А-10/99
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 липня 2007 р. Справа № А-10/99
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Шелест С.Б.
При секретарі судового засідання: Бабінець У.В.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Державної податкової інспекції в Рожнятівському районі
77600, смт. Рожнятів, пл. Єдності, 4
до відповідача: Фермерського господарства «Гранат»
77631, с. Рівня, Рожнятівського району
про: стягнення податкового боргу за рахунок активів боржника на загальну
суму 3011 грн. 38 коп.
За участю представників сторін:
від позивача: Савчук М.Я. - зав. юридичним сектором,
(довіреність № 33/9/10-015 від 10.01.06р.)
від відповідача: Мельник В.П. - засновник ФГ «Гранат»,
(статут ФГ «Гранат»№ 193 від 30.05.97р.)
в с т а н о в и в:
Державною податковою інспекцією в Рожнятівському районі заявлено вимогу про стягнення податкового боргу за рахунок активів боржника на загальну суму 3011 грн. 38 коп.
Позивач в судовому засіданні заявлені вимоги підтримав.
Відповідач в судове засідання 05.07.07р. не з»явився. Представник відповідача в ході судового розгляду проти позову заперечував, мотивуючи тим, що позивачем неправомірно визначено суму податкового зобов»язання із земельного податку за категорією земель –землі промисловості, з посиланням на те, що землі, які перебувають в користуванні відповідача за своєю категорією є землями сільськогосподарського призначення, а також на те, що Рівнянська сільська рада неправомірно своїм рішенням від 30.09.2002р. змінила цільове призначення даної земельної ділянки, що встановлено постановою господарського суду Івано-Франківської області від 22.12.05р. у справі № А-12/179 .
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив, що податковий борг відповідача за платежем –земельний податок становить 3011 грн. 38 коп., в тому числі 52 грн. 82 коп. пені.
Податковим боргом в розумінні п. 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»/далі Закону № 2181/ є податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному або судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Податковий борг відповідача виник внаслідок несплати до бюджету платежу, визначеного податковим повідомленням-рішенням від 17.08.05р. № 0000011801/0/0, що є узгодженою сумою податкового зобов'язання.
Наявність податкового боргу відповідача підтверджується зазначеним вище податковим повідомленням-рішенням, прийнятим за результатами перевірки, що відображені в акті камеральної перевірки № 15-440-22 від 17.08.05р. податкових розрахунків земельного податку СФГ «Гранат»за 2003 та 9 місяців 2004 року, корінцем першої податкової вимоги № 1/237 від 12.08.05р., корінцем другої податкової вимоги № 2/263 від 16.09.05р., Актом про повернення податкового повідомлення-рішення та розміщення його на дошці податкових оголошень (повідомлень) № 15-440-23 від 23.08.05р. та іншими матеріалами справи.
Доводи відповідача про те, що зазначене податкове зобов»язання не узгоджене в розумінні Закону № 2181 не заслуговують на увагу та спростовуються обставинами справи.
Так, відповідно до підпункту 6.2.4. пункту 6.2 ст. 6 зазначеного Закону, податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із
повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
В даному випадку, відповідно до акту ДПІ в Снятинському районі від 23.08.05р. № 15-440-23, у зв»язку з неможливістю вручення податкового повідомлення-рішення від 17.08.05р., таке рішення було розміщено на дошці податкових оголошень 23.08.05р.
За наведених обставин та норм, у суду відсутні правові підстави вважати неузгодженим спірне податкове зобов»язання.
Заперечення відповідача про те, що податковим органом при визначенні податкового зобов»язання із земельного податку в сумі 2878 грн. 70 коп. не врахований факт неправомірності зміни цільового призначення земельної ділянки, рішенням Рівнянської сільської ради не заслуговують на увагу та не можуть бути підставою для відмови в позові. Так, відповідно до ст. 13 Закону України «Про плату за землю»від 03.07.1992р. № 2535-XII підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Відповідно до даних Рожнятівського районного відділу земельних ресурсів 01.01.2001р. внесено зміни в земельно-облікові документи району (форм 6-ЗЕМ) і земельна ділянка площею 1,5 га, що знаходиться в користуванні ФГ «Гранат»за своєю категорією відноситься до земель промисловості, а тому Господарство відповідача повинно сплачувати земельний податок за зазначеною категорією земель на підставі даних земельного кадастру. Враховуючи те, що спірне податкове зобов»язання було визначене у передбаченому Законом України »Про плату за землю»порядку, визнання в подальшому судом недійсним рішення сільради про зміну цільового використання земельного податку не може бути підставою для висновку про неправомірність нарахування податковим органом такого податку.
У відповідності із підпунктом 16.1.1 пункту 16.1 ст. 16 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Розмір пені визначений пунктом 16.4 –120 відсотків річних облікової ставки НБУ діючої на день виникнення податкового боргу або на день його (його частини) погашення, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Загальна сума стягуваної пені в даному випадку складає 52 грн. 82 коп. пені.
Доказів виконання зобов'язання щодо сплати податкової заборгованості в сумі позову суду не подані, доводи ДПІ про наявність такої заборгованості відповідачем не спростовані.
Відповідно до п.п. 3.1.1 ст. 3 вказаного Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Активами платника податків в розумінні п.1.7 ст. 1 вказаного закону є кошти, а також матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній особі або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
За наведених обставин позовні вимоги щодо стягнення податкового боргу за рахунок активів відповідача обґрунтовані та підлягають задоволенню. З огляду на викладене та керуючись ст. 124 Конституції України, Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. ст. 94, 158, 160, 186, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
позов задоволити.
Стягнути за рахунок активів Фермерського господарства «Гранат», 77631, с. Рівня, Рожнятівського району (код 24687421) в дохід державного та місцевого бюджетів – 3011 грн. 38 коп. податкового боргу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складання постанови в повному обсязі; апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шелест С.Б.
Постанова складена у повному обсязі 09.07.07р.
Внесено в діловодство
Кузишин У.Б.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2007 |
Оприлюднено | 23.08.2007 |
Номер документу | 783923 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Шелест С.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні