Ухвала
від 10.12.2018 по справі 640/21730/18
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 640/21730/18

н/п 2/640/3685/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" грудня 2018 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Губська Я.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Харківської міської ради про визнання права власності на нерухоме майно

ВСТАНОВИВ:

21.11.2018 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Харківської міської ради про визнання права власності на нерухоме майно.

Згідно ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Всупереч вищенаведеної норми ЦПК України, в поданій до суду позовній заяві позивачем не зазначено офіційної електронної адреси відповідача, не вказаний обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; не конкретизований зміст позовних вимог та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; не вказані посилання на зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, а також відомості щодо наявності між сторонами спору про право.

Крім того, в позовній заяві позивач зазначає, що спірний садовий будинок побудований нею та її чоловіком за власні кошти, однак позивач не зазначає його особою, що бере участь у справі.

Відповідно до ч.ч. 2,4,5 ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу . Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього,своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

В порушення вищенаведеного, додані до позовної заяви копії письмових доказів позивачем не засвідчені належним чином та не зазначено про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів.

Згідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно вимог Закону України Про судовий збір позивач повинен оплатити судовий збір за подання усіх позовних вимог, як немайнового характеру кожної вимоги, так і майнового. Відповідно до ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Відповідно до ст.4 Закону України Про судовий збір розмір ставок судового збору за подання фізичною особою позовної заяви майнового характеру складають 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Розмір ставок судового збору за подання фізичною особою позовної заяви немайнового характеру складають 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб . Розмір прожиткового мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2018 рік складає 1720 грн.

Згідно з вимогами ст. 176 ЦПК України, у позовах про визнання права власності на майно або його витребування ціна позову визначається вартістю майна, у позовах, що складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.

За вимогами ст. 176 ЦПК України, якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред'явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи.

Позивач, при обґрунтуванні суми сплаченого судового збору -1450 грн. посилається на висновок про вартість предмету позову - садового будинку, складеного суб'єктом оціночної діяльності ОСОБА_2 від 20.11.2018, однак на підтвердження даного посилання, позивачем не надано суду ні оригіналу, ані належним чином засвідченої копії вказаного доказу. Таким чином на момент пред'явлення позову, неможливо однозначно дійти висновку про співмірність розміру сплаченого судового збору дійсній вартості спірного майна.

Також на підтвердження обставин, що зазначені в позовній заяві позивач посилається на своє звернення до ДАБК для проведення перевірки будівництва на дотримання ДБН, а також на технічний висновок ФОП Нижегородцева щодо відповідності об'єкта будівництва ДБН та готовності до експлуатації, однак серед переліку доказів, що долучені до позову зазначені докази відсутні

У відповідності до частини 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно ухвали судді Київського районного суду м. Харкова від 03.12.2018 року вказана позовна заява залишена без руху - для усунення недоліків позову (-вказати адресу електронної пошти та відповідача;- надати належним чином засвідчені копії доказів, що підтверджують вказані обставини та/або зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;- надати відомості щодо наявності між сторонами спору про право;- засвідчити належним чином копії всіх доказів, що подані до суду;- надати попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи;- вказати усіх осіб, що беруть участь у справі, на права та обов'язки яких може вплинути рішення суду у зазначеній справі) та наданий строк протягом 10 діб з моменту отримання позивачем зазначеної копії ухвали.

Згідно розписки, які міститься в матеріалах справи представник позивача отримав копію ухвали суду про залишення позовної заяви без руху 04.12.2018 року.

06.12.2018 року до суду надана заява про усунення недоліків позову в 1 екземплярі, копія припису, копія відповіді, карти зонування, копія заяви, звіту про оцінку майна, ухвали про прийняття позову, звіт про проведення обстеження, квитанція про сплату 270 грн.

Перевіривши надані документи щодо усунення недоліків позовної заяви на виконання ухвали суду від 03.12.2018 року, суд приходить до висновку, що недоліки позовної заяви в розумінні вимог ЦПК України не усунуті в повному обсязі.

Так, дійсно представником позивача було посвідчено копії всіх доказів, що подані до суду та наданий звіт на підтвердження правильності сплати судового збору.

Однак, в порушення вимог суду, викладених в ухвалі від 03.12.2018 року позивачем не було надано позовної заяви з усуненими недоліками позову відповідно до кількості учасників судового розгляду (- вказати адресу електронної пошти та відповідача;- надати відомості щодо наявності між сторонами спору про право;- засвідчити належним чином копії всіх доказів, що подані до суду;- надати попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи;- вказати усіх осіб, що беруть участь у справі, на права та обов'язки яких може вплинути рішення суду у зазначеній справі), що перешкоджає суду прийняти дану позовну заяву в редакції, яка подана до суду та направити її учасникам судового розгляду для подання відзивів та заперечень, як це передбачено вимогами процесуального законодавства, з врахуванням строків розгляду справ даної категорії.

Згідно ч.3 ст.185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

За таких обставин, подану заяву слід вважати неподаною та повернути заявнику.

Відповідно ст.7 Закону України "Про судовий збір", сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі: зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом; повернення заяви або скарги; відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі; залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням); закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 270 грн. та 1450 грн., і суд вважає за необхідне повернути позивачу сплачені кошти при подачі позовної заяви - судовий збір.

Керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 260, 353 ЦПК України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Харківської міської ради про визнання права власності на нерухоме майно - вважати неподаною та повернути заявникові.

Зобов'язати УК у Київському районі м. Харкова, повернути ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІПН:НОМЕР_1) сплачені нею кошти: судовий збір у розмірі 270 грн. 00 коп. та 1450 грн. 00 коп., сплачені нею згідно квитанцій №0.0.1204766522.1 від 06.12.2018 року та №0.0.1192383785.1 від 21.11.2018 року, платник: ОСОБА_1, на рахунок 31219206020004, отримувач: УК у Київському районі м.Харкова, Київський/22030101, код класифікації доходів бюджету: 22030101, код одержувача: 37999675, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), МФО: 899998, призначення платежу: судовий збір ОСОБА_1

Роз'яснити позивачу, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду з аналогічною заявою.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Згідно п.п.15.5 п.15 ч.1 Розділу ХІII Перехідні положення ЦПК України в редакції від 15.12.2017 року до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя:

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення10.12.2018
Оприлюднено11.12.2018
Номер документу78445566
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —640/21730/18

Ухвала від 09.06.2020

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Маруліна Л.О.

Ухвала від 09.06.2020

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Маруліна Л.О.

Ухвала від 08.02.2019

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Маруліна Л.О.

Ухвала від 04.01.2019

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Маруліна Л.О.

Ухвала від 10.12.2018

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Губська Я. В.

Ухвала від 03.12.2018

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Губська Я. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні