Справа № 6-347/09/08
У Х В А Л А
Іменем України
23 листопада 2009 року м. Харків
Київський районний суд м. Харкова в складі: головуючого – судді Муратової С.О., при секретарі - Гресс Ю.К., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові подання головного державного виконавця Київського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції про звернення стягнення на грошові кошти боржника, -
встановив :
Головний державний виконавець Київського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції (далі по тексту - Київського ВДВС ХМУЮ) ОСОБА_1 в поданні, погодженому з начальником Київського ВДВС ХМУЮ, просить задовольнити вказане подання щодо звернення стягнення на грошові кошти боржника ПФ „ОКО”, код ЄДРПОУ 14075237, адреса: АДРЕСА_1, в розмірах і обсягах, необхідних для виконання вимог УПФУ в Дзержинському районі м. Харкова № Ю-40 від 05.05.2009, 01.06.2009, 02.07.2009 про стягнення з ПФ „ОКО” на користь УПФУ в Дзержинському районі м. Харкова 1030,66гр., 1075,01гр. відповідно.
Суд розглядає подання відповідно до ч. 2 ст. 377 ЦПК України, зокрема, негайно, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб. В судове засідання державний виконавець Київського ВДВС ХМУЮ не з’явився, про день, час, місце розгляду справи Київський ВДВС ХМУЮ повідомлявся телефонограмою.
Вивчивши подання, надані до суду матеріали, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 377 ЦПК України, питання про звернення стягнення на належні боржнику від інших осіб грошові кошти, що знаходяться на рахунках цих осіб в установах банків та інших фінансових установах, при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб), а також питання про звернення стягнення на грошові кошти боржника, що знаходяться на його рахунках в установах банків та інших фінансових установах, при виконанні рішень інших органів (посадових осіб) вирішуються судом за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 1071 ЦК України, банк може списати грошові кошти з рахунка клієнта на підставі його розпорядження.
Грошові кошти можуть бути списані з рахунка клієнта без його розпорядження на підставі рішення суду, а також у випадках, встановлених договором між банком і клієнтом (ч. 2 ст. 1071 ЦК України).
В ст. 50 Закону України „Про виконавче провадження” від 21.04.1999 N 606-XIV визначений в тому числі порядок звернення стягнення на грошові кошти, зокрема, стягнення за виконавчими документами в першу чергу звертається на кошти боржника в гривнях та іноземній валюті, інші цінності, в тому числі кошти на рахунках та вкладах боржника в установах банків та інших кредитних організаціях, на рахунки в цінних паперах у депозитаріях цінних паперів (ч. 2 ст. 50 Закону від 21.04.1999 N 606-XIV).
Виходячи з наведених вище норм чинного цивільного та цивільно-процесуального законодавства, для звернення стягнення на грошові кошти боржника мають бути наявні дані про рахунки в банках чи інших кредитних організаціях, на які державний виконавець просить звернути стягнення; більш того, у виконавчому документі про стягнення грошових коштів для винесення судом відповідної ухвали повинно бути зазначено певний номер рахунку, з якого мають бути стягнені грошові кошти.
В наданих до суду трьох ксерокопіях вимог УПФУ в Дзержинському районі м. Харкова не зазначено певні номери рахунків, в конкретних установах банку, саме з яких мають бути стягнені грошові кошти; не зазначено про належність боржнику коштів на таких рахунках. Так само не зазначена така інформація у поданні державного виконавця. Більш того, державний виконавець взагалі не зазначає, на яких рахунках та в яких установах банків знаходяться грошові кошти, на які він просить звернути стягнення. До суду такої інформації теж не представлено.
Отже, без таких даних про наявність у боржника рахунків в установах банків, з яких мають бути стягнені грошові кошти, у суду відсутні підстави до задоволення такого подання державного виконавця.
Керуючись ст.ст. 209, 210, 377 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні подання головного державного виконавця Київського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції про звернення стягнення на грошові кошти боржника - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя -
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2010 |
Оприлюднено | 12.02.2010 |
Номер документу | 7834941 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Муратова Світлана Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні