Справа № 698/890/18
Провадження № 1-кс/698/254/18
УХВАЛА
10 грудня 2018 р. смт. Катеринопіль
слідчий суддя Катеринопільського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчого СВ Катеринопільського відділення поліції Звенигородського відділу поліції ГУНП в Черкаській області капітана поліції ОСОБА_2 , у кримінальному провадженні № 12017250180000449від 03.11.2018р.,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ст.356КК України, погоджене з начальником Катеринопільського відділу Звенигородської місцевої прокуратури ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ Катеринопільського відділення поліції Звенигородського відділу поліції ГУНП в Черкаській області капітан поліції ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів.
Обґрунтовуючи клопотання, слідчий зазначив, що 03.11.2017 близько 11 години 30 хвилин ОСОБА_4 , перебуваючи у ІНФОРМАЦІЯ_1 , що розташований на ІІ-му поверсі ІНФОРМАЦІЯ_2 в АДРЕСА_1 , самоправно, забрав рушник з полотна ручної роботи, вишитий чорно-червоними нитками з написом «Катеринопільщина край хліба, квітів і добра», який перебуває на зведеному балансі ІНФОРМАЦІЯ_3 , як музейна цінність ІНФОРМАЦІЯ_4 .
ОСОБА_4 під час надання письмових пояснень з даного приводу зазначив, що дійсно він забрав вказаний рушник з приміщення ІНФОРМАЦІЯ_4 , оскільки вважає, що рушник є його власністю.
Позиція ОСОБА_4 щодо наявності у нього права власності на вказаний рушник спростовується матеріалами даного кримінального провадження, зокрема показами свідків: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та наступними документами: актом прийму № 040 від 17.11.2009 р., інвентаризаційними описами, інвентарною книгою № 3 декоративно-ужиткових предметів основного фонду ІНФОРМАЦІЯ_4 , положення про проведення акції « ІНФОРМАЦІЯ_5 », робочим планом підготовки до творчого звіту Катеринопільського району, затвердженого 23.09.2008 р.
03.11.2018 по даному факту внесено відомості до ЄРДР за № 12017250180000449, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України самоправство.
Слідчий зазначив, що рушник з полотна ручної роботи, вишитий чорно-червоними нитками з написом «Катеринопільщина край хліба, квітів і добра», є предметом кримінального правопорушення у даному кримінальному провадженні, а тому повинен бути оглянутий слідчим та визнаний речовим доказом, з визначенням подальшого місця його зберігання. На даний час рушник перебуває у володінні юридичної особи: ІНФОРМАЦІЯ_6 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що розташована за адресою: АДРЕСА_2 .
У судове засідання прокурор та слідчий не з`явилися, про місце і час розгляду клопотання повідомлені належним чином. Слідчий подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, вимоги підтримав та просив задовольнити.
У відповідності до положеньст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання за відсутності осіб, які не з`явилися, оскільки їх не прибуття не перешкоджає розгляду клопотання на підставі наданих доказів.
Згідно з нормою ч. 4ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення зазначеного клопотання, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п. 5, п. 6 ч. 2ст. 131 КПК Українипередбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Статтею 132 КПК Українивизначені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження та передбачені обставини, за яких не допускається застосування заходів кримінального провадження. Серед таких обставин у п. 2 ч. 3ст. 132 КПК Українизазначена необхідність слідчого, прокурора довести, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Згідно ч. 4ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
За змістом ст.ст.159,163 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5ст. 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи, що речі і документи, про тимчасовий доступ до яких ставиться питання у клопотанні, відповідно до вимогст. 161 КПК Українине є речами і документами до яких заборонено доступ та наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення фактичних обставин справи, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 26, 107, 131, 132, 159,161-166 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СВ Катеринопільського відділення поліції Звенигородського відділу поліції ГУНП в Черкаській області капітана поліції ОСОБА_2 - задовольнити.
Надати слідчому слідчого відділення Катеринопільського ВП Звенигородського ВП ГУНП в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_2 , або старшому слідчому слідчого відділення Катеринопільського ВП Звенигородського ВП ГУНП в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_11 тимчасовий доступ до рушника з полотна ручної роботи, вишитого чорно-червоними нитками з написом «Катеринопільщина край хліба, квітів і добра», з можливістю його вилучення, який знаходяться у володіння наступної юридичної особи: ІНФОРМАЦІЯ_6 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що розташована за адресою: АДРЕСА_2 .
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення і набирає чинності з моменту її оголошення.
Згідно ч. 1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Катеринопільський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 78495573 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Катеринопільський районний суд Черкаської області
Кухаренко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні