ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
06 грудня 2018 року м. ОдесаСправа № 916/2557/18 Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Богацької Н.С.
суддів: Принцевської Н.М., Ярош А.І.
розглянувши апеляційну скаргу Сільськогосподарського підприємства ВЕККА у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю
на ухвалу Господарського суду Одеської області від 19.11.2018 про забезпечення позову
у справі № 916/2557/18
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю ПОЛІІНФОРМ-СЕРВІС
до відповідача: Сільськогосподарського підприємства ВЕККА у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю
про: стягнення 415096,17 грн. з підстав неналежного виконання умов договору
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 19.11.2018 у справі № 916/2557/18 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ПОЛІІНФОРМ-СЕРВІС про забезпечення позову по справі № 916/2557/18 задоволено: накладено арешт на кошти, які обліковуються (будуть обліковуватись) на рахунку 26001010042373 в АБ Південний у м. Одесі (МФО 328209) Сільськогосподарського підприємства ВЕККА у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю у межах суми 415096,17 грн.
Не погодившись з означеною ухвалою суду, Сільськогосподарське підприємство ВЕККА у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю звернулось з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Господарського суду Одеської області від 19.11.2018 по справі № 916/2557/18 щодо забезпечення позову.
Дослідивши матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що наведена апеляційна скарга не відповідає вимогам Глави 1 Розділу IV Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Вимоги до форми і змісту апеляційної скарги встановлені статтею 258 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з ч. 1 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга подається у письмовій формі.
Пунктом 9 частини 2 статті 258 Господарського процесуального кодексу України до елементів апеляційної скарги віднесено перелік документів, що додаються, а частина 3 цієї ж статті до їх обов'язкового числа відносить, зокрема, довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень.
Частиною 1, 3 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
В силу приписів ч. 1 ст. 58 Господарського процесуального кодексу України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Поняття законного представника визначено статтею 57 Господарського процесуального кодексу України.
30.09.2016 набрав чинності Закон України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) №1401-VІІІ від 02.06.2016.
За приписами ч. 3 ст.131-2 Конституції України виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.
Згідно з підпунктом 11 пункту 16 розділу XV Перехідні положення Конституції України таке представництво відповідно до п.3 ч.1 ст.131-1 та ст. 131-2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року;у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року ; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року. Представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах виключно прокурорами або адвокатами здійснюється з 1 січня 2020 року. Представництво в суді у провадженнях, розпочатих до набрання чинності Законом України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) , здійснюється за правилами, які діяли до набрання ним чинності, - до ухвалення у відповідних справах остаточних судових рішень, які не підлягають оскарженню.
Верховним Судом у складі палати для розгляду справ щодо корпоративних спорів‚ корпоративних прав та цінних паперів Касаційного господарського суду у постанові від 08.10.2018 у справі №921/197/18 зроблено висновок, що оскільки з 01 січня 2018 року представництво у суді апеляційної інстанції, у провадженнях, розпочатих після 30 вересня 2016 року, має здійснюватися адвокатом, а підписання та/або подання апеляційної скарги, як і участь у судовому засіданні є процесуальними формами реалізації повноважень з представництва, представляти інтереси як позивача, так і відповідача повинні адвокати.
Провадження у справі № 916/2557/18 відкрито у 2018 році, тобто після набрання чинності Законом України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) .
Таким чином, представництво у Південно-західному апеляційному господарському суді здійснюється, виключно прокурорами або адвокатами, за винятком органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Правові засади організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні регулюються Законом України Про адвокатуру та адвокатську діяльність .
Законом України Про адвокатуру та адвокатську діяльність визначено широкий перелік видів адвокатської діяльності, серед яких: надання правової інформації, консультацій і роз'яснень з правових питань, складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру, представництво інтересів потерпілого під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, прав і обов'язків потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача у кримінальному провадженні тощо.
Частиною 1 статті 26 Законом України Про адвокатуру та адвокатську діяльність закріплено перелік документів, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, а саме: договір про надання правової допомоги; довіреність; ордер; доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Частиною 3 цієї ж статті встановлено, що повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
Згідно з частиною 4 статті 60 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ), яка є спеціальною статтею процесуального закону, повноваження адвоката, як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність .
Виходячи з системного тлумачення ч. 4 ст. 60 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ) та частин 1, 3 статті 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність , у тексті довіреності обов'язково має бути зазначено, що її видано власне адвокату, а не фізичній особі.
Апеляційна скарга від імені скаржника підписана - юрисконсультом ОСОБА_1, яка діє на підставі довіреності від 24.05.2018 № 25.
Однак до апеляційної скарги не додано докази на підтвердження того, що зазначений представник здійснює адвокатську діяльність та уповноважений представляти інтереси скаржника як адвокат.
Відповідно до ч. 2 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог встановлених, ст. 258 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 174 цього Кодексу.
За змістом ч.1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Згідно ч.6 ст.260 Господарського процесуального кодексу України питання про залишення апеляційної скарги без руху суддя-доповідач вирішує протягом п'яти днів з дня надходження апеляційної скарги. Питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п'яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
За таких обставин, оскільки скаржником не виконано вимоги п. 1 ч. 3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга Сільськогосподарського підприємства ВЕККА у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю відповідно до ст.ст. 174, 260 Господарського процесуального кодексу України підлягає залишенню без руху з наданням скаржнику строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 174, 234, 258-260, 281 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Сільськогосподарського підприємства ВЕККА у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю на ухвалу Господарського суду Одеської області від 19.11.2018 у справі № 916/2557/18 - залишити без руху.
Встановити Сільськогосподарському підприємству ВЕККА у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю строк для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом надання Південно-західному апеляційному господарському суду доказів на підтвердження повноважень ОСОБА_1, як адвоката (належним чином засвідчену копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та/або посвідчення адвоката України, ордеру, договору тощо.), протягом 10 днів з дня вручення копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Попередити Сільськогосподарське підприємство ВЕККА у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю, що у разі не усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, апеляційна скарга буде вважатися неподаною і повернута скаржнику.
Ухвала набирає законної сили відповідно до вимог ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Н.С. Богацька
судді Н.М. Принцевська
ОСОБА_2
Суд | Південно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2018 |
Оприлюднено | 06.12.2018 |
Номер документу | 78345251 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Південно-західний апеляційний господарський суд
Богацька Н.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні