Ухвала
від 04.12.2018 по справі 712/14813/18
СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Ухвала

Іменем України

Справа № 712/14813/18

Провадження № 1-кс/712/7421/18

04 грудня 2018 року м.Черкаси

Слідчий суддя Соснівського районного суду м.Черкаси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , адвоката ОСОБА_4 в інтересах ТОВ "Промтехресурс-Центр", розглянувши клопотання слідчого СВ Черкаського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_5 , погоджене прокурором Черкаської місцевої прокуратури ОСОБА_6 про накладення арешту у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 12018251010007620 від 02.11.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.273 КК України,-

в с т а н о в и в:

30 листопада 2018 року до слідчого судді з вказаним клопотанням звернувся слідчий за погодженням з прокурором Черкаської місцевої прокуратури ОСОБА_6 .

Клопотання обґрунтовано тим, що слідчим відділом Черкаського відділу поліції Головного управління національної поліції здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12018251010007620 від 02.11.2018 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 273 КК України за наступними обставинами.

До Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області надійшла заява ОСОБА_7 про те, що на території Черкаської області та м.Черкаси існує мережа нелегальних автозаправочних станцій та автогазозаправочних пунктів, які здійснюють свою діяльність з порушенням норм чинного законодавства, чим створюють загрозу життю працівників та населенню.

Будучи допитаним в якості свідка, за обставинами кримінального провадження №12018251010007620 від 02.11.2018 ОСОБА_7 вказав, що в силу свого географічного положення Черкаська область є транспортним коридором через центр України, та представляє собою мережу транспортних магістралей, вздовж яких розташовано пункти обслуговування та заправки паливно-мастильних матеріалів та газовою сумішшю автотранспортних засобів, зазначений фактор спричинив до зростання мережі нелегальних автозаправних станцій авто-газозаправних пунктів в м. Черкаси, Черкаському районі, які належать та використовуються різними недобросовісними суб`єктами. Заправки встановлюють з порушенням всіх норм безпеки і за відсутності повного пакету дозвільної документації, при значному наварі на продажу пально-мастильних матеріалів та газу деякі суб`єкти не переймаються отриманням дозволів та безпекою своїх працівників, які часто працюють неоформлені в статусі «стажорів», наражаючи на небезпеку інших громадян, які користуються послугами з заправки транспортних засобів на нелегальних заправках, основне джерело незаконного збагачення учасників ринку пально-мастильних матеріалів та газу - відсутність належно оформленої земельної ділянки з відповідним цільовим призначенням, несплата та привласнення коштів несплачених податків (акциз та ПДВ). Частина заправних станцій та пунктів розміщені в місцях, де цем неможливо за будівельними та санітарними, екологічними нормами ( до 50 м від будівель, до 3-м метрів від проїжджої частини - порушення норм безпеки). Корумповані зв`язки бізнесменів-газовиків з органами,котрі повинні вести нагляд та контролювати дотримання законодавства, дають можливість уникати від значних сум штрафів, в першу чергу з боку ДФС та ДАБІ, та інших контролюючих та інспекційних органів. Частина заправок не мають належним чином оформлених документів на землекористування,дозволів на експлуатацію об`єктів підвищеної небезпеки, інших дозвільних документів безперешкодно ведуть підприємницьку діяльність. Власники нелегальних заправок реалізовують паливо без касових апаратів, не оформлюють трудові відносини з працівниками,через що бюджет не отримує значні суми коштів.

Для перевірки фактів, викладених в заяві та показах ОСОБА_7 , скеровані запити до Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області, Управління екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації, Управління Держпраці у Черкаській області.

З отриманих відповідей від вищевказаних установ вбачається, що у ТОВ «Промтехресурс-Центр» (код за ЄДРПОУ 34479856), юридична адреса: м.Київ, вул.Кіквідзе,18-А, автогазозаправочна станціязнаходиться заадресою: м.Черкаси вул.Сумгаїтська,1/1 відсутні дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Задля перевірки функціонування автогазозаправочної станції ТОВ «Промтехресурс-Центр» (кодза ЄДРПОУ34479856), розташованої за адресою: м. Черкаси вул. Сумгаїтська,1/1,19.11.2018 був здійснений виїзд за вказаною адресою та здійснено заправку автомобіля скрапленим газом на суму 200,00 грн та зафіксовано функціонування АГЗС.

26.10.2018 року з метою попередження, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів у сфері нелегальної реалізації нафтопродуктів, діяльності нелегальних АЗС/АГЗП була створена міжвідомча робоча група для розроблення спільних заходів між правоохоронними органами, органами державного нагляду (контролю) та органами місцевого самоврядування щодо виявлення, фіксації та реагування на порушення чинного законодавства у діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів на території м. Черкаси та Черкаського району, а також вимог законодавства під час постачання, перевезення, реалізації нафтопродуктів, до якої увійшли представники Управління економіки Черкаської районної державної адміністрації, департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради, Управління екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Державної екологічної інспекції Центрального округу, Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС України в Черкаській області, відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Черкаського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, Управління державної служби України з питань праці в Черкаській області, інспекційного відділу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Черкаській області, оперативного управління головного управління Державної фіскальної служби в Черкаській області, відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління головного управління ДФС в Черкаській області, Управління захисту економіки в Черкаській області ДЗЕ Національної поліції України.

27.11.2018 слідчим суддею Соснівського районного суду м.Черкаси надано дозвіл на проведення обшуку за адресою: м.Черкаси, вул.Сумгаїтська,1/1 по місцю знаходження АГЗП ТОВ «Промтехресурс-Центр» з метою відшукання та вилучення первинної бухгалтерської документації, а саме: податкових накладних на прибуток (за період з 01.01.2018 року по теперішній час), товарно-транспортних накладних (за період з 01.01.2018 року по теперішній час), касової книги за 2018 рік; договорів на транспортування ПММ (за період з 01.01.2018 року по теперішній час), договорів щодо придбання ПММ (за період з 01.01.2018 року по теперішній час), договорів цивільно-правових відносин з працівниками АСЗ, трудових договорів з працівниками АЗС; дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки: дозвіл на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами; декларації відповідності матеріально-технічної бази суб`єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, відомості про відпуск та заправку ПММ з 01.01.2018 року по час дії ухвали, договорів оренди (суборенди) землі, договори оренди заправних пунктів, договорів оренди на приміщення.

29.11.2018 за адресою: м.Черкаси, вул.Сумгаїтська,1/1 по місцю знаходження АГЗП ТОВ «Промтехресурс-Центр» в ході санкціонованого обшуку було виявлено та вилучено: 1) 2 модуля ємкістю 4850 л з вміщеним в ньому скрапленим газом в кількості 30% заповнення та 80% заповнення; 2) газороздатна газова колонка АСТРА-2-09-ТУ42467 26 78.006-2000, масою 135 кг.

Враховуючи, що вилучене в ході огляду майно, а саме: 2 модуля ємкістю 4850 л з вміщеним в ньому скрапленим газом в кількості 30% заповнення та 80% заповнення та газороздатна газова колонка АСТРА-2-09-ТУ42467 26 78.006-2000, масою 135 кг, є предметами даного кримінального правопорушення, та містять ознаки речових доказів, постала необхідність в накладенні арешту на вилучене майно, у зв"язку з чим слідчий просить задовольнити клопотання про накладення арешту.

У судовому засіданні слідчий та прокурор клопотання повністю підтримали та просили його задоволити.

Адвокат ОСОБА_4 в інтересах ТОВ "Промтехресурс-Центр" просив відмовити у задоволенні клопотання та в наданому запереченні посилався на те, що вказане в протоколі обшуку від 29.11.2018 року тимчасово вилучене майно (ч.2 ст.167 КПК України) підшукано, виготовлено, пристосовано чи використано як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; призначалося (використовувалося) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення; є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом; одержано внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено. Відсутні докази про існування сукупності підстав чи розумних підозр вважати, що тимчасово вилучене майно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Відсутні докази, що власник або володілець вилученого майна намагаються його приховати, пошкодити, зіпсувати, знищити, перетворити, відчужити. ТОВ «Промтехресурс Центр» здійснює підприємництво у відповідності до законодавчих та інших нормативних актів, що регулюють правила безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або у вибухонебезпечних цехах. ТОВ «Промтехресурс Центр» забезпечує вибухобезпечність на автогазозаправочній станції за адресою м.Черкаси, вул.Сумгаїтська, 1/1 тобто такий стан виробничого процесу, за якого повністю виключається можливість вибуху, або у випадку його виникнення виключається вплив на людей небезпечних і шкідливих факторів, що пов`язані з вибухом, та забезпечується зберігання матеріальних цінностей. Департаментом архітектури, будівництва та землеустрою виконавчого комітету Черкаської міської ради затверджений архітектурно-технічний паспорт автомобільного газозаправного пункту по вул.Сумгаїтській, 1/1, в м.Черкаси. Головним управлінням держпраці в Київській області ТОВ «Промтехресурс Центр» видано дозвіл від 27.10.2017 року №2953.17.32 на здійснення підприємництва на автогазозаправочній станції по вул.Сумгаїтській, 1/1, в м.Черкаси. Державним департаментом страхового фонду документації видано свідоцтво про реєстрацію потенційно небезпечного об`єкта автомобільний газозаправний пункт ТОВ «Промтехресурс Центр», вул.Сумгаїтська, 1/1, в м.Черкаси, із змісту якого вбачається внесення цього пункту до Державного реєстру потенційно небезпечних об`єктів з присвоєнням йому реєстраційного номера ПНО 05.71.2013.0026046. Утвореною наказом інспекції архітектурно-будівельного контролю в Черкаській області від 25.03.2009 року №29п приймальної комісії складено Акт готовності об`єкта до експлуатації від 13.04.2009 року з якого вбачається, що автомобільний газозаправний пункт ТОВ «Промтехресурс Центр», вул.Сумгаїтська, 1/1, в м.Черкаси, закінчений будівництвом і готовий до експлуатації. На підставі цього Акту інспекцією ДАБК в Черкаській області видано Свідоцтво від 13.04.2009 року №2300000040 «Про відповідність збудованого об`єкта проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил». В цьому Свідоцтві зазначено, що інспекція ДАБК в Черкаській області засвідчує відповідність закінченого будівництвом об`єкта Автомобільний газозаправний пункт вул.Сумгаїтська, 1/1, в м.Черкаси, проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил та підтверджує його готовність до експлуатації. Управлінням Державної інспекції техногенної безпеки України в Черкаській області видано дозвіл від 06.04.2012 року №7817 на початок роботи автомобільного газозаправного пункту ТОВ «Промтехресурс Центр», вул.Сумгаїтська, 1/1, в м.Черкаси. Земельна ділянка, на якій розташований автомобільний газозаправний пункт ТОВ «Промтехресурс Центр», вул.Сумгаїтська, 1/1, в м.Черкаси, орендується цим товариством, що підтверджується договором оренди земельної ділянки від 03.09.2002 року, реєстр №19986, посвідчений нотаріусом ОСОБА_8 , зареєстрований в Книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі 25.09.2002 року №142. Згідно із нотаріально посвідченими змінами до цього договору і додатковими угодами до нього орендарем цієї земельної ділянки вул.Сумгаїтська, 1/1, в м.Черкаси є ТОВ «Екоенергосвіт» (код за ЄДРПОУ 32554386). Згідно з договором оренди від 01.08.2011 року №1/7-ОР і додаткової угоди до цього договору від 20.05.2018 року ТОВ «Екоенергосвіт» (код за ЄДРПОУ 32554386) передало в оренду автомобільний газозаправний пункт, вул.Сумгаїтська, 1/1, в м.Черкаси на користь ТОВ «Промтехресурс Центр» (код за ЄДРПОУ 34479856). За таких обставин ТОВ «Промтехресурс Центр» (код за ЄДРПОУ 34479856) у відповідності до чинного законодавства України правомірно, здійснює підприємництво на автомобільному газозаправному пункті, вул.Сумгаїтська, 1/1, в м.Черкаси, і відсутні визначені КПК України підстави для арешту вилученого під час обшуку майна 2 (двох) модулів з скрапленим газом ємкістю 4850,0 літрів кожний, заповнені газом, відповідно, на 39,0 і 80,0 процентів, та газової колонки газороздатної Астра 2 09 ТУ У 246726 78.006 2000, масою 135,0 кг.

Заслухавши учасників, дослідивши додані до клопотання матеріали та матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов наступних висновків.

Статтею 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження визначено арешт майна.

Загальні засади застосування заходів забезпечення кримінального провадження передбачені у статті 133 КПК України, часиною третьої якої визначено, що застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:

1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;

3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів, 2) спеціальної конфіскації, 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Відповідно до положень ч.1ст.173 КПК України, слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першоїстатті 170 цього Кодексу.

Надаючи оцінку доводам клопотання необхідно враховувати, що одним з принципів кримінального провадження є недоторканність права власності, відповідно до якого позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченому цим Кодексом (ст.16 КПК).

Згідно ч.1 ст.170 КПК арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Варто звернути увагу, що однією із загальних засад кримінального провадження визначено змагальність сторін (ст. 22 КПК), яка передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, а суд лише створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків. Таким чином, саме учасник кримінального провадження, за клопотанням якого накладається арешт на майно в рамках кримінального провадження, зобов`язаний подати докази на підтвердження обґрунтованості обставин для застосування такого заходу забезпечення.

Стосовно доводів клопотання про необхідність застосування арешту майна на підставі п.1 ч.2 ст.170 КПК України, то слід враховувати наступне.

Відповідно до ч.10 ст.170 КПК України не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів. Аналіз зазначеної норми в контексті положень ст.98 та змісту мети і завдань арешту майна свідчить, що метою застосування арешту в такому випадку є необхідність збереження ознак речового доказу, які можуть бути використані для доведення обставин, які підлягають доказуванню в кримінальному провадженні, і втрата яких унеможливить в подальшому безпосереднє їх дослідження судом, що позбавить суд можливості здійснити належну оцінку таких доказів, а сторона кримінального провадження втратить можливість довести обставини, на які посилається в обґрунтування своєї позиції.

Згідно ст.173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя повинен врахувати, зокрема, можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, наслідки арешту майна для третіх осіб.

Як вбачається з матеріалів кримінального провадження підставою для внесення відомостей у кримінальному провадженні №12018251010007620від 02.11.2018 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 273 КК України була подана до Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області заява ОСОБА_7 про те, що на території Черкаської області та м.Черкаси існує мережа нелегальних автозаправочних станцій та автогазозаправочних пунктів, які здійснюють свою діяльність з порушенням норм чинного законодавства, чим створюють загрозу життю працівників та населенню.

Ухвалою слідчого судді Соснівського районного суду м.Черкаси від 27.11.2018р. надано дозвіл на проведення обшуку за місцем реєстрації та розташування автогазозаправочної станції ТОВ "Промтехресурс-Центр" (код за ЄДРПОУ 34479856), розташованої за адресою: м. Черкаси вул. Сумгаїтська,1/1, з метою відшукання та вилучення вказаного в ухвалі переліку дозвільних документів, документів господарської діяльності, які згідно доводів слідчого у клопотанні про проведення обшуку можуть міститивідомості про здійсненняслужбовими особами ТОВ "Промтехресурс-Центр" фінансово-господарських операцій з паливно-мастильними матеріалами та з огляду на це можуть або підвердити, або спростувати наявність порушення правил безпеки вказаною юридичною особою при здійсненні фінансово-господарських операцій з паливно-мастильними матеріалами.

Згідно протоколу обшуку вилучені предмети, які не входять до переліку предметів, для відшукання яких надавався дозвіл на обшук. Натомість, в ході розгляду клопотання слідчим не було надано постанови про визнання вилучених речей речовими доказами у кримінальному провадженні та у наданих слідчим матеріалах кримінального провадження наявність постанови про визнання предметів речовими доказами не встановлено.

Крім того, у ході розгляду клопотання слідчим не обгрунтовано, яким саме критеріям ст.98 КПК України відповідає вилучене під час обшуку майно та які конкретно ознаки такого майна можуть бути використані для доведення конкретних обставин, які підлягають доказуванню в кримінальному провадженні №12018251010007620 від 02.11.2018 .

Крім того, слідчим під час розгляду клопотання не вказано, чим підтверджується на даний час обгрунтованість підозри щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження відповідно до ч.3 ст.132 КПК України, зокрема обгрунтована підозра в тому, що службові особи ТОВ "Промтехресурс-Центр" здійснюють свою діяльність з порушенням норм чинного законодавства, чим створюють загрозу життю працівників та населенню, враховуючи, що адвокатом пред`являлись в судовому засіданні оригніли дозвільних документів та вказано, що жодних перешкод у наданні їх контролюючим органам підприємством не чинилось.

Таким чином, беручи до уваги обставини кримінального провадження, вважаю, що застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт вилученого під час обшуку майна не може вважатись обґрунтованим, оскільки стороною обвинувачення не надано достатніх підстав для висновку, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, а мета кримінального провадження не може бути досягнута без застосування таких процесуальних заходів.

Наведенесвідчить про відсутність законних підстав накладення арешту, які би відповідали меті та завданням арешту майна як заходу забезпечення кримінального провадження.

При цьому, необхідно звернути увагу на те, що накладення арешт на майно на підставі наведених у клопотанні підстав порушить «справедливий баланс» між вимогами загального інтересу суспільства та вимогами захисту основних прав людини та юридичної особи.

Так, відповідно до положень ч.1 ст.1 Першого протоколу доКонвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Оцінюючи дотримання права на мирне володіння своїм майном, дек ларованого ч.1 ст.1 Першого протоколу доКонвенції про захист прав людини і основоположних свобод, слідчий суддя зважає на те, що суспільний інтерес у даному кримінальному провадженні не є виправданим, оскільки накладення арешту на майно фактично призведе до обмеження у здійсненні господарської діяльності без достатніх підстав, передбачених законом. При застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження слідчий суддя повинен діяти у відповідності до вимогКПК Українита судовою процедурою гарантувати дотримання прав, свобод та законних інтересів осіб; умов, за яких жодна особа не була б піддана необґрунтованому процесуальному обмеженню.

Керуючись ст. ст. 40, 98, 100, 131, 132, 167, 170, 171, 309, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання слідчого СВ Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_5 про накладання арешту - відмовити.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Повний текст ухвали проголошений 05.12.2018р. о 12 год. 50 хв.

СудСоснівський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення04.12.2018
Оприлюднено02.03.2023
Номер документу78343553
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —712/14813/18

Ухвала від 04.12.2018

Кримінальне

Соснівський районний суд м.Черкас

Марцішевська О. М.

Ухвала від 04.12.2018

Кримінальне

Соснівський районний суд м.Черкас

Марцішевська О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні