Новосанжарський районний суд Полтавської області
Справа № 542/1321/18
Провадження № 2/542/950/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 грудня 2018 року смт. Нові Санжари
Новосанжарський районний суд Полтавської області
в складі головуючого судді Афанасьєвої Ю.О.,
за участю секретаря судового засідання Янко Л.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Нові Санжари цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Великокобелячківської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області, про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом , суд -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка ОСОБА_1 03.10.2018 року звернулась до суду з позовною заявою про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом, посилалась на наступні обставини: 20.10.2016 року помер її чоловік ОСОБА_2.
Після його смерті відкрилась спадщина на належну йому земельну ділянку площею 1,64 га, яка складається із земельних ділянок 0,90 га для ведення особистого підсобного господарства, та земельної ділянки площею 0,74 га, з них: 0,49 га для ведення особистого підсобного господарства та 0,25 га для будівництва та обслуговування будинку і господарських будівель, що розташована на території с.Великий Кобелячок Новосанжарського району Полтавської області.
При зверненні до нотаріальної контори для оформлення спадкових прав позивачці було відмовлено у вчиненні вказаної нотаріальної дії, з посиланням на відсутність відомостей у Державному земельному кадастрі на земельну ділянку.
Просила визнати за нею право власності на земельну ділянку 1,64 га, яка складається з земельних ділянок 0,90 га для ведення особистого підсобного господарства, та земельної ділянки площею 0,74 га, з них 0,49 га для ведення особистого підсобного господарства та 0,25 га для будівництва та обслуговування будинку і господарських будівель, право власності на яку посвідчено державним актом на право приватної власності на землю серії І-ПЛ №033202, виданого Великокобелячківською сільською радою народних депутатів, акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №328 від 18 квітня 2001 року, як за спадкоємцем за законом після померлого 20.10.2016 року ОСОБА_2.
В судове засідання позивачка не з'явилась, надавши заяву про розгляд справи в її відсутність, вказавши, що позовні вимоги підтримує, просила позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надавши заяву про розгляд справи в їх відсутність та визнання позову (а.с.26).
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши письмові докази, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, відповідно до свідоцтва про одруження серії ІІІ-УР №322250, виданого Великокобелячківською с/радою Новосанжарського району Полтавської області (а.с.5) позивачка є дружиною ОСОБА_2.
ОСОБА_2 згідно зі свідоцтвом про смерть серії І-КЕ №334839, виданим Великокобелячківською сільською радою Новосанжарського району Полтавської області (а.с.6), помер 20.10.2016 року.
Право на спадкування одержують відповідно до ст.ст.1223, 1261 ЦК України спадкоємці за законом першої черги, яким є позивач в силу ст.1261 ЦК України.
Згідно з ч.3 ст.1268 ЦПК України спадкоємець, який постійно проживав разом з спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом встановленого ст.1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
На час смерті 20.10.2016 року, згідно довідки виконавчого комітету Великокобелячківської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області №02-22/67 від 15.02.2017 року, ОСОБА_2 був зареєстрований та постійно проживав за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 разом з дружиною: ОСОБА_1 (а.с. 28).
Крім того, позивачка звернулася до Новосанжарської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини (а.с. 7) .
Також надійшли заяви про відмову від прийняття спадщини від ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 - дітей померлого.
У видачі ж свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку площею 1,64 га, що розташована на території с.Великий Кобелячок Великокобелячківської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області, ОСОБА_1 постановою державного нотаріуса Новосанжарської державної нотаріальної контори від 02.10.2018 року (а.с.7) було відмовлено через відсутність витягу з Державного земельного кадастру з кадастровим номером на спірну земельну ділянку.
Так, за життя ОСОБА_2 мав на праві власності: земельну ділянку площею 1,64 га, цільове призначення якої для будівництва та обслуговування будинку і господарських будівель, ведення особистого підсобного господарства, що розташована на території с.В.Кобелячок Великокобелячківської сільської ради, що підтверджується державним актом на право приватної власності на землю серії І-ПЛ №033202, виданим Великокобелячківською сільською радою 18 квітня 2001 року (а.с. 8).
Таким чином, за життя ОСОБА_2 дійсно належала земельна ділянка площею 1,64 га, цільове призначення якої для будівництва та обслуговування будинку і господарських будівель, ведення особистого підсобного господарства, що розташована на території с.В.Кобелячок Великокобелячківської сільської ради, що є спадковим майном.
Відповідно до ч. 1 ст. 1216 ЦК України , спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно зі статтею 1218 ЦК України , до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, ратифікованих Законом України №475/97-ВР від 17.07.1997 року, кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Відповідно до ст.41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.
Відповідно до ч.2 ст.16 ЦК України способом захисту цивільного права може бути визнання права.
Таким чином, є законні підстави для визнання права власності позивача на земельну ділянку.
На підставі ст.ст. 1216, 1218 ЦК України та керуючись ст.ст. 259, 263-265 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Великокобелячківської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області, про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, право власності на земельну ділянку 1,64 га для будівництва та обслуговування будинку і господарських будівель, ведення особистого підсобного господарства, що розташована на території с.В.Кобелячок Великокобелячківської сільської ради, Новосанжарського району Полтавської області право власності на яку посвідчено державним актом на право приватної власності на землю серії І-ПЛ №033202, виданого Великокобелячківською сільською радою народних депутатів, акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №328 від 18 квітня 2001 року, як за спадкоємцем за законом після померлого 20.10.2016 року ОСОБА_2.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення або з дня складання повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи до Полтавського апеляційного суду через Новосанжарський районний суд.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Учасники справи:
позивач: ОСОБА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_3;
відповідач: Великокобелячківська сільська рада Новосанжарського району Полтавської області, місцезнаходження: Полтавська область, Новосанжарський район, с. Великий Кобелячок, вул.Шевченка, 31а, код ЄДРПОУ 21043918.
Повний текст рішення складений 12.12.2018 року.
Суддя (підпис)
Відповідає оригіналу
Суддя Новосанжарського районного суду
Полтавської області ОСОБА_6
Суд | Новосанжарський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2018 |
Оприлюднено | 13.12.2018 |
Номер документу | 78495051 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новосанжарський районний суд Полтавської області
Афанасьєва Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні