Справа №702/976/18
Провадження №2/702/411/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про передачу справи на розгляд іншого
суду за територіальною юрисдикцією (підсудністю)
06 грудня 2018 року м. Монастирище
Монастирищенський районний суд Черкаської області-суддя Монастирищенського районного суду Черкаської області ОСОБА_1,
учасники справи:
позивач ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серія АА 591777, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
відповідач ОСОБА_3 сільська рада, місцезнаходження: вул.Заводська,3, с.Аврамівка Монастирищенський район Черкаська область, 19161, код ЄДРПОУ 35385235, електронна адреса http://avramivsk.monrada.org.ua/,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, житель ІНФОРМАЦІЯ_4,
розглянувши матеріали цивільної справи №702/976/18 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 сільської ради, третьої особи: ОСОБА_4 про визнання заповіту недійсним,
встановив:
Позивач 05.12.2018 звернувся в суд з позовом до відповідача, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.1 ст.30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов'язані між собою позовні вимоги пред'явлені одночасно щодо декількох об'єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об'єкта, вартість якого є найвищою.
Згідно ч.1 ст.181 ЦК України до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
Відповідно до п. 42 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 3 від 01.03.2013 року "Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ" виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна (частина перша статті 114 ЦПК). Згідно з положеннями статті 181 ЦК до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Зокрема, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним ; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Аналогічна позиція міститься в постанові Верховного Суду від 27.06.2018 у справі №726/2102/16-ц, провадження № 61-22920ск18.
Відповідно до ч.1 ст.1233 ЦК України заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.
Згідно ч. ч.1, 2, 3 ст.202 ЦК України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Правочини можуть бути односторонніми та дво- чи багатосторонніми (договори). Одностороннім правочином є дія однієї сторони, яка може бути представлена однією або кількома особами. Односторонній правочин може створювати обов'язки лише для особи, яка його вчинила. Односторонній правочин може створювати обов'язки для інших осіб лише у випадках, встановлених законом, або за домовленістю з цими особами.
З аналізу даних норм права, слідує, що заповіт - це односторонній правочин.
Із позову та додатків до нього вбачається, що спір між сторонами виник щодо визнання недійсним заповіту на спадкове майно, до складу якого входить нерухоме майно, а саме: 1/3 житлового будинку з господарськими спорудами, який розташований в с.Балабанівка вул.Шевченка,43 Оратівського району Вінницької області та земельні ділянки, які розташовані на території с.Балабанівка Оратівського району Вінницької області.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Тому, суд вважає, що оскільки, спір між сторонами виник щодо визнання недійсним заповіту на майно, до складу якого входить нерухоме майно, яке розташоване на території с.Балабанівка Оратівського району Вінницької області, ухвалити судове рішення про передачу матеріалів цивільної справи на розгляд іншого суду за територіальною юрисдикцією (підсудністю) -Оратівському районному суду Вінницької області (вул.Героїв Майдану,88, смт.Оратів Оратівського району Вінницької області, 22600).
Згідно ч.1 ст.32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.27,31,32,258-261,353 ЦПК України, ст.ст.181, 202 ЦК України, суд
постановив:
Матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 сільської ради, третьої особи: ОСОБА_4 про визнання заповіту недійсним передати на розгляд Оратівському районному суду Вінницької області (вул.Героїв Майдану,88, смт.Оратів Оратівського району Вінницької області, 22600).
Роз'яснити учасникам справи, що передача справи, з підстав зазначених вище в ухвалі, здійснюється не пізніше п'яти днів після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання скарги не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.
Копію ухвали направити учасникам процесу.
До утворення апеляційних судів в апеляційних округах та до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали шляхом подання апеляційної скарги через Монастирищенський районний суд Черкаської області до апеляційного суду у межах територіальної юрисдикції яких перебуває місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується, - апеляційного суду Черкаської області.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Дата складення повного тексту ухвали 06.12.2018.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя
Суд | Монастирищенський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2018 |
Оприлюднено | 10.12.2018 |
Номер документу | 78371489 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Монастирищенський районний суд Черкаської області
Чорненька Д. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні