового приводу боржника ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 доручити Лозівському ВП ГУНП в Харківській області.
Допустити ухвалу до негайного виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.А. Мицик
Суд | Лозівський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2018 |
Оприлюднено | 06.12.2018 |
Номер документу | 78339301 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Лозівський міськрайонний суд Харківської області
Мицик С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні