Справа № 353/1279/18
Провадження № 2/353/609/18
У Х В А Л А
12 грудня 2018 року м.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Луковкіна У.Ю., ознайомившись з матеріалами за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Зерновий альянс Хлібороб про розірвання договору оренди,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ТзОВ Зерновий альянс Хлібороб про розірвання договору оренди земельної ділянки від 24.11.2015 року. Одночасно з позовом позивач подав заяву про розгляд справи без його участі.
Відповідно до ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Проте, в порушення вищевказаної норми позовна заява не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, з наступних підстав.
Так, позивач звернувся до суду з копією позовної заяви, завіреної штемпелем Згідно з оригіналом , тоді як у відповідності до ч. 1 ст. 177 ЦПК України копії позовної заяви та копії всіх документів додаються до оригіналу позовної заяви у відповідності до кількості відповідачів і третіх осіб.
Крім цього, у позовній заяві відсутній чіткий зміст позовних вимог, спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні, а також виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги до відповідача, з зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Так, у позовній заяві відсутні посилання на документи, що підтверджують прийом-передачу земельної ділянки в оренду, а також визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). До цього ж, у доданому до позовної заяви копії акту визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) від 25.11.2015 року не вказано, які саме визначено та погоджено межі земельної ділянки переданої в оренду.
Крім цього, згідно п. 43 договору оренди землі від 24.11.2015 року та положень статті 638 ЦК України, статей 125, 126 ЗК України договір оренди землі набуває чинності з дня проведення його державної реєстрації.
Як вбачається з доданої до позовної заяви копії Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права від 24.11.2015 року до Державного реєстру внесено відомості про державну реєстрацію права оренди земельної ділянки за кадастровим номером 2625684800:03:005:0014, площею 0,5500 га, розташованої на території Королівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, однак зазначено, що підставою виникнення даного речового права є договір оренди землі виданий 18.11.2015 року, укладений між ОСОБА_1 та ТзОВ Зерновий альянс Хлібороб , тоді як позивач просить розірвати зовсім інший договір оренди землі від 24.11.2015 року, право оренди якого не зареєстровано відповідно до закону. Крім цього, у зазначеному витязі адреса розташування земельної ділянки переданої в оренду вказана Королівська сільська рада Тлумацького району Івано-Франківської області, тоді як адресою розташування земельної ділянки згідно Державного акту на право приватної власності на землю серії ІФ № 093538 є урочище Коломлина в с. Королівка Тлумацького району Івано-Франківської області.
Враховуючи вищенаведене суд позбавлений можливості постановити будь-яке рішення по справі за наявними матеріалами.
Таким чином позовна заява не відповідає вимогам передбаченим цивільно-процесуальним законодавством, а тому підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку необхідного для усунення вищенаведених недоліків.
Керуючись ст. ст. 175, 185, 260 ЦПК України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Зерновий альянс Хлібороб про розірвання договору оренди - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1, з часу вручення копії ухвали, десятиденний строк, для усунення недоліків.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя У.Ю. Луковкіна
Суд | Тлумацький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2018 |
Оприлюднено | 13.12.2018 |
Номер документу | 78505308 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тлумацький районний суд Івано-Франківської області
Луковкіна У. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні