Рішення
від 07.12.2018 по справі 442/7441/18
ДРОГОБИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №442/7441/18

Провадження №2/442/2334/2018

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 грудня 2018 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі:

головуючого-судді Гарасимків Л.І.

при секретарі Петрів В.М.

розглянувши в судовому засіданні в місті Дрогобичі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Добрівлянської сільської ради Дрогобицького району Львівської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-

в с т а н о в и в :

Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Добрівлянської сільської ради Дрогобицького району Львівської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

В підтвердження позовних вимог посилається на те, що її мати, ОСОБА_2, ще за свого життя склала в її, ОСОБА_1, користь два заповіти, якими заповіла їй земельні ділянки. Дані заповіти було посвідчено ОСОБА_3, секретарем Добрівлянської сільської ради Дрогобицького району Львівської області 07.10.2011 року за р.№19 та 29.07.2014 року за р.№8. 25 січня 2018р. померла її мати ОСОБА_2. На час її смерті місце реєстрації проживання матері було зареєстровано за адресою: вул.І. Франка,14, с.Добрівляни, Дрогобицького району Львівської області, в якому фактично проживала. Її ж місце проживання не було зареєстроване за цією адресою станом на момент відкриття спадщини. На даний час вона, ОСОБА_1, звернулася до приватного нотаріуса з метою оформлення спадкових прав за заповітом після смерті матері, ОСОБА_1, проте приватним нотаріусом їй було роз'яснено, що вона пропустила встановлений шестимісячний строк для прийняття спадщини за заповітом після смерті її матері, і порекомендувала звернутися до суду з відповідною заявою, так як на момент відкриття спадщини не була зареєстрована з матір'ю за однією адресою та не подала заяви у строк визначений законом. У встановлений законом шестимісячний строк, визначений для прийняття спадщини після смерті її матері, вона не звернулася до нотаріуса із відповідною заявою про прийняття спадщини, з наступних причин:

-після смерті матері, вона фактично вступила в управління та володіння спадковим майном, зокрема, щодо земельних ділянок, що знаходиться на території Добрівлянської сільської ради Дрогобицького району Львівської області, проте вона не знала, що з 01.01.2004 року почали діяти нові правила порядку спадкування, встановлені новим Цивільним Кодексом, а тому для прийняття спадщини недостатньо вступити в управління та володіння спадковим майном та як не було передбачено Цивільним Кодексом в редакції 1963 року. Вона помилково вважала, що для прийняття спадщини достатньої вступу в управління і володіння спадковим майном та заповіту матері, і що заповіт після смерті не єдиний документ для підтвердження спадкових прав.

-Шестимісячний строк для прийняття спадщини після смерті матері тривав протягом періоду з 25 січня 2018 року по 25 липня 2018 року, а саме в період (10.07.2018р. - 08.08.2018р.), вона була зайнята доглядом важкохворої (інсульт, що підтверджується медичними документами, ОСОБА_4, який вона разом зі своїм чоловіком здійснила за Договором довічного утримання.

-Вона, ОСОБА_1 мала труднощі, так як певний період не могла знайти правовстановлюючих документів на спадкове майно, оскільки не проживала за адресою, де до смерті проживала її мати. Просить задоволити її заявлені вимоги, врахувати те, що нею пропущено лише не значний час (близько 3 місяців) з моменту спливу шестимісячного строку для прийняття спадщини.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з явилася, однак від неї поступила заява, в якій вона просить слухати справу у її відсутності, заявлені позовні вимоги підтримує повністю, просить їх задоволити в повному обсязі, а тому суд розглянув справу у відсутності позивача на підставі наявних доказів по справі.

Представник Добрівлянської сільської ради Дрогобицького району Львівської області в особі сільського голови ОСОБА_5 в судове засідання не з явився, однак від нього поступило клопотання, в якому просить справу розглядати без участі представника сільської ради, відносно задоволення заявлених позовних вимог не заперечують, а тому суд розглянув справу у відсутності представника Добрівлянської сільської ради Дрогобицького району Львівської області на підставі наявних доказів по справі.

Відповідно до ст.247 ЦПК судовий розгляд проведено без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Дослідивши матеріали справи, суд вбачає підстави для задоволення позову.

Як вбачається із копії свідоцтва про смерть серії І-СГ №479072 від 26.01.2018р., виданого Виконавчим комітетом Добрівлянської сільської ради Дрогобицького району Львівської області ОСОБА_2 померла у віці 84 років, про що в Книзі реєстрації актів про смерть зроблено запис за №01.

Як вбачається із копії Заповіту від 07.10.2011р., посвідченого секретарем Добрівлянської сільської ради Дрогобицького району Львівської області ОСОБА_3, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканка с.Добрівляни, Дрогобицького району, Львівської області на випадок своєї смерті зробила таке розпорядження: земельні ділянки (пай) згідно державних актів серії ЛВ №052585 від 20.08.2004р. та серії ЛВ №037980 від 20.08.2004р., заповіла своїй дочці - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Як вбачається із довідки за №894 від 01.11.2018р., виданої виконавчим комітетом Добрівлянської сільської ради Львівської області, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 на день своєї смерті, яка сталася 25.01.2018р. проживала за адресою ІНФОРМАЦІЯ_4.

Як вбачається із копії Договору Довічного утримання від 24.02.2017р., посвідченого приватним нотаріусом Дрогобицького районного нотаріального округу Львівської області ОСОБА_6, між ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_7, ОСОБА_8 було укладено Договір довічного утримання, на підставі якого ОСОБА_4 передала у власність ОСОБА_7, ОСОБА_8 в рівних частках кожному належну їй на праві особистої власності придатну для використання за призначенням квартиру №11 в будинку під №16, що розташований по вул.К.Ольги в м.Дрогобичі, Львівської області.

У відповідності до ч.3 ст.1272 Цивільного кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Аналізуючи всі викладені обставини справи, суд вбачає всі підстави визнати причини пропуску позивачем ОСОБА_1 шестимісячного строку для прийняття спадщини, після смерті ОСОБА_2, яка померла 25.01.2018р. - поважними, що пов язані з об єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій, а відтак слід встановити одномісячний додатковий строк для прийняття спадщини.

Керуючись ст.ст. 4, 12, 133, 141, 354 ЦПК України, ст.ст.1270, 1272 ЦК України, п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.08. № 7 "Про судову практику у справах про спадкування", суд, -

в и р і ш и в :

Позов задоволити.

Визнати причини пропуску ОСОБА_1 шестимісячного строку для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, яка померла 25.01.2018р., встановленого цивільним законодавством, поважними.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, яка померла 25.01.2018р., терміном - 1 ( один ) місяць.

Обчислення визначеного додаткового строку почати з дня набрання рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області у відповідності до пп.15.5 п.15 Розділу ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи через Дрогобицький міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Сторони у справі:

Позивач - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, місце проживання - АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1;

Відповідач - Добрівлянська сільська рада, юридична адреса : с.Добрівляни, Дрогобицький район, Львівська область, код ЄДРПОУ - 04373927.

Суддя Гарасимків Л.І.

СудДрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення07.12.2018
Оприлюднено11.12.2018
Номер документу78422501
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —442/7441/18

Рішення від 07.12.2018

Цивільне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Гарасимків Л. І.

Ухвала від 06.11.2018

Цивільне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Гарасимків Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні