Ухвала
від 12.12.2018 по справі 592/18767/18
КОВПАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СУМ

Справа №592/18767/18

Провадження №1-кс/592/9069/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2018 року м.Суми

Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми ОСОБА_1 , секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянув клопотання слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_4 про проведення обшуку у кримінальному провадженні № 32018200000000004, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16.01.2018 р. за ознаками складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Слідчий своє клопотання мотивує тим, що протягом 2017-2018 років невстановлені особи, переслідуючи єдину мету на вчинення злочину, у нежитловому приміщенні, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , земельна ділянка з кадастровим номером 3222410300:01:005:5018 незаконно виготовляють з метою збуту, зберігають з цією метою, транспортують з метою збуту та збувають на території України, в тому числі, на території Сумської області, незаконно виготовлені алкогольні напої пересічним громадянам.

Крім того, в ході проведення оперативно-розшукових та слідчих дій, було встановлено, що незаконно виготовлені алкогольні напої реалізуються через глобальну мережу Інтернет.

На підставі вище викладеного, є достатньо підстав вважати, що в приміщенні яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , земельна ділянка з кадастровим номером 3222410300:01:005:5018 знаходяться незаконно виготовлені підакцизні товари (алкогольні напої), які не марковані марками встановленого зразка, незаконно виготовлені алкогольні напої з підробленими марками акцизного податку, товарно-транспортні накладні щодо транспортування таких товарів, чорнові записи, предмети та грошові кошти, які були знаряддями вчинення злочинів, зберегли на собі сліди злочинів або були об`єктом злочинних дій, а також інші предмети, які можуть бути засобами для розкриття злочинів і виявлення винних або для спростування обвинувачення чи пом`якшення відповідальності. На даний час зазначена протиправна діяльність не припинена.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно право власності на приміщення яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , земельна ділянка з кадастровим номером 3222410300:01:005:5018, належить Боярській міській раді Києво-Святошинського району Київської області.

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив надати дозвіл на обшук.

Слідчий суддя, вислухавши думку слідчого, перевіривши надані матеріали клопотання, приходить до висновку, що клопотання задоволенню не підлягає з огляду на наступне.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

За приписами ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Судом встановлено, що 16.01.2018 р. у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 32018200000000004 зареєстровано кримінальне провадження за ч. 1 ст. 204 КК України, яке перебуває в провадженні слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області.

Слідчий посилається на рапорт о/у з ОВС відділу з ОВС ОУ ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_5 , як на підставу для проведення обшуку, що співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Сумській області проведено ряд заходів та встановлено, що незаконно виготовлені алкогольні напої, які поставлялися ОСОБА_6 автомобілем RENAULT Master, білого кольору, з державним номером НОМЕР_1 , виготовляються в нежитловому приміщенні, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 та земельна ділянка кадастровий номер № 3222410300:01:005:5018, що належать на праві власності Боярській міській раді Києво-Святошинського району Київської області.

Відповідно до вимог КПК України, фактичною підставою для проведення обшуку є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення його мети. Такі дані можуть бути одержані кримінальним процесуальним шляхом і міститися в матеріалах кримінального провадження (у показаннях та інших повідомленнях громадян і посадових осіб , заявах, поясненнях, рапортах).

Тобто формально клопотання про обшук, яке ґрунтується на показаннях громадян, чи рапортах працівників поліції є вмотивованим згідно норм КПК України і має бути задоволене з метою досягнення мети розкриття злочину.

Разом з тим такий не конкретизований підхід не убезпечує громадян від неправомірного порушення їх права про недоторканість житла у разі, коли повідомлення громадян чи рапорт працівника поліції про знаходження речей у певної особи є умисно або помилково неправдивим.

Крім того, слідчим не доведено, що обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

З огляду на викладене слідчий суддя дійшов висновку про необхідність відмови у задоволенні клопотання.

Керуючись ст. 234 КПК України, слідчий суддя

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні клопотання слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_4 про проведення обшуку у кримінальному провадженні № 32018200000000004, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16.01.2018 р. за ознаками складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України відмовити.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудКовпаківський районний суд м.Сум
Дата ухвалення рішення12.12.2018
Оприлюднено02.03.2023
Номер документу78513622
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —592/18767/18

Ухвала від 12.12.2018

Кримінальне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Алфьоров А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні