Справа № 373/2075/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 грудня 2018 року м. Переяслав-Хмельницький
Переяслав - Хмельницький міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючої судді Керекези Я.І.
з участю секретаря судових засідань Ткалі І.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Переяслав - Хмельницькому справу № 373/2075/17 за позовом ОСОБА_2 до Вовчківської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області, Київської міської ради, третя особа: ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно,
представник позивача ОСОБА_5,-
встановив:
Позивач звернулася до суду із позовом і просить визнати за нею право власності на 5/6 частин житлового будинку АДРЕСА_3, в порядку спадкування після померлих ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_8 у відповідних частках.
Посилається на те, ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_6 Після його смерті відкрилася спадщина на житловий будинок АДРЕСА_3. Спадкоємцями після його смерті були позивач та діти померлого ОСОБА_9 та ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_7 Позивач прийняла спадщину після його смерті, подавши відповідну заяву нотаріусу. ІНФОРМАЦІЯ_3 помер ОСОБА_8 Спадкоємцями після його смерті є позивач та третя особа ОСОБА_4 ОСОБА_2 у встановлений законом строк звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. Нотаріус відмовив позивачу в отриманні свідоцтва про право на спадщину в зв'язку з відсутністю правовстановлюючого документу на будинок.
До суду представник позивача ОСОБА_5 не з явився, направив заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримав і просив їх задовольнити.
Представник відповідача Вовчківської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області в судове засідання не з'явився, направив заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги визнає, наслідки визнання позову йому роз'яснені та зрозумілі.
Представник відповідача, Київської міської ради, в судове засідання не з'явився, направив до суду заяву про розгляд справи у його відсутності, на підставі поданих доказів згідно вимог чинного законодавства.
Третя особа ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про розгляд справи, пояснення на позов не направив.
Судом встановлено наступне.
ІНФОРМАЦІЯ_1 в м.Києві помер ОСОБА_6 (а.с.5).
Після його смерті відкрилася спадщина на житловий будинок по АДРЕСА_3 (а.с.6).
Даний будинок був придбаний ним згідно договору купівлі-продажу, укладеного 28 жовтня 1993 року та посвідченого секретарем Вовчківської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області (реєстровий номер 35). (а.с.70-71).
Рішенням Вовчківської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області № 21 від 10 лютого 2016 року вулиця Червоноармійська була перейменована на вулицю Тепличну (а.с.117).
Після смерті ОСОБА_6 27 червня 2006 року Десятою київською державною нотаріальною конторою була відкрита спадкова справа (а.с.7-9).
Із копії спадкової справи після померлого ОСОБА_6 (а.с.27-76) вбачається, що спадкоємцями за законом після його смерті були ОСОБА_2, ОСОБА_8 та ОСОБА_7.
Згідно інформаційної довідки № 07790 від 08 грудня 2016 року, яка мається в матеріалах спадкової справи, інформація про реєстрацію права власності на житловий будинок по АДРЕСА_3 за ОСОБА_7 та ОСОБА_6 відсутня в КП КОР Лівобережне бюро технічної інвентаризації відсутня (а.с.75).
ІНФОРМАЦІЯ_2 у с.Вовчків Переяслав-Хмельницького району Київської області помер ОСОБА_7 (а.с.95).
Згідно довідки Вовчківської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області № 73 від 23 березня 2018 року ОСОБА_7 по день смерті (ІНФОРМАЦІЯ_2) був зареєстрований та проживав АДРЕСА_3. За даною адресою проживала без реєстрації його мати ОСОБА_2 (а.с.99).
Із матеріалів спадкової справи після померлого ОСОБА_7 вбачається, що позивач була єдиним спадкоємцем за законом, яка звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини (а.с.115).
Інший спадкоємець за законом - ОСОБА_10- із заявою про прийняття спадщини не звертався.
ІНФОРМАЦІЯ_3 в с.Вовчків Переяслав-Хмельницького району Київської області помер ОСОБА_8 (а.с.94).
Згідно довідки Комунального концерну Центр комунального сервісу від 12 жовтня 2016 року ОСОБА_8 був зареєстрований із 25 липня 1978 року по 30 вересня 2016 року АДРЕСА_1 (а.с.98).
Із матеріалів спадкової справи після померлого ОСОБА_8 вбачається, що спадкоємцями за законом є позивач та ОСОБА_4.
Нотаріус Десятої київської державної нотаріальної контори Сабадаш О.В. відмовив своєю постановою від 21 листопада 2018 року позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину, після померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_8, на належну їй частку житлового будинку, що розташований по АДРЕСА_3, в зв'язку із відсутністю правовстановлюючих документів на будинок.
Аналогічну постанову 06 грудня 2018 року виніс позивачу нотаріус Переяслав-Хмельницької районної державної нотаріальної контори Коляденко Я.В. Дана постанова стосувалася спадкового майна після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_7, а саме: 1/3 частини житлового будинку, що розташований по АДРЕСА_3.
Суд приймає до уваги подані позивачем докази, на підставі яких встановлені обставини справи, та вважає їх належними, допустимими, достовірними, а їх сукупність достатньою для встановлення обставин, що мають значення для справи.
Поскільки спадщина після смерті чоловіка позивача відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_1, то до даних правовідносин слід застосувати положення Цивільного кодексу Української РСР ( в редакції від 18 липня 1963 року).
Відповідно до ст.524 ЦК Української РСР спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом.
Згідно ч.1 ст.529 ЦК Української РСР При спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, діти (у тому числі усиновлені), дружина і батьки (усиновителі) померлого.
Зважаючи на те, що інші правовідносини, що виникли між сторонами по справі регулюються нормами глав 84, 85, 87 Цивільного кодексу України, суд дійшов висновку про необхідність їх застосування.
Відповідно до вимог п. 2 Постанови ПВС України № 7 від 30.05.2008 року "Про судову практику в справах про спадкування", особа може звернутися до суду з вимогою про визнання права на спадщину за правилами позовного провадження у разі відмови нотаріуса в оформлення права на спадщину.
В силу вимог ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права і обов'язки, що належали спадкодавцю на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ч.4 ст.3 Закону України „Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень" права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до набрання чинності цим Законом, визнаються дійсними у разі відсутності їх державної реєстрації, за умови, якщо державна реєстрація прав та їх обтяжень була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення.
За правилами ч.3 ст.3 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень № 1952-ІV від 01 липня 2004 року речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до 1 січня 2013 року, визнаються дійсними за наявності однієї з таких умов: реєстрація таких прав була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення та на момент виникнення таких прав діяло законодавство, що не передбачало їх обов'язкової реєстрації.
Виникнення права власності на житловий будинок не залежить від державної реєстрації цього права. Державна реєстрація лише підтверджує (закріплює) право власності на нерухоме майно.
З врахуванням вищезазначеного, суд дійшов висновку, що нездійснення спадкодавцем державної реєстрації права власності на будинок не позбавляє його спадкоємців права на нього, як частину спадкового майна, та оформлення такого права відповідно до вимог закону.
Відповідно до п.3.2 розділу 3 Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Держбуду України 24.05.2001 р. № 127, не належать до самочинного будівництва, зокрема, індивідуальні (садибні) житлові будинки, господарські (присадибні) будівлі та споруди, прибудови до них, побудовані до 05 серпня 1992 року.
Згідно зі ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно ч.3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог позивача, поскільки вони підтверджені поданими доказами та базуються на вимогах чинного законодавства України.
На підставі викладеного, відповідно до ст.ст.524, 529 Української РСР ст. ст. 328, 1216, 1218, 1261, 1268, 1270 ЦК України, керуючись ст.ст. 12, 81, 263-265, 268, 354 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
Позов ОСОБА_2 до Вовчківської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області, Київської міської ради, третя особа: ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно- задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на 5/6 частин житлового будинку АДРЕСА_3, в порядку спадкування за законом після померлих ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_8 у відповідних частках.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу ХIIІ "Перехідні положення" Цивільного процесуального кодексу України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач - ОСОБА_2, місце реєстрації: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1;
відповідач - Вовчківська сільська рада Переяслав-Хмельницького району Київської області: адреса місцезнаходження: Київська область, Переяслав-Хмельницький район, с.Вовчків; код ЄДРПОУ 20597419;
відповідач - Київська міська рада; адреса місцезнаходження: м.Київ, вул.Хрещатик, 36; код ЄДРПОУ 22883141;
третя особа - ОСОБА_4, місце проживання : АДРЕСА_2.
Судове рішення не проголошувалося в силу ч. 4 ст. 268 ЦПК України.
Суддя Я. І. Керекеза
Суд | Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2018 |
Оприлюднено | 13.12.2018 |
Номер документу | 78489734 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Керекеза Я. І.
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Керекеза Я. І.
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Керекеза Я. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні