465/7238/18
1-кс/465/2173/18
У Х В А Л А
Іменем України
12.12.2018 року м. Львів
Слідчийсуддя Франківськогорайонного судум.Львова ОСОБА_1 , за участюсекретаря судового засідання ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні взалі суду, матеріали скарги поданоїв порядкуст.303КПК України головою громадськоїорганізації «Розвиток Громади» на бездіяльність посадових осіб Франківського ВП ГУ НП у Львівській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення за його заявою від 16 листопада 2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань,-
В С Т А Н О В И В :
Голова ГО «Розвиток Громади» ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Франківського районного суду м. Львова із скаргою на бездіяльність посадових осіб Франківського ВП ГУ НП у Львівській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення за його заявою від 16 листопада 2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а саме про кримінальні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172, ч.1 ст. 241, ст. 254 КК України.
Скаргу мотивовує тим, що 16 листопада 2018 року до Франківського ВП ГУ НП у Львівській області ним подано заяву про вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 172, ч.1 ст. 241, ст. 254 КК України. Підставою для такої заяви стало виявлення членами громадської організації факту незаконних дій із здійснення виробничої діяльності ТзОВ «Агробудсервіс» (ЄДРПОУ 05444279) щодо земельних робіт та видобутку піску на території Миколаївського району Львівської області.
Станом на час звернення до суду із скаргою, жодної відповіді про прийняте рішення правоохоронним органом, якому була адресована заява, не надано.
Покликаючись на вимоги ст. 214, ст. 303- 307 КПК України, просить слідчого суддю зобов`язати посадових осіб Франківського ВП ГУ НП у Львівській області внести відомості у ЄРДР за прийнятою заявою.
Відповідно до ухвали слідчого судді від 26 листопада 2018 року скарга прийнята до провадження та по ній призначено судове засідання про яке було повідомлено зацікавлених осіб.
В судовому засіданні представник скаржника адвокат ОСОБА_4 скаргу підтримав, пояснення дав аналогічні викладеним у скарзі, просить визнати бездіяльність посадових осіб Франківського ВП ГУ НП у Львівській області котра полягає у невнесенні відомостей до ЄРДР за заявою довірителя та зобов`язати осіб Франківського ВП ГУ НП у Львівській області уповноважених на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення ( ч. 4 ст. 214 КПК України) внестивідомості у ЄРДРза їх заявою 16листопада 2018року та розпочати досудове розслідування зач.1ст.172,ч.1ст.241,ст.254 КК України.
Представник Франківського ВПГУ НП уЛьвівській області в судове засідання не прибув, причини неявки суду не повідомив, матеріалів заяви на які покликається скаржник, суду не представив.
Про час та розгляд скарги вказані особи повідомлені у відповідності до вимог ст. 111 та 135 КПК України, що підтверджується відповідними розписками з відтиском мастичних печаток поліції.
Зважаючи на характер даної скарги та думку скаржника, виходячи із вимог ч.3 ст. 306 КПК України, вважаю за можливе розглянути скаргу за відсутності представника Франківського ВПГУ НП уЛьвівській області,явка якого відповідно до закону не є обов`язковою.
Дослідивши матеріали і зміст скарги, заслухавши пояснення представника скаржника, приходжу до переконання, що скарга підлягає задоволенню.
Приймаючи таке рішення, як слідчий суддя, виходжу з вимог ст.. 214 КПК України, згідно якої, заява, повідомлення про вчинення кримінального правопорушення або після самостійного виявлення з будь якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, прокурор, слідчий зобов`язані внести відповідні відомості до Єдиного реєстру судових розслідувань та розпочати розслідування. Здійснення досудового розслідування до внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань не допускається.
Відповідно до частини четвертої вказаної норми закону, слідчий, прокурор, інша службова особа , уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення ( ч. 4 ст. 214 КПК України), зобов`язані прийнятита зареєструватитаку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
Отже, законодавець у даній нормі закону дав вичерпне роз`яснення понять підстав та обов`язку внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про ознаки кримінального правопорушення, від так, додаткове їх тлумачення , особами зазначеними у ст.. 214 КПК України, є неприпустимі.
Вважаючи бездіяльністю посадових осіб Франківського ВП ГУ НП у Львівській області що полягає у невнесенні відомостей у ЄРДР за заявою скаржника від 16.11.2018року провчинення,як на його думку, злочинів,передбачених ч.1ст.172,ч.1ст.241,ст.254 КК України, як слідчий суддя, це своє рішення мотивую повноваженнями та обов`язками , визначеними п. 18 ст. 3, ст.8, ч. 1, 3-6 ст. 9 КПК України, а також ч. 1 ст. 1 КПК України, згідно якої, порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України.
Відповідно до ст. 214 КПК України, внесення відомостей до ЄРДР відноситься до процесуальних рішень та дій, а згідно ч. 1 ст. 5 цього Кодексу, процесуальна дія проводиться, а процесуальне рішення приймається згідно з положенням цього Кодексу, чинними на момент такої дії або прийняття такого рішення.
Згідно з ч. 3 ст. 110 КПК України, рішення слідчого та прокурора приймаються у формі постанови, повідомлення про прийняте рішення , відноситься до процесуальної дії, за допомогою якої, слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд повідомляє певного учасника кримінального провадження про дату, час та місце проведення відповідної процесуальної дії або про прийняте процесуальне рішення чи здійснену процесуальну дію ( ст. 111 КПК України).
Відповідно до ст.. 307 КПК України, за результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора постановляється ухвала за правилами цього Кодексу.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 1, п. 18 ст. 3, ст. 8, ч. 1, 3-6 ст. 9 , ст.ст. 214, 303 307, 369, 372 КПК України, -
П О С Т А Н О В И В:
Скаргу голови ГО « Розвиток Громади» ОСОБА_5 задовільнити.
Визнати бездіяльність посадових осіб Франківського ВП ГУ НП у Львівській області , що полягає у невнесенні відомостей у ЄРДР за заявою від 16.11.2018 року про кримінальні правопорушення, передбачені ч.1ст.172,ч.1ст.241,ст.254 КК України.
Зобов`язати керівника Франківського ВП ГУ НП у Львівській області через посадових осіб відділу поліції, уповноважених на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення ( ч. 4 ст. 214 КПК України) внестивідомості у ЄРДРза заявоюголови ГО« РозвитокГромади» ОСОБА_5 від 16.11.2018року про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1ст.172,ч.1ст.241,ст.254 КК України, розпочати досудове розслідування та надати ОСОБА_6 витяг з ЄРДР.
Копію ухвали скерувати керівнику Франківського ВП ГУ НП у Львівській області до виконання.
Ухвала набирає законної сили з часу її проголошення і окремому оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_7
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 78498262 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Франківський районний суд м.Львова
Кузь В. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні