ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
06.12.18. Справа № 917/1505/18
м. Полтава
Суддя господарського суду Полтавської області Семчук О.С., розглянувши матеріали
за позовною заявою Фізичної особи-підприємця Шепеля Ігоря Івановича, АДРЕСА_1
до Приватного підприємства "Кремтермотранс", вул. Ткаченка, 76, м. Кременчук, Полтавська область, 39600
про стягнення грошових коштів,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України (далі -ГПК України), позовна заява, крім іншого, повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб).
Позивачем у позовній заяві вказано скорочені найменування сторін. Крім цього, вказано невірну адресу місцезнаходження відповідача: вул. Ткаченка, 76, м. Кременчук, Полтавська область, 39600, - тоді як згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходженням приватного підприємства "КРЕМТЕРМОТРАНС" (код ЄДРПОУ 33510067) є: вул. Ткаченка, 67 , м. Кременчук, Полтавська область, 39600.
Згідно до п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява також повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
У позовній заяві, що розглядається, ціна позову не вказана, обґрунтований розрахунок основної заборгованості відсутній та до позовної заяви не доданий. Доданий до позовної заяви розрахунок пені жодним чином не обґрунтований, зокрема, відсутнє обґрунтування нарахування пені з посиланням на умови договору чи норми чинного законодавства, відсутні відомості щодо дат виникнення прострочення зобов'язання, відсутнє посилання на те, на які саме зобов'язання нараховано пеню (за який місяць та в якій сумі виник борг).
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
Позивач у позовній заяві просить стягнути з відповідача 28105,00 грн. основного боргу та за кожну наступну добу 60,00 до дати виїзду вказаних транспортних засобів з території, пеню за несвоєчасну оплату 6706,97 грн. При цьому, обґрунтування підстав стягнення грошових коштів до дати виїзду транспортних засобів з території, без зазначення періоду та суми такого стягнення, в позовній заяві відсутнє.
Таким чином, позовні вимоги необхідно уточнити.
Згідно п. п. 9, 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позивач вимоги п. п. 9, 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України не виконав.
Також позивачем при поданні позову не дотримано вимоги 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України, відповідно до якої до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:
1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;
2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, позивачем не надано жодних доказів на підтвердження відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
На підтвердження сплати судового збору позивачем надано квитанцію №1807-03-004/8 від 03.12.2018. на суму 704,80 грн.
Згідно ст. 4 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 № 3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України Про державний бюджет на 2018 рік від 08.07.2011 № 3674-VI, у 2018 році прожитковий мінімум на одну працездатну особу з 1 січня 2018 року становить 1762,00 грн.
Оскільки позивачем у позовній заяві не вказано ціну позову, то розмір судового збору за подання позовної заяви до господарського суду позивач повинен визначити самостійно, виходячи з остаточно визначеної ціни позову, з врахування вказаних вище норм, та доплатити несплачену частину судового збору.
Також позивачем при поданні позову не дотримано вимоги ч. 2 ст. 164 ГПК України, відповідно до якої позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Так, позивачем до позовної заяви додано докази (крім квитанції про сплату судового збору) у копіях, які не засвідчені належним чином.
Згідно ч. 2 ст. 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Копії письмових доказів, які подаються до суду, оформляються відповідно до вимог п. 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації , затвердженого Наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003.: відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціали та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту підпис; засвідчуватись повинна кожна сторінка документу.
Таким чином, надані позивачем незасвідчені копії доказів не можуть вважатися належними доказами по справі.
Крім цього, позивачем не надано докази: на підтвердження укладення між сторонами договору про надання послуг з відповідального зберігання; докази на підтвердження дати прийняття транспортних засобів відповідача на зберігання; докази на підтвердження вартості послуг зі зберігання та на підтвердження погоджених сторонами строків оплати таких послуг; повідомлення про наявність боргу, які надсилалися відповідачу та докази такого надіслання.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Надати позивачу строк до 10 днів з дня вручення даної ухвали для усунення вказаних у ній недоліків позовної заяви у наступний спосіб:
1) вказати повні найменування сторін та правильну адресу місцезнаходження відповідача (вул. Ткаченка, 67 , м. Кременчук, Полтавська область, 39600);
2) вказати ціну позову;
3) надати обґрунтований розрахунок основної заборгованості із зазначенням сум та дат оплати, дат виникнення кожної суми боргу;
4) надати обґрунтований розрахунок пені, вказавши: підстави нарахування пені з посиланням на умови договору чи норми чинного законодавства, відомості щодо дат виникнення прострочення зобов'язання, зазначити на які саме зобов'язання нараховано пеню (за який місяць та в якій сумі виник борг);
5) уточнити позовні вимоги, вказавши конкретні суми, які позивач просить стягнути з відповідача, чи обґрунтувати підстави стягнення грошових коштів до дати виїзду транспортних засобів з території, без зазначення періоду та суми такого стягнення;
6) надати попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи;
7) надати підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
8) надати докази відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів;
9) надати докази доплати судового збору згідно ст. 4 Закону України Про судовий збір враховуючи ціну позову;
10) надати належним чином засвідчені копії додатків до позовної заяви (крім квитанції про сплату судового збору);
11) надати докази: на підтвердження укладення між сторонами договору про надання послуг з відповідального зберігання; докази на підтвердження дати прийняття транспортних засобів відповідача на зберігання; докази на підтвердження вартості послуг зі зберігання та на підтвердження погоджених сторонами строків оплати таких послуг; повідомлення про наявність боргу, які надсилалися відповідачу та докази такого надіслання;
12) надати докази направлення копій витребуваних судом матеріалів відповідачу.
3. Попередити позивача про те, що у разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду; інакше - вважається неподаною та повертається особі, що звернулася з позовною заявою.
4. Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню (ст. ст. 235, 255 ГПК України).
Суддя О.С. Семчук
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2018 |
Оприлюднено | 10.12.2018 |
Номер документу | 78358225 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Семчук О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні