ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10 грудня 2018 рокум. ПолтаваСправа № 440/4339/18
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Слободянюк Н.І., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області та Лубенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області та Лубенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про:
- визнання протиправним та скасування рішення Комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області №7 від 19 вересня 2018 року;
- визнання протиправними та скасування рішення Лубенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області №666 від 01 жовтня 2017 року про відмову у призначенні пільгової пенсії за віком;
- зобов'язання Лубенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області зарахувати ОСОБА_1 трудовий стаж електрогазозварником Лубенської ремонтно-механічної майстерні (ЗАТ "Лубенський ремонтний завод") з 01 серпня 1983 року по 12 жовтня 2006 року до стажу роботи, що дає право на пільгову пенсію за віком та призначити пенсію з наступного дня після досягнення 55 років, а саме: з 09 липня 2017 року.
Відповідно до частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
У ході з'ясування питання чи відповідає позовна заява вимогам статей 160, 161 та 172 згаданого Кодексу судом встановлено наступне.
Пунктом 11 частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в позовній заяві зазначаються власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Всупереч наведеному положенню Кодексу у позовній заяві не зазначено власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Частиною третьою статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з частиною другою статті 132 цього Кодексу розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Частиною першою статті 4 вказаного Закону визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з частиною другою цієї статті за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, сплачується судовий збір за ставкою у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" з 01 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1762,00 грн.
Зі змісту прохальної частини позову слідує, що позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру (визнання протиправним та скасування рішення Комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області №7 від 19 вересня 2018 року та визнання протиправними та скасування рішення Лубенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області №666 від 01 жовтня 2017 року).
Отже, судовий збір за подання цього позову складає 1409,60 грн /0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб х 2/.
Позивачем до позовної заяви додано квитанцію № 5Р18065 від 04 грудня 2018 року про сплату судового збору у сумі 704,80 грн.
Таким чином, позивачем недоплачено судовий збір у сумі 704,80 грн (1409,60 грн - 704,80 грн).
Також частиною сьомою статті 161 КАС України передбачено, що до заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
Зі змісту прохальної частини позовної заяви слідує, що позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення Лубенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області №666 від 01 жовтня 2017 року, однак до позовної заяви позивачем не додано ані оригіналу, ані копії оспорюваного рішення, ані клопотання про витребування рішення Лубенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області №666 від 01 жовтня 2017 року. Натомість, позивач додає до позовної заяви копію рішення Лубенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області №666 від 01 жовтня 2018 року.
Отже, позовна заява не відповідає вимогам частини п'ятої статті 160 та частин третьої та сьомої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з частиною першою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області та Лубенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду:
- позовної заяви із зазначенням власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з цим самим предметом та з тих самих підстав, та копій такої позовної заяви відповідно до кількості учасників справи;
- позовної заяви з уточненням позовних вимог із зазначенням належних реквізитів оспорюваного рішення Лубенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області або оригіналу чи належним чином засвідченої копії оспорюваного рішення Лубенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області №666 від 01 жовтня 2017 року, а у разі відсутності такого рішення у позивача - клопотання про його витребування;
- документа про сплату судового збору у сумі 704,80 грн (за реквізитами: одержувач: УДКСУ у м. Полтаві Полтавської області, 22030101; код ЄДРПОУ: 38019510; банк: Казначейство України (ЕАП); МФО: 899998; розрахунковий рахунок: 34319206084011; код класифікації доходів бюджету: 22030101; призначення платежу: Судовий збір, за позовом____ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Полтавський окружний адміністративний суд.
Роз'яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків позовної заяви, вона буде повернута.
Копію ухвали направити особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Н.І. Слободянюк
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2018 |
Оприлюднено | 12.12.2018 |
Номер документу | 78462886 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Н.І. Слободянюк
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні