Ухвала
від 07.12.2018 по справі 605/314/18
ПІДГАЄЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 605/314/18

У Х В А Л А

про зупинення провадження у справі

"07" грудня 2018 р. Підгаєцький районний суд

Тернопільської області

в складі:

головуючого судді Горуц Р.О.

за участю:

секретаря судового засідання Лежигубської О.В.

представника відповідача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі засідань в м. Підгайці цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Підгаєцький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану, Лисецька сільська рада Підгаєцького району Тернопільської області про оспорювання батьківства, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_3, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Підгаєцький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану, Лисецька сільська рада Підгаєцького району Тернопільської області про оспорювання батьківства.

Позивач у підготовчому судовому засіданні подав клопотання про призначення по справі судово-генетичної експертизи з метою вирішення питань, що стосуються предмету спору.

Відповідач у підготовче судове засідання повторно без поважних причин не з'явилась, хоча належним чином була повідомлена про дату, час та місце його проведення. Причин своєї неявки суду не повідомила.

Представник відповідача ОСОБА_1 у підготовчому судовому засіданні зазначив, що вони позовних вимог не визнають, а тому при вирішенні клопотання позивача про призначення судово-генетичної експертизи, покладається на думку суду.

Представники третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Підгаєцький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану, Лисецька сільська рада Підгаєцького району Тернопільської області, у підготовче судове засідання не з'явились, хоча чином були повідомлені про дату, час та місце його проведення. Крім того, ними до суду подано письмові заяви про розгляд справи без участі їх представника.

Суд, враховуючи подане позивачем клопотання, заслухавши думку представника відповідача, дійшов висновку, що клопотання позивача про призначення судово-генетичної експертизи, необхідно задовольнити, виходячи із наступних підстав.

Відповідно до п.9 постанови Пленуму Верховного суду України Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів № 3 від 15.05.2006 року, рішення щодо визнання батьківства (материнства) має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них. Питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це, у тому числі висновку судово-генетичної експертизи.

В силу ч.ч.1, 3, 4 ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:

- для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;

-сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).

Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.

Пунктом 5 частиною 1 статті 252 ЦПК України зазначено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.

Заслухавши пояснення представника відповідача, приймаючи до уваги те, що для вирішення питань, що стосуються предмету спору необхідні спеціальні знання, суд вважає, що по справі слід призначити судово-генетичну експертизу для з'ясування обставин, які мають значення для повного та всебічного розгляду справи.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.103, 104, 189, 197, 252, 260 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Клопотання позивача ОСОБА_2 про призначення судово-генетичної експертизи у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Підгаєцький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану, Лисецька сільська рада Підгаєцького району Тернопільської області про оспорювання батьківства - задовольнити.

Призначити у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Підгаєцький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану, Лисецька сільська рада Підгаєцького району Тернопільської області про оспорювання батьківства, судово-генетичну експертизу.

На вирішення експертизи поставити наступне запитання:

- Чи є ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, житель ІНФОРМАЦІЯ_2, біологічним батьком - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3.

Проведення даної експертизи доручити експертам Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи, що знаходиться за адресою: м. Київ вул. Докучаєвська, 4.

Попередити експертів про кримінальну відповідальність передбачену ст. 384, 385 КК України.

Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_2, роз'яснивши положення ст.109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.

Копію даної ухвали направити експертам Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи, що знаходиться за адресою: м. Київ вул. Докучаєвська, 4 для виконання, та надати у розпорядження експертів матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Підгаєцький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану, Лисецька сільська рада Підгаєцького району Тернопільської області про оспорювання батьківства.

На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.

Копію ухвали направити (вручити) учасникам справи.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення.

Заперечення на ухвалу в частині, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвала суду може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі до Тернопільського апеляційного суду або через Підгаєцький районний суд Тернопільської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання та підписання суддею.

Суддя: ОСОБА_5

СудПідгаєцький районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення07.12.2018
Оприлюднено09.12.2018
Номер документу78405175
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —605/314/18

Рішення від 23.07.2019

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Горуц Р. О.

Ухвала від 04.06.2019

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Горуц Р. О.

Ухвала від 04.05.2019

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Горуц Р. О.

Ухвала від 07.12.2018

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Горуц Р. О.

Ухвала від 23.11.2018

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Горуц Р. О.

Ухвала від 06.09.2018

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Горуц Р. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні