Справа № 152/1624/18
2/152/648/18
УХВАЛА
07 грудня 2018 року м. Шаргород
Справа №152/1624/18
Провадження №2/152/648/18
Шаргородський районний суд
Вінницької області
в складі:
головуючого судді - Славінської Н.Л.,
з участю:
секретаря судового засідання - Бабиної І.Д.,
представника позивача - ОСОБА_1,
розглянувши в залі суду у підготовчому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Голинчинецької сільської ради Шаргородського району Вінницької області про визнання причини пропуску строку для прийняття спадщини поважною та визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
встановив:
21.11.2018 року ОСОБА_2 звернулася до Шаргородського районного суду з позовом до Голинчинецької сільської ради Шаргородського району Вінницької області про визнання причини пропуску строку для прийняття спадщини поважною та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу справи від 21.11.2018 року, справа передана в провадження судді Славінської Н.Л. (а.с.16).
Відповідно до ухвали судді від 21.11.2018 року, провадження у цивільній справі відкрито і справа призначена до розгляду в підготовчому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження на 07.12.2018 року; запропоновано відповідачеві подати у п'ятнадцятиденний строк відзив на позов. До відзиву на позовну заяву слід додати докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачеві, а також, роз'яснено, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами та повідомленопро те, що відповідно до ч.1 ст.193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов (а.с.20-21).
У встановлений судом строк відповідачем не подано до суду відзив, а також зустрічний позов, або заяву про визнання позовних вимог ОСОБА_2, не дивлячись на пропозицію суду, що викладена в ухвалі про відкриття провадження у справі.
У підготовчому судовому засіданні 07.12.2018 року представник позивача ОСОБА_1 не бажає укласти мирову угоду, чи передати справу на розгляд третейського суду або врегулювання спору за участю судді.
Крім того, представник позивача ОСОБА_1 не має уточнень позовних вимог, клопотань про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача.
Представник позивача ОСОБА_1 зазначив, що позивач повідомила суду про всі обставини, які їй відомі та надала докази, на які посилається у позові.
Клопотань про проведення огляду письмових, речових доказів у місці їх знаходження від позивача та його представника не надходило.
Клопотань про проведення експертизи, про забезпечення та зустрічне забезпечення позову від позивача та його представника не надходило.
Клопотань про судові доручення від позивача та його представника не надходило.
Представник позивача ОСОБА_1 просить витребувати від Шаргородської державної нотаріальної контори інформацію зі спадкового реєстру про спадкову справу після смерті ОСОБА_3 та про наявність виданих свідоцтв про право на спадщину, а також копію спадкової справи до майна померлої ОСОБА_3
Представник відповідача - Голинчинецької сільської ради в підготовче судове засідання не прибув, про дату, час та місце підготовчого судового засідання повідомлявся належним чином, сільський голова ОСОБА_4 подав до суду заяву про розгляд справи у відсутності представника відповідача, заперечень щодо позову не має (а.с.18).
Відповідно до ч.1 ст.223 ЦПК України, неявка в судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Вислухавши думку представника позивача, суд не вбачає перешкод для здійснення підготовчого судового засідання у справі у відсутності позивача та представника відповідача, які належним чином повідомлені про дату, час і місце підготовчого засідання, тому приходить до висновку про можливість розгляду справи у підготовчому засіданні у відсутності цих учасників справи.
Розглянувши клопотання позивача, суд прийшов до наступного висновку.
Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести ті обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом (ч.ч.1, 2, 3 ст.12 ЦПК України).
Суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість, сприяє учасникам справи, в тому числі, в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом (п.4 ч.5 ст.12 ЦПК України).
Враховуючи, що позивач не отримала самостійно інформацію зі Спадкового реєстру, а також не може отримати копію спадкової справи, тому є необхідність у витребуванні їх судом.
Судом встановлено порядок з'ясування обставин, на які сторони посилаються, та порядок дослідження доказів під час розгляду справи по суті, зокрема, після заслуховування вступного слова учасників справи та їх представників слід дослідити оригінали та належно завірені копії письмових доказів, що надані позивачем до позову, а також, витребувані судом, заслухати заключне слово учасників справи.
Суд не вбачає підстав для надання відповідачеві додаткового строку на подання відзиву на позов.
За наслідками проведеного підготовчого судового засідання, з врахуванням думки представника позивача, суд вважає за необхідне закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.189, 196, 197, 198, 200, 260 ЦПК України,
ухвалив:
Закрити підготовче провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до Голинчинецької сільської ради Шаргородського району Вінницької області про визнання причини пропуску строку для прийняття спадщини поважною та визначення додаткового строку для прийняття спадщини та призначити справу до судового розгляду по суті.
Судове засідання для розгляду справи по суті призначити на 17.12.2018 року о 10 годині в залі судових засідань №3 Шаргородського районного суду Вінницької області (вул. Героїв Майдану, 231, м. Шаргород, Вінницька область).
В судове засідання викликати учасників справи.
Витребувати від Шаргородської державної нотаріальної контори інформаційну довідку зі Спадкового реєстру про наявність спадкових справ після смерті 27 травня 2010 року ОСОБА_3, яка сталася в м. Харків, та виданих свідоцтв про право на спадщину, а також копію спадкової справи до майна померлої ОСОБА_3
Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи та в Шаргородську державну нотаріальну контору.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає, заперечення щодо неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя:
Суд | Шаргородський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2018 |
Оприлюднено | 10.12.2018 |
Номер документу | 78382603 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шаргородський районний суд Вінницької області
Славінська Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні