ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД
Миколаївської області
Справа №477/2331/18
Провадження №2/477/982/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 грудня 2018 року Жовтневий районний суд Миколаївської області у складі головуючої судді Л.М.Семенової,
при секретарі Сірюк С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в загальному порядку в м. Миколаєві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Білозірської сільської ради Вітовського району Миколаївської області, третя особа - Вітовська державна нотаріальна контора Миколаївської області, про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом,
В С Т А Н О В И В:
25 вересня 2018 року позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до відповідача, в якому просять визнати за ними право власності по ? частині на земельну ділянку площею 5,92 га, що розташована на території Білозірської сільської ради Вітовського району Миколаївської області, в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_3, померлого 24 березня 2007 року.
В обґрунтування позову зазначають, що є спадкоємицями першої черги після смерті батька та спадщину у передбачений законом строк прийняли, однак у зв'язку з втратою оригіналу правовстановлюючого документу щодо вище вказаного майна вони позбавлені можливості в нотаріальному оформленні своїх спадкових прав, через що за захистом своїх майнових прав були змушені звернутися до суду із цим позовом.
Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до суду не прибули.
Їх представник ОСОБА_4, яка дії на підставі нотаріально посвідченої довіреності від 21.10.2016 року (а.с. 26-27, 55), звернулася до суду із заявою, в якій позовні вимоги своїх довірителів підтримала в повному обсязі, просила розглянути справу на підставі наданих письмових доказів за їх відсутності.
Відповідач - Білозірська сільська рада Вітовського району Миколаївської області свого представника до суду не направила, однак відповідно до письмової заяви від 20.09.2018 року вих.№916, слідує про визнання позовних вимог ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку площею 5,92га в порядку спадкування після смерті батька ОСОБА_5 (а.с. 18).
Третя особа - Вітовська державна нотаріальна контора Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області звернулася до суду із листом про розгляд справи за відсутності їх представника та прийняття рішення на розсуд суду (а.с. 34).
Вивчивши матеріали справи, розглядаючи позов в межах заявлених вимог та на підставі поданих доказів суд виходить з наступного.
Відповідно до положень ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно ст.1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Відповідно до ст.ст.1268-1270 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, зобов'язаний подати про це заяву протягом шести місяців з дня відкриття спадщини, тобто дня смерті спадкодавця.
Згідно ч.5 ст.1268 ЦК України, незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Відповідно до п.4.15 Глави 10 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України , видача свідоцтва про право на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації, проводиться нотаріусом після подання правовстановлюючих документів щодо належності цього майна спадкодавцеві та перевірки відсутності заборони або арешту цього майна.
Згідно положень ст. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Як встановлено судом зі змісту досліджених письмових доказів, позивачі є дітьми ОСОБА_3 та вказане підтверджується даними копій свідоцтв про їх народження (а.с. 7).
За даними копії спадкової справи, розпочатої 21.09.2007 року Вітовською державною нотаріальною конторою Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області (а.с. 36-47), спадщина позивача прийнята.
Право позивачів на закликання до спадкування як спадкоємців першої черги, зокрема дітей померлого ОСОБА_3 підтверджуються наданими письмовими доказами, про зазначено вище.
За даними Бармашівської сільської ради, на час смерті ОСОБА_3 проживав один, інші особи із ним зареєстровані не були (а.с. 46).
За такого, інші спадкоємці, які б прийняли спадщину, окрім позивачів, відсутні.
Підстави звернення позивачів до суду із цим позовом підтверджуються змістом постанови нотаріуса від 09 грудня 2016 року про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину щодо спірної земельної ділянки у зв'язку з ненаданням оригіналу правовстановлюючого документу відносно цього майна на ім'я спадкодавця (а.с. 47).
Як вказують позивачі, оригінал даного документу втрачено.
Натомість на підтвердження належності спадкодавцю спірної земельної ділянки надано видану відділом Держгеокадастру у Жовтневому районі Миколаївської області від 24.10.2016 року, копію Державного акту серії МК №2938 щодо належності ОСОБА_3 земельної ділянки площею 5,92 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва(а.с. 10-11).
За даними з ОСОБА_4 з Державного земельного кадастру, сформованого 24.04.2017 року, слідує про реєстрацію земельної ділянки кадастровий номер 4823380400:05:000:0632 площею 5,9225, в якій зазначено відомості про власника - ОСОБА_3 (а.с. 12).
Отже, належність права власності спадкодавця ОСОБА_3 щодо вищевказаного нерухомого майна підтверджується змістом досліджених судом письмових доказів, а отже останнє віднесене до спадкової маси.
З наведеного, та встановивши, що відповідно до положень ст. 1268, Глави 85 ЦК України, позивачі є спадкоємцями першої черги за законом, що прийняли спадщину після смерті батька, проте через вищевказані обставини можливість нотаріального оформлення їх спадкових прав вичерпано, а тому суд вважає, що відповідно до ст. 16 ЦК України, цивільне право ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підлягає захисту судом шляхом визнання за ними права власності на вище вказане спадкове майно в рівних частках.
Керуючись ст.ст. 4, 19, 141, 259, 263-265, 354, 355 ЦПК України, п. 3 Перехідних положень ЗУ Про судоустрій і статус суддів , суд
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_3, 24 березня 2007 року, за кожним по 1/ 2 (одній другій) частині право власності на земельну ділянку площею 5,9225 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 4823380400:05:000:0632, розташовану на території Білозірської (минула назва Бармашівської) сільської ради Вітовського району Миколаївської області, що була посвідчена державним актом МК №2938, що виданий на підставі 16 сесії 23 скликання Бармашівської сільської ради народних депутатів 22 серпня 2001 року №2.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до апеляційного суду Миколаївської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХІІІ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Суддя Л.М.Семенова
Суд | Жовтневий районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2018 |
Оприлюднено | 12.12.2018 |
Номер документу | 78476134 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жовтневий районний суд Миколаївської області
Семенова Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні