Ухвала
від 10.12.2018 по справі 638/14983/18
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 638/14983/18

Провадження № 1-кс/638/5225/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2018 року слідчий суддя Дзержинського районного суду м.Харкова ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

слідчого ОСОБА_4 ,

розглянувши узакритому судовомузасіданні клопотання слідчого Шевченківського ВП ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 про проведення обшуку по кримінальному провадженню №12018220480001236 від 27.03.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України, -

встановив:

Слідчий СВ Шевченківського ВП ГУНП в Харківській області старший лейтенант поліції ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про проведення обшуку по кримінальному провадженню №12018220480001236 від 27.03.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України.

Дане клопотання обґрунтоване тим, що У провадженні СВ Шевченківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018220480001236 від «27» березня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України.

В ході досудового розслідування було встановлено, що на території Шевченківського району м. Харкова, невстановлена в ході досудового слідства особа незаконно збуває наркотичні засоби та психотропні речовини, в тому числі особливо небезпечні, шляхом Інтернет мережі.

На встановлення осіб, які можуть бути причетними до вчинення вказаного кримінального правопорушення, в порядку ст.40 КПК України було надано доручення працівникам Управління протидії наркозлочинності ГУНП в Харківській області.

Під час виконання доручення, було встановлено особу, яка може бути причетною до вчинення вказаного кримінального правопорушення. Ним є ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та мешкає за адресою АДРЕСА_1 , який займається незаконним збутом наркотичних засобів та психотропних речовин, за допомогою мережі Інтернет, на території Шевченківського та інших адміністративних районів м.Харкова, а зазначені речовини може зберігати у себе за місцем мешкання за вказаною вище адресою. Крім того, у своїй злочинній діяльності ОСОБА_5 може використовувати технічні засоби (мобільну та комп`ютерну техніку), за допомогою яких має доступ до мережі Інтернет, банківські картки, на які отримує кошти за рахунок своєї злочинної діяльності.

Крім того, було встановлено свідків, які у своїх показаннях підтверджують причетність ОСОБА_5 до незаконного збуту наркотичних засобів та психотропних речовин, через всесвітню мережу Інтернет.

Так, свідок ОСОБА_6 , справжні дані якої засекречено, у своїх показаннях повідомила, що ОСОБА_5 використовує у своїй злочинній діяльності месенджер «Телеграм», а саме « ОСОБА_7 » під назвою « ОСОБА_8 », тобто спеціальний аккаунт, який керується програмою, за допомогою якого й здійснює незаконний збут особливо небезпечного наркотичного засобу «Канабіс» під умовною назвою «Шишки» та особливо небезпечної психотропної речовини «PVP», під умовною назвою «Альфа». Як пояснила ОСОБА_6 для початку клієнт повинен замовити речовину, вибрати місто та район, після чого йому пропонується вибрати необхідну йому кількість речовини у вигляді ваги, із зазначенням ціни, в подальшому клієнту надається номер електронного гаманця, на який необхідно внести оплату, а вже після внесення оплати клієнт отримує фотознімок з місцем знаходження речовини. Крім того, ОСОБА_6 повідомила, що раніше працювала на ОСОБА_5 , а саме виконувала роль так званого «закладчика», тобто в певних місцях та районах м. Харкова, ховала заздалегідь розфасовані наркотичні засоби та психотропні речовини, для подальшого повідомлення цих місць клієнтам, а вказані речовини отримувала від ОСОБА_5 .

Також, в ході досудового слідства, в тому числі під час допиту свідка ОСОБА_6 встановлено, що ОСОБА_5 періодично перебуває в квартирі за адресою АДРЕСА_2 та будинку за адресою АДРЕСА_3 .

Так, кримінальні правопорушення у сфері незаконного обігу наркотичних засобів (в даному випадку особливо небезпечних) це злочини підвищеної суспільної небезпеки, які заподіюють шкоду здоров`ю необмеженого кола осіб, у зв`язку з чим суттєво підривають основи соціального розвитку та благополуччя держави. Поширення наркозалежності серед громадян негативним чином впливає на рівень правопорядку та призводить до росту злочинності. Тому боротьба з наркозлочинністю є одним з пріоритетних напрямів діяльності правоохоронних органів.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно квартира за адресою: АДРЕСА_2 , належить на праві приватної власності ОСОБА_9 .

Згідно довідки, наданої відділом обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання м. Харкова та Харківської області, ОСОБА_5 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , де власником також є ОСОБА_9 .

Усі вище перелічені дані дають підстави вважати, що ОСОБА_5 дійсно може мешкати або періодично перебувати за вищевказаною адресою та зберігати там наркотичні засоби або психотропні речовини для їх подальшого збуту.

У зв`язку з вищевикладеним у органа досудового слідства виникли достатні підстави вважати, що за адресою: АДРЕСА_2 , можуть знаходитися заборонені законом предмети, а саме наркотичні засоби чи психотропні речовини, обіг яких заборонений або обмежений, технічні засоби (мобільна та комп`ютерна техніка), банківські картки, які могли бути використані у злочинній діяльності, пов`язаній з незаконним обігом наркотичних засобів та психотропних речовин, зберігати на собі сліди злочину, містити відомості щодо зв`язків ОСОБА_5 ,підтвердження йогоспілкування,переписку,а такожіншу інформацію,яка можебути доказамиу даномукримінальному провадженні,грошові кошти,отримані зарахунок протиправноїдіяльності, які мають значення по даному кримінальному провадженню. А несвоєчасні дії, направлені на отримання цієї інформації, можуть призвести до того, що вона буде втрачена і встановити істину буде неможливо, що залишить злочинні діяння правопорушника непокараними. Тому орган досудового слідства вважає, що єдиною доцільною слідчою дією, яка може бути ефективною для встановлення істини по даному кримінальному провадженню, є проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_2 .

Крім того основою доказової бази по даному виду кримінальних правопорушень є саме речові докази, які можуть бути виявлені та вилучені саме в ході проведення неочікуваних слідчих дій, якою являється саме обшук.

Слідчий та прокурор у судовому засіданні клопотання підтримали, просили його задовольнити з підстав, зазначених у клопотанні.

Відповідно дост.2КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до ч.1ст.237КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.

Відповідно до ч.2ст.237КПК України огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цьогоКодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Згідно з ч. 2ст.234КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Стаття 30 Конституції Українигарантує кожному недоторканність житла чи іншого володіння особи. Згідно із цією статтею не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

В свою чергу, ст. 8 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року встановлює, що кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції.

Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Водночас відповідно до ч.1ст.234КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Обшук - це слідча дія, що являє собою процесуальне примусове обстеження приміщень, місцевості, окремих осіб з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте в результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Залежно від об`єкта обшук поділяється на три види: 1) обшук приміщень: а) житла чи іншого володіння особи; б) службових і виробничих приміщень підприємств, установ, організацій; 2) обшук місцевості /саду, городу, подвір`я, ділянок лісу, поля тощо/; 3) обшук особи (ч. 3ст.208 КПК).

Фактичною підставою для проведення обшуку є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення його мети. До них, зокрема, можна віднести достатні відомості про те, що знаряддя кримінального правопорушення або майно (речі й цінності), здобуте у результаті його вчинення, а також інші предмети і документи, що мають значення для розкриття правопорушення чи забезпечення цивільного позову, відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення знаходяться в певному приміщенні або місці чи в якої-небудь особи.

В свою чергу, поняття житла, іншого володіння особи визначене у ч.2ст.233 КПК України, де вказано, що під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також усі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

Окремо необхідно наголосити, щопостанова Пленуму ВСУ від 28 березня 2008 року №2 «Про деякі питання застосування судами України законодавства при дачі дозволів на тимчасове обмеження окремих конституційних прав і свобод людини і громадянина під час здійснення оперативно-розшукової діяльності, дізнання і досудового слідства»звертає увагу судів на те, що згідно з практикою ЄСПЛ вжите у п. 1 ст. 8 Конвенції поняття «житло» охоплює не лише житло приватної особи.

Крім того, слідчий суддя враховує, що згідно ч.5ст.9 КПК України, кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

У справі «Бакланов проти Росії» /рішення від 9 червня 2005 р./, так і в справі «Фрізен проти Росії» /рішення від 24 березня 2005 р./, ЄСПЛ зазначив, що досягнення справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи лише тоді стає значимим, якщо встановлено, що під час відповідного втручання було дотримано принципу «законності» і воно не було свавільним. Окрім того, у справі «Ізмайлов проти Росії» (п. 38 рішення від 16 жовтня 2008 р.) ЄСПЛ встановив, що для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити «особистий і надмірний тягар для особи».

Згідно з ч.5ст.237КПК України при проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов`язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування.

Беручи до уваги вищевикладене, перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даним матеріалам, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання слідчого про надання дозволу на проведення обшуку, оскільки вбачається наявність достатніх підстав вважати, що обшук житлового приміщення, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.

Керуючись ст.ст.110,234,237,309,369-372 КПК України, слідчий суддя, -

ухвалив:

Клопотання слідчого Шевченківського ВП ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 про проведення огляду - задовольнити.

Надати дозвіл на проведення обшуку квартири за адресою: АДРЕСА_2 , за місцем періодичного мешкання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою відшукання і вилучення наркотичних засобів, психотропних речовин, приладдя для їх виготовлення та інших предметів, обіг яких заборонений або обмежений законом, технічні засоби(мобільнута комп`ютернутехніку),банківські картки,які моглибути використаніу злочиннійдіяльності,пов`язаній знезаконним обігомнаркотичних засобівта психотропнихречовин,зберігати насобі слідизлочину,містити відомостіщодо зв`язків ОСОБА_5 підтвердження йогоспілкування,листування,а такожіншу інформацію,яка можебути доказамиу даномукримінальному провадженні,грошові кошти,отримані зарахунок протиправноїдіяльності, та інші предмети, які мають значення по даному кримінальному провадженню.

Строк дії ухвали - 1 місяць з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення10.12.2018
Оприлюднено02.03.2023
Номер документу78472474
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —638/14983/18

Ухвала від 13.12.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Штих Т. В.

Ухвала від 13.12.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Штих Т. В.

Ухвала від 12.12.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Штих Т. В.

Ухвала від 12.12.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Штих Т. В.

Ухвала від 10.12.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Штих Т. В.

Ухвала від 10.12.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Штих Т. В.

Ухвала від 10.12.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Штих Т. В.

Ухвала від 10.12.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Штих Т. В.

Ухвала від 10.12.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Штих Т. В.

Ухвала від 12.10.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Штих Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні