Ухвала
від 06.12.2018 по справі 916/2557/18
ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД


У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

06 грудня 2018 року м. ОдесаСправа № 916/2557/18 Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді: Богацької Н.С.

суддів: Принцевської Н.М., Ярош А.І.

розглянувши апеляційну скаргу Сільськогосподарського підприємства ВЕККА у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю

на ухвалу Господарського суду Одеської області від 19.11.2018 про забезпечення позову

у справі № 916/2557/18

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю ПОЛІІНФОРМ-СЕРВІС

до відповідача: Сільськогосподарського підприємства ВЕККА у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю

про: стягнення 415096,17 грн. з підстав неналежного виконання умов договору

В С Т А Н О В И В:

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 19.11.2018 у справі № 916/2557/18 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ПОЛІІНФОРМ-СЕРВІС про забезпечення позову по справі № 916/2557/18 задоволено: накладено арешт на кошти, які обліковуються (будуть обліковуватись) на рахунку 26001010042373 в АБ Південний у м. Одесі (МФО 328209) Сільськогосподарського підприємства ВЕККА у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю у межах суми 415096,17 грн.

Не погодившись з означеною ухвалою суду, Сільськогосподарське підприємство ВЕККА у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю звернулось з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Господарського суду Одеської області від 19.11.2018 по справі № 916/2557/18 щодо забезпечення позову.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що наведена апеляційна скарга не відповідає вимогам Глави 1 Розділу IV Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.

Вимоги до форми і змісту апеляційної скарги встановлені статтею 258 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з ч. 1 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга подається у письмовій формі.

Пунктом 9 частини 2 статті 258 Господарського процесуального кодексу України до елементів апеляційної скарги віднесено перелік документів, що додаються, а частина 3 цієї ж статті до їх обов'язкового числа відносить, зокрема, довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень.

Частиною 1, 3 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

В силу приписів ч. 1 ст. 58 Господарського процесуального кодексу України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Поняття законного представника визначено статтею 57 Господарського процесуального кодексу України.

30.09.2016 набрав чинності Закон України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) №1401-VІІІ від 02.06.2016.

За приписами ч. 3 ст.131-2 Конституції України виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.

Згідно з підпунктом 11 пункту 16 розділу XV Перехідні положення Конституції України таке представництво відповідно до п.3 ч.1 ст.131-1 та ст. 131-2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року;у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року ; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року. Представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах виключно прокурорами або адвокатами здійснюється з 1 січня 2020 року. Представництво в суді у провадженнях, розпочатих до набрання чинності Законом України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) , здійснюється за правилами, які діяли до набрання ним чинності, - до ухвалення у відповідних справах остаточних судових рішень, які не підлягають оскарженню.

Верховним Судом у складі палати для розгляду справ щодо корпоративних спорів‚ корпоративних прав та цінних паперів Касаційного господарського суду у постанові від 08.10.2018 у справі №921/197/18 зроблено висновок, що оскільки з 01 січня 2018 року представництво у суді апеляційної інстанції, у провадженнях, розпочатих після 30 вересня 2016 року, має здійснюватися адвокатом, а підписання та/або подання апеляційної скарги, як і участь у судовому засіданні є процесуальними формами реалізації повноважень з представництва, представляти інтереси як позивача, так і відповідача повинні адвокати.

Провадження у справі № 916/2557/18 відкрито у 2018 році, тобто після набрання чинності Законом України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) .

Таким чином, представництво у Південно-західному апеляційному господарському суді здійснюється, виключно прокурорами або адвокатами, за винятком органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Правові засади організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні регулюються Законом України Про адвокатуру та адвокатську діяльність .

Законом України Про адвокатуру та адвокатську діяльність визначено широкий перелік видів адвокатської діяльності, серед яких: надання правової інформації, консультацій і роз'яснень з правових питань, складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру, представництво інтересів потерпілого під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, прав і обов'язків потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача у кримінальному провадженні тощо.

Частиною 1 статті 26 Законом України Про адвокатуру та адвокатську діяльність закріплено перелік документів, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, а саме: договір про надання правової допомоги; довіреність; ордер; доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Частиною 3 цієї ж статті встановлено, що повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.

Згідно з частиною 4 статті 60 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ), яка є спеціальною статтею процесуального закону, повноваження адвоката, як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність .

Виходячи з системного тлумачення ч. 4 ст. 60 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ) та частин 1, 3 статті 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність , у тексті довіреності обов'язково має бути зазначено, що її видано власне адвокату, а не фізичній особі.

Апеляційна скарга від імені скаржника підписана - юрисконсультом ОСОБА_1, яка діє на підставі довіреності від 24.05.2018 № 25.

Однак до апеляційної скарги не додано докази на підтвердження того, що зазначений представник здійснює адвокатську діяльність та уповноважений представляти інтереси скаржника як адвокат.

Відповідно до ч. 2 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог встановлених, ст. 258 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 174 цього Кодексу.

За змістом ч.1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Згідно ч.6 ст.260 Господарського процесуального кодексу України питання про залишення апеляційної скарги без руху суддя-доповідач вирішує протягом п'яти днів з дня надходження апеляційної скарги. Питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п'яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

За таких обставин, оскільки скаржником не виконано вимоги п. 1 ч. 3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга Сільськогосподарського підприємства ВЕККА у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю відповідно до ст.ст. 174, 260 Господарського процесуального кодексу України підлягає залишенню без руху з наданням скаржнику строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись статтями 174, 234, 258-260, 281 Господарського процесуального кодексу України, суд,-

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Сільськогосподарського підприємства ВЕККА у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю на ухвалу Господарського суду Одеської області від 19.11.2018 у справі № 916/2557/18 - залишити без руху.

Встановити Сільськогосподарському підприємству ВЕККА у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю строк для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом надання Південно-західному апеляційному господарському суду доказів на підтвердження повноважень ОСОБА_1, як адвоката (належним чином засвідчену копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та/або посвідчення адвоката України, ордеру, договору тощо.), протягом 10 днів з дня вручення копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.

Попередити Сільськогосподарське підприємство ВЕККА у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю, що у разі не усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, апеляційна скарга буде вважатися неподаною і повернута скаржнику.

Ухвала набирає законної сили відповідно до вимог ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та не підлягає оскарженню.

Головуючий суддя Н.С. Богацька

судді Н.М. Принцевська

ОСОБА_2

СудПівденно-західний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення06.12.2018
Оприлюднено06.12.2018
Номер документу78345251
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/2557/18

Рішення від 08.01.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Демешин О.А.

Ухвала від 22.12.2018

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Савицький Я.Ф.

Ухвала від 06.12.2018

Господарське

Господарський суд Одеської області

Демешин О.А.

Ухвала від 06.12.2018

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Богацька Н.С.

Ухвала від 19.11.2018

Господарське

Господарський суд Одеської області

Демешин О.А.

Ухвала від 19.11.2018

Господарське

Господарський суд Одеської області

Демешин О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні