Ухвала
від 05.12.2018 по справі 592/18213/18
КОВПАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СУМ

Справа № 592/18213/18

Провадження № 1-кс/592/8761/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 грудня 2018 року м.Суми

Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_3 , власника майна ОСОБА_4 , розглянув у судовому засіданні клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно за матеріалами досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018200000000095 від 17.10.2018 року,-

ВСТАНОВИВ:

В суд надійшло клопотання слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором прокуратури Сумської області, про накладення арешту на предмети, речі та речовину з характерним запахом нафтопродуктів, які перебувають у володінні, користуванні та розпорядженні ОСОБА_4 та були вилучені в ході обшуку території за адресою: АДРЕСА_1 , на земельній ділянці з кадастровим номером 5925383500:01:005:0021, а саме: металеву ємність об`ємом близько 5 метрів кубічних; речовину з характерним запахом нафтопродуктів в кількості 2250 літрів; заправочну колонку (старого зразка) 1 штука; шланги, які під`єднані з бочки до колонки; заправочний пістолет 1 штука; три пластмасові пляшки об`ємом по 1,5 літри в які було відібрано зразки для проведення експертизи.

Клопотання обґрунтовано тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32018200000000095 розпочатому 17.10.2018 року за фактом незаконного виготовлення паливно-мастильних матеріалів, які в подальшому реалізуються через нелегальні АЗС на території Сумської області, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.204 КК України.

Під час проведення досудового розслідування встановлено, що з невстановленого досудовим розслідуванням дня та місяця 2018 року по теперішній час на території Сумської області невстановлені особи переслідуючи єдину мету на вчинення кримінального правопорушення, здійснюють виробництво нафтопродуктів підакцизної групи з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів, а також зберігання та реалізацію незаконного виготовлених нафтопродуктів.

За результатами проведених оперативно-розшукових заходів та слідчих (розшукових) дій встановлено, що невстановлені досудовим розслідуванням особи шляхом використання обладнання та приміщень на території за адресою: АДРЕСА_2 , здійснюють переробку нафти та незаконне виготовлення паливно-мастильних матеріалів (бензину), які є підакцизними товарами.

По даному кримінальному провадженню, на підставі ухвали слідчого судді Ковпаківського районного суду проведено обшук, у нежитловому приміщенні та території розташованих за адресою: АДРЕСА_2 , в ході проведення якого виявлено та вилучено обладнання, сировина, готова продукція та документи.

В подальшому, в ході проведення слідчих (розшукових) дій встановлено, що з вищевказаної адреси, невеликими партіями, здійснюється транспортування незаконно виготовлених підакцизних товарів (нафтопродуктів) до самовільно збудованої споруди, яка накрита шифером, в якій знаходиться металева ємність (бочка) об`ємом близько 8-10 кубів, що розташована на земельній ділянці з кадастровим номером 5925383500:01:005:0021, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , де невідомі особи здійснюють безпосередню їх реалізацію пересічним громадянам.

На підставі ухвали слідчого судді Ковпаківського районного суду м.Суми було проведено обшук за адресою: АДРЕСА_1 , на земельній ділянці з кадастровим номером 5925383500:01:005:0021, в ході проведення якого виявлено та вилучено: металеву ємність об`ємом близько п`ять метрів кубічних; речовину з характерним запахом нафтопродуктів в кількості 2250 літрів; заправочну колонку (старого зразка) 1 штука; шланги, які під`єднані з бочки до колонки; заправочний пістолет 1 штука; три пластмасові пляшки об`ємом по 1,5 літри в які було відібрано зразки для проведення експертизи.

Під час обшуку та у ході проведення слідчих дій встановлено, що вище перелічені предмети, речі та речовина з характерним запахом нафтопродуктів перебувають у володінні, користуванні та розпорядженні ОСОБА_4 .

Відповідно до п.1 ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Частиною 3 ст.170 КПК України встановлено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеними у статті 98 цього Кодексу.

Вилучені речі відповідають критеріям, що пред`являються до речових доказів та визначені ст.98 КПК України, а саме: є матеріальними об`єктами, можуть бути використані як доказ факту і обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. У зв`язку з цим постановою від 30.11.2018 вказані речі визнані речовими доказами, а тому підлягають збереженню. У разі повернення вказаного майна існує реальна загроза їх зникнення, втрати, підміни або відчуження.

Згідно з п.п.3, 4 ч.1 ст.96-2 спеціальна конфіскація застосовується у разі, якщо гроші, цінності та інше майно: були предметом злочину; були підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення злочину.

Таким чином, вилучені у ході обшуку предмети, речі, речовина з характерним запахом нафтопродуктів є предметом злочину, у зв`язку з чим в розумінні ст.96-2 КК України вони підлягають спеціальній конфіскації.

На підставі викладеного, з метою забезпечення збереження речових доказів, запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження, а також можливого застосування спеціальної конфіскації виникла необхідність у накладенні арешту на вищезазначені речі.

В судовому засіданні слідчий з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_3 , клопотання про арешт майна підтримав повністю та просить його задовольнити.

В судовому засіданні власник майна ОСОБА_4 заперечував проти задоволення клопотання, пояснивши, що вилучена речовина в кількості 2250л є дизельним паливом, яке вони отримують від постачальника, мають всі необхідні документи щодо отримання та оприбуткування дизельного пального, а саме договір з постачальником, товарно-транспортну накладну, видаткову накладну, рахунок-фактуру, паспорт на дизельне пальне, сертифікат відповідності.

Заслухавши пояснення слідчого, власника майна, вивчивши клопотання та додані матеріали, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного:

Згідно з ст.173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя повинен враховувати правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні; наявність обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення; розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням; розумність та спів розмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, третіх осіб.

Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32018200000000095 розпочатому 17.10.2018 року за фактом незаконного виготовлення паливно-мастильних матеріалів, які в подальшому реалізуються через нелегальні АЗС на території Сумської області, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.204 КК України.

По даному кримінальному провадженню, на підставі ухвали слідчого судді Ковпаківського районного суду проведено обшук, у нежитловому приміщенні та території розташованих за адресою: АДРЕСА_2 , в ході проведення якого виявлено та вилучено обладнання, сировина, готова продукція та документи. В подальшому, в ході проведення слідчих (розшукових) дій встановлено, що з вищевказаної адреси, невеликими партіями, здійснюється транспортування незаконно виготовлених підакцизних товарів (нафтопродуктів) до самовільно збудованої споруди, яка накрита шифером, в якій знаходиться металева ємність (бочка) об`ємом близько 8-10 кубів, що розташована на земельній ділянці з кадастровим номером 5925383500:01:005:0021, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , де невідомі особи здійснюють безпосередню їх реалізацію пересічним громадянам.

На підставі ухвали слідчого судді Ковпаківського районного суду м.Суми було проведено обшук за адресою: АДРЕСА_1 , на земельній ділянці з кадастровим номером 5925383500:01:005:0021, в ході проведення якого виявлено та вилучено: металеву ємність об`ємом близько п`ять метрів кубічних; речовину з характерним запахом нафтопродуктів в кількості 2250 літрів; заправочну колонку (старого зразка) 1 штука; шланги, які під`єднані з бочки до колонки; заправочний пістолет 1 штука; три пластмасові пляшки об`ємом по 1,5 літри в які було відібрано зразки для проведення експертизи.

Під час обшуку та у ході проведення слідчих дій встановлено, що вище перелічені предмети, речі та речовина з характерним запахом нафтопродуктів перебувають у володінні, користуванні та розпорядженні ОСОБА_4 .

Згідно з ч.1 ст.170 КК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є доказом злочину, Відповідно до ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, конфіскації майна як виду покарання.

З матеріалівкримінального провадженнявбачається,що предмети, речі та речовина з характерним запахом нафтопродуктів, які перебувають у володінні, користуванні та розпорядженні ОСОБА_4 та були вилучені в ході обшуку території за адресою: АДРЕСА_1 , на земельній ділянці з кадастровим номером 5925383500:01:005:0021, а саме: металева ємність об`ємом близько 5 метрів кубічних; речовина з характерним запахом нафтопродуктів в кількості 2250 літрів; заправочна колонка (старого зразка) 1 штука; шланги, які під`єднані з бочки до колонки; заправочний пістолет 1 штука; три пластмасові пляшки об`ємом по 1,5 літри, в які було відібрано зразки для проведення експертизи, є речовими доказами у кримінальному провадженні.

Слідчим суддею враховується розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду кримінального провадження.

Враховуючи вищевикладене, вважаю необхідним накласти арешт на предмети, речі та речовину з характерним запахом нафтопродуктів, які перебувають у володінні, користуванні та розпорядженні ОСОБА_4 та були вилучені в ході обшуку території за адресою: АДРЕСА_1 , на земельній ділянці з кадастровим номером 5925383500:01:005:0021, а саме: металеву ємність об`ємом близько 5 метрів кубічних; речовину з характерним запахом нафтопродуктів в кількості 2250 літрів; заправочну колонку (старого зразка) 1 штука; шланги, які під`єднані з бочки до колонки; заправочний пістолет 1 штука; три пластмасові пляшки об`ємом по 1,5 літри в які було відібрано зразки для проведення експертизи.

Керуючись ст.ст.167,168, 170-173 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого зОВС другоговідділу розслідуваннякримінальних провадженьслідчого управлінняфінансових розслідуваньГУ ДФСу Сумськійобласті ОСОБА_3 , задовольнити.

Накласти арешт на предмети, речі та речовину з характерним запахом нафтопродуктів, які перебувають у володінні, користуванні та розпорядженні ОСОБА_4 та були вилучені в ході обшуку території за адресою: АДРЕСА_1 , на земельній ділянці з кадастровим номером 5925383500:01:005:0021, а саме: металеву ємність об`ємом близько 5 метрів кубічних; речовину з характерним запахом нафтопродуктів в кількості 2250 літрів; заправочну колонку (старого зразка) 1 штука; шланги, які під`єднані з бочки до колонки; заправочний пістолет 1 штука; три пластмасові пляшки об`ємом по 1,5 літри в які було відібрано зразки для проведення експертизи.

Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Згідно з ст.174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

Суддя ОСОБА_1

СудКовпаківський районний суд м.Сум
Дата ухвалення рішення05.12.2018
Оприлюднено02.03.2023
Номер документу78402197
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —592/18213/18

Ухвала від 05.12.2018

Кримінальне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Котенко О. А.

Ухвала від 05.12.2018

Кримінальне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Котенко О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні