Справа № 569/23320/18
УХВАЛА
12 грудня 2018 року м. Рівне
Слідчий суддя Рівненського міського суду ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в м. Рівне клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області ОСОБА_3 (далі слідчий) про арешт майна, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до суду з клопотанням, погодженим прокурором прокуратури Рівненської області ОСОБА_4 , в якому просить накласти арешт шляхом заборони відчуження, розпорядження та користування майном, а саме: на активи - суми ліміту ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ в Державній фіскальній службі України (код ЄДРПОУ 39292197) за адресою м.Київ, Львівська площа, 9 наступних підприємствТОВ «Вікбудсервіс» код 40201768, ТОВ «Аівент Груп» код 39529272, ТОВ «Аівент» код 37702163, ТОВ «Теплокор УА» код 40208412, ТОВ «Айсчер» код 40215765, ТОВ «Айхата» код 40209243, ТОВ «Грандмайстер» код 35658872, ТОВ «Гранд Девелопер» код 39529216, ТОВ «Грандмайстер Груп» код 38403597, ПП «І.В.С.-Груп» код 35510163,шляхом блокування сум податку в системі електронного адміністрування ПДВ (ліміту ПДВ) по вказаним підприємствам, на яку останні мають право (будуть мати право в разі надходження сум ПДВ) зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; заборонити службовим особам та працівникамТОВ «Вікбудсервіс» код 40201768, ТОВ «Аівент Груп» код 39529272, ТОВ «Аівент» код 37702163, ТОВ «Теплокор УА» код 40208412, ТОВ «Айсчер» код 40215765, ТОВ «Айхата» код 40209243, ТОВ «Грандмайстер» код 35658872, ТОВ «Гранд Девелопер» код 39529216, ТОВ «Грандмайстер Груп» код 38403597, ПП «І.В.С.-Груп» код 35510163 їхнім представникам за дорученням, використовувати або будь-яким чином відчужувати вищезазначене майно, починаючи з дня винесення ухвали слідчим суддею.
З клопотання вбачається, що ОСОБА_5 (іпн. НОМЕР_1 ), ОСОБА_6 (іпн. НОМЕР_2 ) являючись службовими особами ТОВ «Грандмайстер УА» (код ЄДРПОУ 40208978), з метою прикриття незаконної діяльності щодо безпідставного формування податкового кредиту з ПДВ та валових витрат з податку на прибуток підприємств для реального сектору економіки, створили вищевказані суб`єкти господарської діяльності від імені яких документально відображають фіктивні фінансово-господарські операції з суб`єктами реального сектору економіки щодо псевдо постачання/придбання товарів за рахунок підміни номенклатури товару. При цьому, з метою документального відображення походження товару та отримання готівкових коштів зазначені особи використовують ПП «Будіндустріяресурс» (код ЄДРПОУ 32038585), ФОП ОСОБА_7 (іпн. НОМЕР_3 ), інші, які фактично здійснюють реалізацію будівельних матеріалів кінцевому споживачу за готівкові кошти, а в бухгалтерському та податкових обліках відображають для вищевказаних підприємств, в діях вказаних осіб вбачаються ознаки кримінального правопорушення, відповідальність за що передбачена ч.5 ст.27, ч.1 ст.205 КК України.
Відповідно до АІС «Податковий блок» та «Архів електронної звітності»ТОВ «Вікбудсервіс», ТОВ «Аівент Груп», ТОВ «Аівент», ТОВ «Теплокор УА», ТОВ «Айсчер», ТОВ «Айхата», ТОВ «Грандмайстер», ТОВ «Гранд Девелопер», ТОВ «Грандмайстер Груп», ПП «І.В.С.-Груп»мають суму ліміту податкового кредиту на спеціальних рахунках з ПДВ, яка в подальшому може бути використана для надання безпідставного податкового кредиту з ПДВ підприємствам реального сектору економіки та володіють рахунками для електронного адміністрування ПДВ, які використовуються для протиправної діяльності з переведення безготівкових коштів підприємств легального сектору економіки у готівку, без здійснення товарних операцій, а також переведення грошових коштів з готівкової форми у безготівкову, з метою легалізації доходів одержаних від незаконної діяльності.
На рахунки надходять кошти від підприємств різноманітних форм власності реального сектору економіки, які в подальшому переводяться в готівку. Вказані грошові кошти є засобом чи знаряддям, або матеріальним забезпеченням вчинення кримінального правопорушення, та які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюється під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні, а також є предметом протиправних дій та набуті кримінально протиправним шляхом, оскільки безпосередньо вказують на проведення безтоварних операцій. Крім того вказані грошові кошти, які надходять і знаходяться на вказаних розрахункових рахунках без прийняття відповідного рішення про арешт, будуть безпідставно та незаконно переведені в готівку або на рахунки інших підприємств.
Слідчий вказує, що з метою забезпечення збереження речових доказів грошей, набутих кримінально-протиправним шляхом, виникла необхідність на час досудового розслідування накласти арешт на активи сумиліміту ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ в ДФС України на якуТОВ «Вікбудсервіс», ТОВ «Аівент Груп», ТОВ «Аівент», ТОВ «Теплокор УА», ТОВ «Айсчер», ТОВ «Айхата», ТОВ «Грандмайстер», ТОВ «Гранд Девелопер», ТОВ «Грандмайстер Груп», ПП «І.В.С.-Груп`мають право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Дослідивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Відповідно доч.3ст.170КПК України,у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 173 КПК України, слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту.
Під час розгляду клопотання не подано жодного доказу, що кошти на рахунках є доказом злочину або ці кошти підлягають спеціальній конфіскації,можливій конфіскації майна, конфіскації у юридичної особи, слідчий суддя також враховує, що жодній особі не оголошено підозри по кримінальному провадженню, досудове розслідування по якому триває з 17 вересня 2018 року, враховуючи вище наведене в задоволенні клопотання слід відмовити.
Керуючись ст. 170, 171,175 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ :
У задоволенні клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області ОСОБА_3 про накладення арешту - відмовити.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Рівненського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 78515420 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Рівненський міський суд Рівненської області
Доля В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні