Справа № 755/4839/18
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" листопада 2018 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
головуючої судді Арапіної Н.Є.
з секретарями Рудь Н.В.,
розглянувши в порядку загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Києва цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Сімекс-Глобал Трейдінг про визнання припиненими трудових відносин, стягнення заборгованості по заробітній платі,
в с т а н о в и в:
позивач звернулася до суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю Сімекс-Глобал Трейдінг про визнання припиненими трудових відносин, стягнення заборгованості по заробітній платі. Свої вимоги мотивувала тим, що 01 травня 2015 року наказом № 7 позивача призначено на посаду директора Товариства з обмеженою відповідальністю Сімекс-Глобал Трейдінг з 01 травня 2015 року. 20 листопада 2017 року позивачем направлено на адресу відповідача заяву про звільнення її з посади директора Товариства з обмеженою відповідальністю Сімекс-Глобал Трейдінг за власним бажанням, яка отримана відповідачем 30 листопада 2017 року. Однак станом на день звернення до суду позивачем так і не отримано відповідь щодо розгляду її заяви про звільнення. У зв'язку з чим просить припинити трудові відносини між ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю Сімекс-Глобал Трейдінг з 31 грудня 2017 року, у зв'язку зі звільненням ОСОБА_1 з посади директора, за власним бажанням, відповідно до ч. 1 ст. ст. 38 Кодексу Законів про працю України, стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Сімекс-Глобал Трейдінг заборгованість з виплати заробiтної плати за період з лютого по грудень 2017 року у розмірі 30992,50 грн.
Позивач уточнила позовні вимоги та остаточно просить припинити трудові відносини між ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю Сімекс-Глобал Трейдінг з 29 грудня 2017 року, у зв'язку зі звільненням ОСОБА_1 з посади директора, за власним бажанням, відповідно до ч. 1 ст. ст. 38 Кодексу Законів про працю України, стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Сімекс-Глобал Трейдінг заборгованість з виплати заробiтної плати за період з лютого по грудень 2017 року у розмірі 30992,50 грн.
02 квітня 2018 року ухвалою суду позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Сімекс-Глобал Трейдінг про визнання припиненими трудових відносин, стягнення заборгованості по заробітній платі залишено без руху.
Ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 16 квітня 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та постановлено розгляд справи проводити у порядку загального позовного провадження.
17 серпня 2018 року ухвалою суду підготовче провадження у справі закрито та призначено справу до судового розгляду по суті.
09 листопада 2018 року розгляд справи закінчено ухваленням рішення по суті вимог.
Позивач в судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином. До суду надійшла заява про розгляд справи за її відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Причини неявки суду не повідомив.
Судова повістка про виклик відповідача в судове засідання в порядку ст. 130 ЦПК України не вручена з відміткою - "за закінченням встановленого строку зберігання".
Відповідно до ч.6 ст. 128 ЦПК України судова повістка, а у випадках, встановлених цим Кодексом, разом з копіями відповідних документів надсилається на офіційну електронну адресу відповідного учасника справи, у випадку наявності у нього офіційної електронної адреси або разом із розпискою рекомендованим листом з повідомленням про вручення у випадку, якщо така адреса відсутня, або через кур'єрів за адресою, зазначеною стороною чи іншим учасником справи.
Згідно п.2 ч. 7 ст. 128 ЦПК України у разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх адреси судова повістка надсилається: фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.
Відповідно до п. 4 ч. 8 ст. 128 ЦПК України днем вручення судової повістки є: день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Згідно ч.1 ст.131 ЦПК України учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв'язку, що забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо учасник судового процесу за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.
За таких обставин суд вважає за можливе справу по суті розглянути за відсутності позивача та відповідача в судовому засіданні на підставі наявних справі доказів без фіксування судового засідання технічними засобами на підставі ч.2 ст.247 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі фактичні обставини та відповідні правовідносини.
01 травня 2015 року наказом № 7 позивача призначено на посаду директора Товариства з обмеженою відповідальністю Сімекс-Глобал Трейдінг з 01 травня 2015 року (а.с. 7, 8, 57-69).
20 листопада 2017 року позивачем направлено на адресу відповідача заяву про звільнення її з посади директора Товариства з обмеженою відповідальністю Сімекс-Глобал Трейдінг за власним бажанням, яка отримана відповідачем 30 листопада 2017 року (а.с. 10, 11, 12).
Позивач в обґрунтування позовних вимог щодо причин звільнення посилалася на не виконання відповідачем законодавства про працю, а саме, припинення виплати заробітної плати з лютого 2017 року.
Між сторонами виникли трудові правовідносини, тому предметом доказування є встановлення причин звільнення - порушення законодавства про працю .
Згідно ст. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Згідно з п. 4 ст. 129 Конституції України однією з основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. (ч. 1 ст. 2 ЦПК України).
Відповідач не скористався процесуальним правом подачі відзиву на позовну заяву, а також доказів, на підтвердження своїх заперечень, та за відсутності доказів поважності причин неподання учасниками розгляду заяв по суті справи, суд вирішує справу за наявними письмовими матеріалами, що відповідає положенню частини восьмої статті 178 Цивільного процесуального кодексу України.
Згідно ч. 1 ст. 38 КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.
Відповідно ч. 3 ст. 38 КЗпП України працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.
Судом встановлено, що 20 листопада 2017 року позивачем направлено на адресу відповідача заяву про звільнення її з посади директора Товариства з обмеженою відповідальністю Сімекс-Глобал Трейдінг за власним бажанням, яка отримана відповідачем 30 листопада 2017 року.
З урахуванням викладеного, суд приходить висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Сімекс-Глобал Трейдінг про визнання припиненими трудових відносин: припинити трудові відносини між ОСОБА_2 та Товариством з обмеженою відповідальністю Сімекс-Глобал Трейдінг з 29 грудня 2017 року, у зв'язку зі звільненням ОСОБА_1 з посади директора, за власним бажанням, відповідно до ч. 1 ст. ст. 38 Кодексу Законів про працю України.
Позивачем також заявлено позовні вимоги про стягнення заборгованості по заробітній платі за період з лютого по грудень 2017 року у розмірі 30992,50 грн.
На підтвердження позовних вимог позивачем надано розрахунок заборгованості по заробітній платі, відповідно до якого за період з лютого по грудень 2017 року заборгованість становить у розмірі 30992,50 грн. (а.с. 16), виписку з рахунку (а.с.33), підсумкові виписки (а.с.34-46), відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків (а.с.83).
У відповідності зі ст.116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування платниками єдиного внеску є: роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування облік осіб, зазначених у пунктах 1, 4, 5 частини першої статті 4 цього Закону, ведеться в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування, а щодо застрахованих осіб, які є учасниками накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (далі - учасниками накопичувальної пенсійної системи), - з національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, та Пенсійним фондом.
Взяття на облік осіб, зазначених у пунктах 1, 4, 5 частини першої статті 4 цього Закону, здійснюється органом доходів і зборів шляхом внесення відповідних відомостей до реєстру страхувальників.
Згідно відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в 1 кварталі 2017 року позивачу нараховано заробітну плату у розмірі 10500.00 грн., сплачено - 3 500 грн., не виплачено - 7000.00 грн.; в ІІ кварталі 2017 року позивачу нараховано заробітну плату у розмірі 10 562.31 грн., але не виплачено заробітну плату, всього позивачу не виплачено заробітну плату у розмірі 17 562,31 грн.
З урахуванням викладеного суд приходить висновку про задоволення позовних вимог про стягнення заборгованості по заробітній платі частково: стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Сімекс-Глобал Трейдінг (код ЄДРПОУ 37856509, юридична адреса: 02660, просп. Вихволителів, 3, м. Київ, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, заборгованість з виплати заробiтної плати за 1 та ІІ квартали 2017 року у розмірі 17 562 (сімнадцять тисяч п'ятсот шістдесят два) грн. 31 коп.(без врахування прибуткового податку й інших обов'язкових платежів).
На підставі п.1 ст.5 Закону України Про судовий збір від сплати судового збору звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Згідно ч.6 ст.141 ЦПК України, якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст.ст. 133, 141 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню судовий збір на користь держави в сумі 704 грн. 80 коп.
Керуючись ст. 129 Конституції України, ст.ст. 38, 116 Кодексу законів про працю України, Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування , ст.ст. 12, 13, 76, 81, 89, 133, 141, 142, 247, 259, 263, 264-265, 273, 353 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Сімекс-Глобал Трейдінг про визнання припиненими трудових відносин, стягнення заборгованості по заробітній платі задовольнити частково.
Припинити трудові відносини між ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю Сімекс-Глобал Трейдінг з 29 грудня 2017 року, у зв'язку зі звільненням ОСОБА_1 з посади директора, за власним бажанням, відповідно до ч. 1 ст. ст. 38 Кодексу Законів про працю України.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Сімекс-Глобал Трейдінг (код ЄДРПОУ 37856509, юридична адреса: 02660, просп. Визволителів, 3, м. Київ, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, заборгованість з виплати заробiтної плати за 1 та ІІ квартали 2017 року у розмірі 17 562 (сімнадцять тисяч п'ятсот шістдесят два) грн. 31 коп.(без врахування прибуткового податку й інших обов'язкових платежів).
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Сімекс-Глобал Трейдінг (код ЄДРПОУ 37856509, юридична адреса: 02660, просп. Визволителів, 3, м. Київ, на користь держави судовий збір у розмірі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення судового рішення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 19 листопада 2018 року.
Суддя Н.Є.Арапіна
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2018 |
Оприлюднено | 11.12.2018 |
Номер документу | 78441105 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Арапіна Н. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні