Справа № 761/37568/18
Провадження № 1-кс/761/25470/2018
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 жовтня 2018 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
Слідчого судді: ОСОБА_1 ,
при секретарі: ОСОБА_2
розглянувши в закритому судовому засіданні клопотання прокурора відділу процесуального керівництва і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , внесене по кримінальному провадженню за внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32016100110000171 від 25.07.2016 за ознаками злочинів передбачених ч.2 ст.205 та ч.3 ст.212 КК України про проведення обшуку у квартирі, розташованій за адресою: АДРЕСА_1 у якій фактично проживає ОСОБА_4 , -
В С Т А Н О В И В:
03 жовтня 2018 року прокурор відділу процесуальногокерівництва іпідтримання державногообвинувачення Генеральноїпрокуратури України ОСОБА_3 звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням про проведення обшуку у квартирі, розташованій за адресою: АДРЕСА_1 у якій фактично проживає ОСОБА_4 .
Клопотання мотивоване тим, що встановлено, що невстановлені слідством особи діючи умисно, протиправно та повторно створили/придбали ТОВ «Фьючерс груп» (код ЄДРПОУ 40490689), ТОВ «Нікабудсфера» (код ЄДРПОУ 36075746), ТОВ «Дніпросервіспоставка» (код ЄДРПОУ 32560508) з метою прикриття незаконної діяльності та надання податкової вигоди третім особам, серед яких ТОВ «Прайд-Компані» (код ЄДРПОУ 36151455) та ТОВ «Металургійна Транспортна компанія» (код ЄДРПОУ 33115436). Підставами для проведення обшуку є наявність в матеріалах кримінального провадження достатніх відомостей про те, що знаряддя кримінального правопорушення та майно (речі й цінності), здобуте у результаті його вчинення, а також інші предмети і документи, що мають значення для розкриття правопорушення, відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення зберігаються, за адресою проживання ОСОБА_4 (код НОМЕР_1 ) а саме: АДРЕСА_1 . Також у слідства є достатні підстави вважати, що у разі звернення з ухвалою про тимчасовий доступ до речей та документів, одразу повідомить інших фігурантів кримінального провадження про те, що правоохоронні органи проводять слідчі дії, спрямовані на збирання доказів, що може призвести до знищення, вивезення у невстановленому напрямку перерахованих речей та документів, які безпосередньо знаходяться у них. Враховуючи вищевикладене, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального правопорушення, проведення слідчих дій, які мають характер раптовості, спрямовані на отримання речей та документів, які відображають незаконні фінансові операції та є доказами у кримінальному провадженні, а також зважаючи на те, що є підстави вважати, що існує реальна загроза, зміни або знищення вищезазначених документів, особами, що причетні до вчинення кримінальних правопорушень, у випадку отримання ними інформації стосовно значення для досудового розслідування відшукуваних речей та документів.
Прокурор ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, повідомлявся у встановленому законом порядку.
Дослідивши матеріали клопотання та долучені до нього докази слідчий суддя приходить до наступного.
Згідно з ч. 2 ст. 30 Конституції України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
За ч.1 та ч.2 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якої метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді. При цьому під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
Відповідно до ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
При цьому клопотання слідчого має відповідати вимогам ч.3 ст.234 КПК України, зокрема в ньому мають бути зазначені відомості про особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться, про речі, документи або осіб, яких планується відшукати, та до клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Необхідність долучення до клопотання слідчого оригіналів чи копій документів, якими він обґрунтовує своє клопотання, є необхідним з метою перевірки слідчим суддею обставин, визначених у ч.5 ст.234КПК України.
Згідно з ч.5 ст.234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1)було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3)відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Крім того, згідно ч.4 ст.234 КПК України клопотання про обшук розглядається у суді в день його надходження за участю слідчого або прокурора.
Оскільки прокурор ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, слідчий суддя приходить до висновку, що вказане клопотання не відповідає вимогам ч.3 ст.234 КПК України, а обставини які можуть підтверджуватися вказаними в ньому документами, не можуть бути доказами по ч.2 ст.205 та ч.3 ст.212 КК України за обставинами внесеними до ЄРДР.
Таким чином на даний час клопотання. не відповідає вимогам ч.3 ст.234 КПК України, а тому клопотання про проведення обшуку на даний час задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 233-236, 309 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання прокурора відділу процесуального керівництва і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 ,про проведенняобшуку - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 78342193 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Юзькова О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні