Справа № 706/1301/18
2/706/521/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 листопада 2018 року м.Христинівка
Христинівський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Орендарчука М.П.,
за участю секретаря Пізняк Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданнів м. Христинівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Синицької сільської ради Христинівського району Черкаської області, третя особа яка заявляє самостійні вимоги: ОСОБА_3 про встановлення факту, що має юридичне значення та визначення додатковго строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом в якому просить встановити факт, що має юридичне значення, а саме: ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 являється бабусею ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, житель с. Синиця Христинівського району Черкаської області.
Визначити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, жителю с. Синиця Христинівського району Черкаської області додатковий десятиденний строк, достатній для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті бабусі ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2.
В подальшому доповнивши свою позовну вимогу, де просив визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, як спадкоємцем за законом, право власності в порядку спадкування, на 1/2 земельної ділянки, площею 2,1555 га., що розташована на території Синицької сільської ради, Христинівського району, Черкаської області, та надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, на підставі Державного акту на право приватної власності на землю, серія, номер НОМЕР_4, що виданий 20 серпня 2002 року, та зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю за № 124 після смерті ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, в с. Синиця, Христинівського району, Черкаської області, кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_5.
Мотивуючи свої вимоги, позивач вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла бабуся ОСОБА_1 - ОСОБА_4, яка до дня смерті проживала в селі Синиця Христинівського району Черкаської області. Після її смерті відкрилася спадщина на належне їй майно, що складається із земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована в адміністативних межах Синицької сільської ради Христинівського району Черкаської області. Згідно довідки від 21.06.2018 року за № 341 виданої виконавчим комітетом Синицької сільської ради Христинівського району Черкаської області, що на момент смерті ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 яка була зареєстрована та постійно проживала в АДРЕСА_1. На день смерті разом з ОСОБА_4 за даною адресою ніхто не був зареєстрований і не проживав. Відповідно до довідки від 31.07.2018 року виданої відділом Держгеокадастру Христинівського району Черкаської області, за ОСОБА_4 обліковується земельна ділянка, загальною площею 2,16 га з цільовим призначенням - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована в адміністативних межах Синицької сільської ради Христинівського району Черкаської області, право власності на яку посвідчено Державним актом на право приватної власності на землю НОМЕР_4 від 20.08.2002 року, який зареєстрований в книзі записів державних актів на право приватної власності на землю громадян Синицької сільської ради Христинівського району Черкаської області за № 124. Звернувшись в нотаріальну контору з приводу видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті спадкодавця, нотаріусом було відмовлено у видачі такого свідоцтва в зв'язку з тим, що допущена помилка у Витязі з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження батька ОСОБА_6, а саме: прізвище його матері ОСОБА_4 вказано не правильно замість ОСОБА_4 вказано ОСОБА_4 та пропущений шестимісячний термін подачі заяви про прийняття спадщини після її смерті. У Витязі з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження батька ОСОБА_6 допущена помилка прізвище його матері вказано не вірно замість ОСОБА_4 вказано ОСОБА_4 у зв'язку з чим я не маю можливості оформити спадщину після її смерті.
В подальшому від третьої особи надійшла заява позовна вимога, про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини, та визнання права власності на спадкове майно ( земельну ділянку ) в порядку спадкування, в якій просить встановити ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, додатковий строк 1 (один) місяць, для прийняття спадщини, після смерті після смерті ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, в с. Синиця, Христинівського району, Черкаської області, який рахувати з моменту вступу рішення суду в законну силу.
Визнати за нею, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, як спадкоємцем за законом, право власності в порядку спадкування, на 1/2 земельної ділянки, площею 2,16 га., що розташована на території Синицької сільської ради, Христинівського району, Черкаської області, та надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, на підставі Державного акту на право приватної власності на землю, серія, номер НОМЕР_4, що виданий 20 серпня 2002 року, та зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю за № 124, після смерті ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, в с. Синиця, Христинівського району, Черкаської області, та після смерті ОСОБА_7, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3, в с. Перегонівка, Голованівського району, Кіровоградської області.
Мотивуючи це тим, що Після смерті ОСОБА_5, відкрилась спадщина в с. Синиця, Христинівського району, Черкаської області, яка складається із земельної ділянки, площею 2,16 га., що розташована на території Синицької сільської ради, Христинівського району Черкаської області, та надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Спадкоємцем на майно покійної ОСОБА_5, є її син, та її чоловік, ОСОБА_7, що підтверджується свідоцтвом про народження від 12.06.1950 року , та свідоцтвом про одруження від 16.07.1972 року. Через хворобу, у встановлений законом 6-ти місячний строк, ОСОБА_7 не звернулась до нотаріальної контори із заявою, про прийняття спадщини. Тому ним був пропущений строк прийняття спадщини. Вказане підтверджується довідкою лікаря від 26.01.2018 року. ІНФОРМАЦІЯ_3, в с. Перегонівка, Голованівського району, Кіровоградської області, помер її чоловік, ОСОБА_7, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_6 від 24 травня 2016 року. На день смерті ОСОБА_7, проживав та був зареєстрований АДРЕСА_2, що підтверджується довідкою Перегонівської сільської ради від 18.07. 2018 року. Вона прийняла спадщину, після смерті чоловіка, ОСОБА_7, шляхом її фактичного прийняття, так як на день його смерті проживала та була зареєстрована разом з покійним за адресою: АДРЕСА_2, що підтверджується довідкою Перегонівської сільської ради від 18.07. 2018 року. Таким чином, вона є спадкоємцем на спадкове майно покійного ОСОБА_7, після смерті ОСОБА_5, а саме на земельну ділянку, площею 2,16 га., що розташована на території Синицької сільської ради, Христинівського району, Черкаської області, та надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Вона звернулась до Голованівської районної державної нотаріальної контори Голованівського району Кіровоградської області із заявою, про отримання свідоцтва нат право на спадщину, після смерті ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, в с. Синиця, Христинівського району, Черкаської області, та після смерті ОСОБА_7, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3, в с. Перегонівка, Голованівського району, Кіровоградської області, але нотаріусом їй було відмовлено у його видачі, у звязку з пропущенням 6-ти місячного строку прийняття спадщини ОСОБА_7.
Позивач в судове засідання не з'явилась, надала суду заяву про підтримання позову в повному обсязі, не заперечувала проти задоволення вимог ОСОБА_3, та слухання справи за її відсутності.
В судове засідання представник відповідача Синицької сільської ради не зявився, проте від сільської ради надійшла заява, в якій зазначили, що Синицька сільська рада не заперечує проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 та просить справу розглядати без представника сільської ради.
В судове засідання третя особа яка заявляє самостійні вимоги: ОСОБА_3 не з'явилась, проте від неї до суду надійшла заява, в якій вона зазначила, що не заперечує проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1, та підтримує заявлені вимоги вимоги які заявлені нею.
Суд, дослідивши матеріали справи, а саме: копії паспорта та ідентифікаційного коду позивача ОСОБА_1, Копія довідки про реєстрацію місця проживання, Копія свідоцтва про народження ОСОБА_1, Копія свідоцтва про смерть ОСОБА_6, Копія Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження ОСОБА_6, Копія свідоцтва про смерть ОСОБА_4 Копія довідки виконкому Синицької сільської ради Христинівського району Черкаської області, Копія довідки Держгеокадастру Христинівського району Черкаської області, Копія державного акта на право приватної власності на землю, копія паспорта та коду ОСОБА_3 копія свідоцтва про народження ОСОБА_7, копія свідоцтва про одруження ОСОБА_3, копія свідоцтва про смерть ОСОБА_7 копія довідки Перегонівької сільської ради, копія Державного акту на право приватної власності на земелю, копія довідки лікаря та інші письмові докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно з ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності до того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Згідно ст.1270ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини; якщо виникнення у особи права на спадщину залежить від неприйняття спадщини або відмови в його прийнятті іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється в три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття.
Згідно ч.3 ст.1272 вказаного Кодексу за позовом спадкоємця, що пропустив строк для прийняття спадщини із поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Як вбачається із положень ч.1ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ст. 1272 ЦК України визначено наслідки пропущення строку для прийняття спадщини, зокрема, якщо спадкоємець протягом строку, встановленогост. 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Позивач ОСОБА_1 та заінтересована особа ОСОБА_3, яка заявляє самостійні вимоги, пропустили встановлений строк для прийняття спадщини, тому вправі звернутись в суд з позовом для визначення їм додаткового строку для прийняття спадщини.
Згідно п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України №7 від 30.05.2008 року, Про судову практику у справах про спадкування , особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272ЦК України.
Факт пропуску строку для прийняття спадщини не є підставою для усунення від спадкування.
Причинию пропуску встановленого строку для звернення заявою про прийняття спадщини є хвороба ОСОБА_7, про що свідчить довідка лікаря від 26.01.2018 року в якій зазначено, що ОСОБА_7 знаходився на лікуванні.
Вирішуючи питання щодо встановлення юридичного факту, а саме родинних відносин ОСОБА_1 з померлою бабусею ОСОБА_5, суд зважає на наступне.
Звернувшись в нотаріальну контору з приводу видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті спадкодавця, нотаріусом було відмовлено позивачу у видачі такого свідоцтва в зв'язку з тим, що допущена помилка у Витязі з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження батька ОСОБА_6, а саме: прізвище його матері ОСОБА_4 вказано не правильно замість ОСОБА_4 вказано ОСОБА_4 та пропущений шестимісячний термін подачі заяви про прийняття спадщини після її смерті.
Пунктом 1 частини 1 статті 315 ЦПК України передбачено, що в судовому порядку може бути встановлений факт родинних відносин між фізичними особами.
Згідно п. 7 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення" від 31 березня 1995 року № 5 суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки.
Вказаний в заяві факт заявнику необхідно встановити з метою оформлення спадкових прав, іншим шляхом встановити його неможливо.
У Витязі з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження батька ОСОБА_6 допущена помилка прізвище його матері вказано не вірно замість ОСОБА_4 вказано ОСОБА_4 .
Згідно свідоцтва про смерть, НОМЕР_7 ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 85 років.
Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_1, НОМЕР_8 батьками якого являються ОСОБА_6 та ОСОБА_3.
Згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_9 у віці 63 роки, ІНФОРМАЦІЯ_4 помер ОСОБА_6.
За таких обставин, оскільки законом не визначено іншого, крім судового порядку встановлення факту родинних відносин між особами, і факт родинних відносин, який просить встановить заявник, підтверджується письмовими матеріалами справи, суд приходить до висновку, що вимоги заявника є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання щодо визнання права власності, а саме за ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, як спадкоємцем за законом, право власності в порядку спадкування, на 1/2 земельної ділянки, площею 2,16 га, суд зважає на наступне.
Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_7, НОМЕР_10 від 12.06.1950 року його батьком є ОСОБА_11 та ОСОБА_5.
Згідно свідоцтва про одруження НОМЕР_11 від 1972 року ОСОБА_7 та ОСОБА_3 одружились 16.07.1972 року, та після реєстрації шлюбу присвоєно прізвище "ОСОБА_3".
Згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_12 ОСОБА_7 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 у віці 65 років.
Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Статтею 1217 ЦК України передбачено, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно з ч. 2. ст. 1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (ч. 3 ст. 46 цього Кодексу).
Таким чином часом відкриття спадщини після смерті ОСОБА_5 є день її смерті, тобто ІНФОРМАЦІЯ_2.
Відповідно до ч. 1 ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.
Згідно з ч. 1 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини (ч. 1 ст. 1269 ЦК України).
Судом встановлено, що ОСОБА_3 перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_7, померлим ІНФОРМАЦІЯ_3, та який у свою чергу є спадкоємцем після смерті матері ОСОБА_5, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2. ОСОБА_3 до Христинівського районного суду про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом на 1/2 частку земельної ділянки розташованої на території Синицької сільської ради Христинівського району Черкаської області.
Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Виходячи зі змісту ст. 392 ЦК України право власності встановлюється в судовому порядку, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.
Згідно зі ст. 16 ЦК України способом захисту цивільних прав може бути визнання права власності.
У п.п. 10, 23 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 "Про судову практику у справах про спадкування" зазначено, що право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Відповідно до постанови Верховного Суду України від 23 січня 2013 року у справі № 6-164цс12 у спадкоємця, який у встановленому законом порядку прийняв спадщину, права володіння та користування спадковим майном виникають із часу відкриття спадщини. Такий спадкоємець може захищати свої права володіння та користування спадковим майном відповідно до глави 29 ЦК України.
Пунктом "г" ч. 1ст. 81 ЗК Українипередбачено, що громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.
Згідно з ч. 1ст. 1225 ЦК Україниправо власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Відповідно до листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16 травня 2013 року № 24-753/0/4-13 Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування спори про визнання права власності на земельну ділянку та права на земельну частку (пай) в порядку спадкування, зокрема у випадках, якщо відсутній отриманий спадкодавцем державний акт про право власності на земельну ділянку, зареєстрований належним чином, якщо спадкодавцем не був отриманий державний акт про право власності на земельну ділянку, або в державному акті є неточності, які підлягають виправленню, розглядаються судами з урахуванням вимог закону та роз'яснень, викладених в пунктах 10, 11постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування . Якщо документи, що засвідчують право власності на нерухоме майно, існували, проте були втрачені власником та не можуть бути відновлені в передбаченому законом порядку, застосуванню підлягає ст. 392 ЦК України, відповідно до якої позов про визнання права власності може бути пред'явлений, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати власником документа, який засвідчує його право власності.
Частиною 1ст. 4 ЦПК Українивстановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Враховуючи, що визнання права власності на спадкове майно є винятковим способом захисту, який має застосовуватися якщо існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню, оскільки відсутність у спадкодавця правовстановлюючих документів на спадкове майно унеможливлює оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Судом встановлено, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Керуючись ст. ст.258, 259, 263 ,264, 265, 268, 272, 315 ч.1 п.1, 319 ЦПК України ст. ст.1265, 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_7 ( АДРЕСА_3, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1, НОМЕР_2 ) до Синицької сільської ради Христинівського району Черкаської області ( 20050, с.Синиця, вулиця Миру, 1 Христинівського району, Черкаської області, код ЄДРПОУ: 04409752), третя особа яка заявляє самостійні вимоги: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_8, ( АДРЕСА_2 реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_3, номер та серія поспорта: НОМЕР_13, виданий 01.10.1999 року) про встановлення факту, що має юридичне значення та визначення додатковго строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Встановити факт, що має юридичне значення, а саме: ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 являється бабусею ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, житель с. Синиця Христинівського району Черкаської області
Визначити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, жителю с. Синиця Христинівського району Черкаської області додатковий строк в 10 днів, достатній для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті бабусі ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2.
Встановити ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, додатковий строк 1 (один) місяць, для прийняття спадщини, після смерті після смерті ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, в с. Синиця, Христинівського району, Черкаської області, який рахувати з моменту вступу рішення суду в законну силу.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, як спадкоємцем за законом, право власності в порядку спадкування, на 1/2 земельної ділянки, площею 2,1555 га., що розташована на території Синицької сільської ради, Христинівського району, Черкаської області, та надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, на підставі Державного акту на право приватної власності на землю, серія, номер НОМЕР_4, що виданий 20 серпня 2002 року, та зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю за № 124 після смерті ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, в с. Синиця, Христинівського району, Черкаської області, кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_5.
Визнати за ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, як спадкоємцем за законом, право власності в порядку спадкування, на 1/2 земельної ділянки, площею 2,16 га., що розташована на території Синицької сільської ради, Христинівського району, Черкаської області, та надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, на підставі Державного акту на право приватної власності на землю, серія, номер НОМЕР_4, що виданий 20 серпня 2002 року, та зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю за № 124, після смерті ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, в с. Синиця, Христинівського району, Черкаської області, та після смерті ОСОБА_7, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3, в с. Перегонівка, Голованівського району, Кіровоградської області.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через Христинівський районний суд шляхом подачі в 30-денний строк з дня складання судового рішення апеляційної скарги.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: М.П. Орендарчук
Суд | Христинівський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2018 |
Оприлюднено | 12.12.2018 |
Номер документу | 78460772 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Христинівський районний суд Черкаської області
Орендарчук М. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні