Рішення
від 30.11.2018 по справі 743/1477/18
РІПКИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 743/1477/18

Провадження №2/743/500/18

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 листопада 2018 року

Ріпкинський районний суд Чернігівської області у складі: головуючого-судді СТАШКІВА В.Б., за участю учасник справи: секретаря судового засідання НЕРУС Н.І., представник позивача ОСТАПЕНКО О.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Ріпки в залі суду, в порядку спрощеного позовного провадження справу

за позовомПублічного акціонерного товариства "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО" до проОСОБА_3 стягнення заборгованості не облікованої електричної енергії та заборгованості за спожиту електричну енергію,

В С Т А Н О В И В:

Стислий виклад позиції позивача та відповідача, їх заяви (клопотання), інші процесуальні дії у справі.

ПАТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО" звернулось до суду з позовом до ОСОБА_3, вказавши, що останній є споживачем електричної енергії та користується їхніми послугами, проте належним чином не оплачує послуги, тому просили стягнути на їх користь заборгованість за спожиту електричну енергію у сумі 618 грн. 13 коп.. Посилаючись на те, що при перевірці 16 травня 2018 року Правил КЕЕН споживачем ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1/1 було виявлено самовільне підключення електропроводки до електричної мережі електропостачальника з порушенням схеми обліку, відкритим типом прокладення, електроенергія споживається, засобом обліку не враховується, просили стягнути з відповідача на їх користь 4 740 грн. 18 коп. вартості необлікованої електричної енергії.

В судовому засіданні представник позивача ОСТАПЕНКО О.Ю. позов підтримала з підстав, викладених в ньому, не заперечувала проти заочного розгляду справи.

Відповідач ОСОБА_3 у судове засідання не з'явився, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи.

Ухвалою Ріпкинського районного суду Чернігівської області від 30.11.2018 року, постановлено справу розглядати в заочному порядку.

Фактичні обставини, встановлені судом та зміст спірних правовідносин.

Судом встановлено, що 10.07.2004 року між уповноваженою особою ВАТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО" (на даний час ПАТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО") та ОСОБА_4 укладено Договір про користування електричною енергією, згідно якого ВАТ ЕК ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО взяло на себе зобов'язання надійно постачати Споживачеві електричну енергію у необхідних йому обсягах відповідно до потужності 1,3 кВт електроустановок Споживача, з гарантованими рівнем надійності, безпеки і якості, а останній зобов'язується оплачувати одержану електричну енергію за обумовленими тарифами (цінами) у терміни, передбачені цим договором. В пункті 12 вказаного Договору зазначено, що ВАТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО" (на даний час ПАТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО") має право перевіряти стан приладів обліку й вимагати від Споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями під час користування електроенергією. В свою чергу в п. 11 вказаного Договору зазначено, що Споживач зобов'язаний забезпечувати доступ представникам товариства, які пред'явили свої службові посвідчення, до квартири або іншого об'єкта для обстеження приладу обліку, електроустановок та електропроводки. В п. 19 вказаного Договору зазначено, що Споживач електричної енергії несе відповідальність за порушення правил користування електричною енергією, розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку. Пунктом 16 вказаного Договору передбачені умови та порядок оплати вартості використаної електроенергії по платіжним документам (рахункам), які виписані енергопостачальником.

З Листа Добрянської селищної ради Ріпкинського району Чернігівської області від 13.06.2018 року №26/3-03 та довідки виконавчого комітету Добрянської селищної ради Ріпкинського району Чернігівської області від 21.05.2018 року №1013, вбачається, що за адресою: АДРЕСА_1 був зареєстрованим ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4, а після його смерті за вказаною адресою проживає без реєстрації та без успадкування будинку його син ОСОБА_3.

Відповідно до довідки №01/1955 від 18.09.2018 року, за громадянином ОСОБА_3, який проживає за адресою: АДРЕСА_2, особовий рахунок НОМЕР_2, за період з липня 2017 року по грудень 2017 року існує заборгованість за спожиту електроенергію за 486 кВтг, на суму 618 грн. 13 коп. (станом на 18.09.2018 р.).Вказане узгоджується з обліковою відомістю по даному абоненту за період з липня 2017 року по грудень 2017 року.

Судом встановлено, що 31.01.2017 року працівниками Ріпкинського РЕМ ПАТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО", у присутності ОСОБА_3, виявлено порушення ПКЕЕН, а саме, самовільне підключення електропроводки до електричної мережі електропостачальника з порушенням схеми обліку, відкритим типом прокладення, що вбачається з акту про порушення №000355 від 16.05.2018 року та схемою підключення електроустановок споживача, які підписані ОСОБА_3.

З протоколу №475 вбачається,що рішенням комісії з розгляду актів про порушення Правил користування електричною енергією для населення Ріпкинського РЕМ ПАТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО" від 18 червня 2018 року, вирішено, що акт про порушення від 16.05.2018р. № 000355 складено вірно та вирішено зробити розрахунок відповідно до п.п. 3.1.5,3.3,3.5 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, необлікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, що затверджена постановою НКРЕ від 04.05.2006 р. № 562 з 11.06.2015 р..

На підставі акту про порушення від 16.05.2018 р. № 000355, уповноваженими особами Ріпкинського РЕМ ПАТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО" було проведено розрахунок вартості безобліково спожитої електроенергії за період з 09.01.2018 р. по 16.05.2018 р., який становить 4 740 грн. 18 коп..

Джерела права застосовані (не застосовані) судом.

Основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін є договір про постачання електроенергії, що визначено у Правилах користування електричною енергією, затверджених Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року N 28.

Відповідно до ст. 24 Закону України "Про електроенергетику" електропередавальна організація, що здійснює передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами, не має права відмовити замовнику, який має намір приєднати електроустановки до цих мереж, у наданні послуг з приєднання.

Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України "Про електроенергетику", споживання електричної енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником.

Відповідно до п. 48 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357 побутовий споживач електричної енергії несе відповідальність за прострочення внесення платежів за електричну енергію, порушення правил користування електричною енергією, розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.

П. 53 Правил користування електроенергією для населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. N 1357 передбачений алгоритм оформлення акту про порушення, його розгляду, та передбачено, що у разі відмови споживача від сплати вартості необлікованої електричної енергії енергопостачальник звертається з позовом до суду.

Враховуючи правову позицію Верховного Суду України, викладену у постанові від 30.10.2013 року по справі №6-56 цс13, споживачі зобов'язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними. Відсутність договору на надання житлово-комунальних послуг сама по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 Закону України Про ринок електричної енергії , учасники ринку, які порушили нормативно-правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, несуть відповідальність згідно із законом. Правопорушеннями на ринку електричної енергії є: недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, крадіжка електричної енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики, споживання електричної енергії без приладів обліку.

Згідно ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

У відповідності до ч. 1 ст. 22 ЦК України, особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

Відповідно до ч. 1 ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Оцінка суду.

Враховуючи наведене вище та приймаючи до уваги те, що ОСОБА_3 належним чином не виконує обов'язки щодо сплати за спожиту електричну енергію, те, що вказаний розрахунок споживачем не спростований та вказана заборгованість відповідачем не погашена в добровільному порядку, суд знаходить, що з ОСОБА_3 на користь ПАТ ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО слід стягнути заборгованість за спожиту електроенергію в розмірі 618 грн. 13 коп..

Зважаючи на те, що розмір збитків, завданих ОСОБА_3 шляхом вчинення описаного вище порушення, позивачем визначено вірно - у повній відповідності до пунктів 48, 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабміну України від 26.07.1999 р. № 1357 (з наступними змінами) і Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, яку затверджено Постановою НКРЕ від 04.05.2006 р. N 562 (зареєстровано в Мін'юсті України 04.07.2006 р. за N 782/12656), тобто факт порушення ОСОБА_3 вказаних Правил доведено належними й допустимими доказами, приймаючи до уваги те, що вказаний розрахунок споживачем не спростований та вказана заборгованість відповідачем не погашена в добровільному, суд знаходить, що з ОСОБА_3 на користь ПАТ ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО слід стягнути вартість необлікованої електричної енергії в розмірі 4 740 грн. 18 коп..

Розподіл судових витрат.

Згідно ст. 141 ЦПК України, з ОСОБА_3 на користь Публічного акціонерного товариства ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО слід стягнути сплачений судовий збір в сумі 704 (сімсот чотири) грн.

Керуючись ст. ст. 12, 76, 141, 259, 263, 265, 273, 280-282, 288, 289 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов Публічного акціонерного товариства ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості не облікованої електричної енергії та заборгованості за спожиту електричну енергію - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь Публічного акціонерного товариства ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО (поточний рахунок зі спеціальним режимом використання Ріпкинського РЕМ: 260333171306 в Філії - Чернігівське обласне управління АТ "Ощадбанк", МФО 353553, код ЄДРПОУ 21400287):

- вартість необлікованої електричної енергії в розмірі 4740 (чотири тисячі сімсот сорок) грн. 18 коп.

- заборгованість за спожиту електроенергію в розмірі 618 (шістсот вісімнадцять) грн. 13 коп.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь Публічного акціонерного товариства ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО (поточний рахунок Ріпкинського РЕМ: 26004300013842 в Філії - Чернігівське обласне управління АТ "Ощадбанк", МФО 353553, код ЄДРПОУ 21400287) судовий збір, сплачений при зверненні до суду з позовом, в розмірі 1 762 (одну тисячу сімсот шістдесят дві) грн.

Заочне рішення може бути переглянуто Ріпкинським районним судом за письмовою заявою відповідача протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд, якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана через Ріпкинський районний суд Чернігівської області до Чернігівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

ПОЗИВАЧ: Публічне акціонерне товариство ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО ,

юридична адреса : м. Чернігів, вул. Гонча, 40,

код ЄДРПОУ 22815333.

ВІДПОВІДАЧ: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2,

зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3,

РНОКПП НОМЕР_1.

Головуючий В.Б.Сташків

Повний текст рішення виготовлено та

підписано 11 грудня 2018 року.

СудРіпкинський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення30.11.2018
Оприлюднено13.12.2018
Номер документу78515269
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —743/1477/18

Рішення від 30.11.2018

Цивільне

Ріпкинський районний суд Чернігівської області

Сташків В. Б.

Рішення від 30.11.2018

Цивільне

Ріпкинський районний суд Чернігівської області

Сташків В. Б.

Ухвала від 30.11.2018

Цивільне

Ріпкинський районний суд Чернігівської області

Сташків В. Б.

Ухвала від 31.10.2018

Цивільне

Ріпкинський районний суд Чернігівської області

Сташків В. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні