Справа № 344/20017/18
Провадження № 1-кс/344/9811/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 грудня 2018 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 про проведення експертизи в рамках кримінального провадження № 42018090000000060 від 23.08.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240, ч. 2 ст. 364 та ст. 290 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого посилався на те, що у районі Івано-Франківської області, на березі річки Дністер, виявлено забір спецтехнікою з русла ріки піщано-гравійної суміші, що належить до корисних копалин загальнодержавного значення, в супереч встановленим нормам користування надрами та видобування корисних копалин, передбачених ст. 13 Конституції України, ст. 4 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 19 Кодексу України «Про надра».
Також установлено, що службові особи органу місцевого самоврядування сільської ради Івано-Франківської області, зловживаючи службовим становищем, в інтересах третіх осіб, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби, умисно сприяли суб`єкту господарювання забору піщано-гравійної суміші з русла ріки Дністер, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам у сфері охорони навколишнього природного середовища.
Окрім того установлено, що невідомі особи з числа працівників ТОВ «Спеценергобуд» (код ЄДРПОУ: 23926119, юридична адреса: Івано-Франківська обл., м. Бурштин, вул. Б.Хмельницького, 17,) під час незаконного забору піщано-гравійної суміш із гирла річки Дністер за адресою: Івано-Франківська обл.., Галицький р-н, с. Старий Мартинів, у. Мазанка, використовують транспортні засоби та спецтехніку зі знищеними ідентифікаційними номерами кузова (шассі), зокрема: екскаватор жовтого кольору з маркуванням « НОМЕР_1 №8336 1989 р. Гост.17343-83», вантажний автомобіль «Краз» жовтого кольору без реєстраційного номерного знаку з номером «Андрій», вантажний автомобіль «Краз» зеленого кольору без реєстраційного номерного знаку, вантажний автомобіль «Краз» сірого кольору з реєстраційним номерним знаком НОМЕР_2 .
Так, зокрема, в ході огляду місця події, проведеного 19.11.2018 року в с. Старий Мартинів, Галицького р-ну, Івано-Франківської обл., урочище «Мазанка», в географічних координатах північної широти 49.11.52 та східної довготи 24.33.32.0, на острові річки Дністер, виявлено та вилучено : екскаватор жовтого кольору з маркуванням « НОМЕР_1 №8336 1989 р. Гост.17343-83», вантажний автомобіль «Краз» жовтого кольору без реєстраційного номерного знаку з номером «Андрій», вантажний автомобіль «Краз» зеленого кольору без реєстраційного номерного знаку, вантажний автомобіль «Краз» сірого кольору з реєстраційним номерним знаком НОМЕР_2 .
23.11.2018 року в ході огляду, проведеного на підставі ухвали слідчого судді на земельній ділянці з кадастровим номером № 2621286600:03:001:0007, за адресою: Івано-Франківська обл., Галицький р-н, с. Старий Мартинів, у. Мазанка, у місці розташування ТОВ «Спеценергобуд» (код ЄДРПОУ: 23926119), окрім зазначеної вище техніки виявлено ще екскаватор «Dragline» жовтого кольору, без реєстраційного номерного знаку.
Вищенаведені обставини дають достатні підстави вважати, що службові особи ТОВ «Спеценергобуд» (код ЄДРПОУ: 23926119), знищили, підробили або замінили ідентифікаційні номери двигуна, шасі або кузова вказаної вище в клопотанні техніки, та якою і проводять незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення.
Для з`ясування обставин що мають значення для кримінального провадження необхідні спеціальні знання, а саме : встановлення або спростування факту знищення, підробки або заміни ідентифікаційних номерів двигунів, шасі або кузовів транспортних засобів та спецтехніки. службовими особами ТОВ «Спеценергобуд» (код ЄДРПОУ: 23926119), виникла необхідність у зверненні до суду з клопотанням про проведення судової експертизи з комплексного дослідження транспортних засобів.
Учасники процесу в судове засідання не з`явились, слідчий попередньо подав клопотання відповідно до якого просив клопотання про проведення експертизи слухати без його участі.
Відповідно до ч.4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Беручи до уваги вищенаведене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання не прибули приходжу до висновку, про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.
Дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.
Відповідно до ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.
Слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо: 1) встановлення причин смерті; 2) встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень; 3) визначення психічного стану підозрюваного за наявності відомостей, які викликають сумнів щодо його осудності, обмеженої осудності; 4) встановлення віку особи, якщо це необхідно для вирішення питання про можливість притягнення її до кримінальної відповідальності, а іншим способом неможливо отримати ці відомості; 5) встановлення статевої зрілості потерпілої особи в кримінальних провадженнях щодо злочинів, передбачених статтею 155 Кримінального кодексу України; 6) визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням.
Згідно ч. 7 ст. 244 КПК України до ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням. Слідчий суддя має право не включити до ухвали запитання, поставлені особою, яка звернулася з відповідним клопотанням, якщо відповіді на них не стосуються кримінального провадження або не мають значення для судового розгляду, обґрунтувавши таке рішення в ухвалі.
Отже, на підставі викладеного, для забезпечення повноти та об`єктивності досудового розслідування, суд вважає необхідним клопотання слідчого задовольнити та призначити у кримінальному провадженні комплексне дослідження транспортного засобу.
Керуючись ст.ст. 242,-244, 309 КПК України, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання задовольнити.
Призначити експертизу з комплексного дослідження транспортних засобів у кримінальному провадженні № 42018090000000060 від 23.08.2018 року.
Проведення експертизи доручити експертам Івано-Франківського НДЕКЦ МВС України, що по вул. Національної Гвардії, 14, в м. Івано-Франківську
Перед експертом поставити наступні запитання:
- Які ідентифікаційні номери рами (шассі) та двигуна вантажного автомобіля «Краз» зеленого кольору без реєстраційного номерного знаку?
- Чи підлягалися механічному втручанню ідентифікаційні номери рами (шассі) та двигуна вантажного автомобіля «Краз» зеленого кольору без реєстраційного номерного знаку?
- Якщо так, то яким способом та які первинні ідентифікаційні номери ?
На вимогу експертів надати їм для ознайомлення матеріали кримінального провадження № 42018090000000060.
У разі виникнення потреби у додаткових матеріалах (матеріалів кримінального провадження, об`єктів, зразків, документів, доступу до земельної ділянки, досліджуваних об`єктів / техніки тощо), уточнення по суті поставлених питань та іншої потреби, дозволити узгоджувати все зі слідчими СУ ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , чи відповідним процесуальним прокурором у кримінальному провадженні.
Надати дозвіл на отримання висновку експерта по зазначеній ухвалі суду слідчими СУ ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , чи відповідним процесуальним прокурором у кримінальному провадженні, а за їх дорученням уповноваженій службовій особі СУ ГУНП в Івано-Франківській області, нарочно отримати висновок експерта у кримінальному провадженні №42018090000000060 від 23.08.2018.
Контроль за виконанням ухвали доручити старшому слідчому в ОВС відділу СУ ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 .
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ч. 1 ст. 384, ч. 1 ст. 385 КК України за дачу завідомо неправдивого висновку та про відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 78388977 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Бабій О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні