СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

УХВАЛА

Справа № 712/15331/18

Провадження №1- кс/712/7701/18

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про тимчасовий доступ до речей та документів

13 грудня 2018 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:

слідчого судді Пироженко В.Д.

при секретарі Жук О.

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси винесене в кримінальному провадженні № 42018251010000107 від 06.07.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України слідчим СВ Черкаського районного відділення поліції Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області ст. лейтенантом поліції ОСОБА_1О та погоджене прокурором Черкаської місцевої прокуратури ОСОБА_2 клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, -

В С Т А Н О В И В:

До суду звернувся слідчий СВ Черкаського районного відділення поліції Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області ст. лейтенант поліції ОСОБА_1О з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.

Клопотання мотивує тим, що слідчим відділом Черкаського відділу поліції Головного управління національної поліції здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42018251010000107 від 06.07.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що посадові особи Черкаського колегіуму Берегиня Черкаської міської ради за попередньою змовою з службовими особами ПП Черкаси-Тепло-Інвест (ЄРДПОУ 39471154), за підтримки та безпосередньої участі посадових осіб Черкаської міської ради, діючи умисно та з корисливих мотивів, організували незаконну схему з привласнення бюджетних коштів під час проведення капітального ремонту будівлі (спортивний майданчик) Черкаського колегіуму Берегиня по вул. Хоменка, 14/1 в м. Черкаси, шляхом проведення безтоварних операцій та конвертації грошових коштів у готівку.

При проведенні аналізу наявних документів та офіційних порталів публічних фінансів України встановлено, що 05.10.2017 директор Черкаського колегіуму Берегиня Черкаської міської ради ОСОБА_3 уклав з директором ПП Черкаси-Тепло-Інвест ОСОБА_4 договір № 23 на проведення капітального ремонту будівлі (спортивний майданчик) Черкаського колегіуму Берегиня по вул. Хоменка, 14/1 в м. Черкаси на загальну суму 971.953 грн.

У подальшому 25.10.2017 посадові особи Черкаського колегіуму Берегиня Черкаської міської ради на рахунок ПП Черкаси-Тепло-Інвест здійснили перерахунок авансу на вказані роботи у розмірі 485.976 грн. 50 коп., а 22.12.2017 сторонами по зазначеному договору та працівником технічного нагляду ФОП ОСОБА_5 був підписаний акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2В за грудень 2017 року, відповідно до якого останні фактично підтвердили придбання всіх матеріалів та виконання робіт зазначених в акті на загальну суму 485.976 грн. 50 коп.

04.07.2018 працівниками УЗЕ в Черкаській області було здійснено виїзд до місця розташування спортивного майданчику Черкаського колегіуму Берегиня по вул. Хоменка, 14/1 в м. Черкаси, при огляді якого встановлено лише часткову наявність щебеню двох фракцій, та відсутність проведення всіх інших видів робіт та матеріалів для проведення робіт, які відповідно до звіту про укладені договори по Черкаському колегіуму Берегиня Черкаської міської ради повинні знаходитись за адресою: м. Черкаси, вул. Хоменка, 14/1. Крім того, інші матеріали в таких об'ємах, як зазначено в акті приймання виконаних будівельних робіт фактично знаходитись за адресою місцезнаходження ПП Черкаси-Тепло-Інвест , а саме: м. Черкаси, вул. Крилова, 55, також не можуть.

За отриманою інформацією директор Черкаського колегіуму Берегиня Черкаської міської ради ОСОБА_3, директор ПП Черкаси-Тепло-Інвест ОСОБА_4 та ФОП ОСОБА_5 за попередньою змовою з службовими особами Черкаської міської ради, після проведення авансової оплати по вказаному договору, привласнили частину бюджетних коштів шляхом здійснення безтоварних операцій та переведення грошових коштів у готівку, фактично не виконавши роботи та не придбавши матеріали для проведення відповідних робіт. В зв'язку з вище вказаним, вказаними діями останні, завдали збитків міському бюджету на суму 485.976 грн. 50 коп.

Враховуючи вищевказане, з метою повного, всебічного та об'єктивного досудового розслідування виникла необхідність в здійснені тимчасового доступу з можливістю отримання інформації про рух коштів по рахунку приватного підприємства Черкаси-Тепло-Інвест (ЄРДПОУ: 39471154, МФО 328209, р/р 26001010035681 в АБ Південний ).

Враховуючи, що вище перелічена інформація має виняткове значення для розкриття даного злочину та здобуття інформації і документів, які можуть бути використані як доказ у даному кримінальному провадженні, що неможливо зробити без ухвали слідчого судді та надання дозволу на тимчасовий доступ з можливістю вилучення вище перелічених документів.

В судове засідання слідчий не з'явився, до суду скерував заяву про розгляд клопотання у його відсутність, клопотання підтримує в повному обсязі.

Відповідно до ст. 60 Закону України Про банки та банківську діяльність - інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.

Банківською таємницею, зокрема є :

1.Відомості про стан рахунків клієнтів, у тому числі стан кореспондентських рахунків банків у Національному банку України;

2.Операції які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійсненні ним угоди;

3.Фінансово-економічний стан клієнтів;

4.Системи охорони банків та клієнтів;

5.Інформація про організаційно правову структуру юридичної особи - клієнта, її керівників, напрями діяльності.

Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися дослідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.

Згідно до вимог ч. 2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої воно знаходяться.

Таким чином, розгляд клопотання проводиться без виклику особи, у володінні якої знаходяться вищезазначені документи, а саме, представника Черкаського відділення АБ Південний у м. Черкаси, що за адресою: м. Черкаси, вул. Остафія Дашковича, 34 , оскільки стороною кримінального провадження доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення вказаних в клопотанні документів, зацікавленими особами.

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає до задоволення, оскільки слідчому необхідно вищевказані документи для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Керуючись ст. ст. 40, 131-132, 159-166, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Черкаського районного відділення поліції Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області ст. лейтенанта поліції ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей та документів задовольнити.

Надати тимчасовий доступ з можливістю подальшого вилучення в службових осіб Черкаського відділення АБ Південний у м. Черкаси, що за адресою: м. Черкаси, вул. Остафія Дашковича, 34 , головний офіс якого знаходиться за адресою: м. Одеса, вул. Краснова, 6/1 , належним чином завірених копій наступних речей та документів:

- копій документів юридичної справи, що стосуються відкриття та обслуговування рахунків приватного підприємства Черкаси-Тепло-Інвест (ЄРДПОУ: 39471154, МФО 328209, р/р 26001010035681 в АБ Південний ) (карток із зразками підпису, заяви на відкриття рахунку, договору банківського рахунку, копії паспорта та інше);

- заяв на зняття грошових коштів (переведення на корпоративний рахунок), видаткових касових ордерів на отримання готівки, грошових чеків з контрольною маркою на отримання готівки з банківського рахунку, електронних платіжних доручень та інших документів на здійснення банківських операції (із зазначенням анкетних даних осіб, які формували та в подальшому відправляли (підтверджували) за допомогою електронного підпису та електронного ключа зазначені електронні документи) по рахунках приватного підприємства Черкаси-Тепло-Інвест (ЄРДПОУ: 39471154, МФО 328209, р/р 26001010035681 в АБ Південний ) , з моменту відкриття рахунків по теперішній час;

- документів, які засвідчують генерацію та повторну генерацію електронних ключів та електронних підписів клієнтів, включаючи документи, які підтверджують факт видачі даних електронних ключів (із зазначенням дати генерації ключа та анкетних даних особи - володільця ключа) для подальшого обслуговування та користування рахунками приватного підприємства Черкаси-Тепло-Інвест (ЄРДПОУ: 39471154, МФО 328209, р/р 26001010035681 в АБ Південний ) , з моменту відкриття рахунків по теперішній час;

- банківські виписки (роздруківки руху коштів) по рахунках приватного підприємства Черкаси-Тепло-Інвест (ЄРДПОУ: 39471154, МФО 328209, р/р 26001010035681 в АБ Південний ) , із зазначенням дати та часу проведення операцій, з розшифровками призначення платежів, їх суми та із зазначенням контрагентів (їх кодів, та банківських рахунків), даних про платіжні термінали через які проводилося зняття грошових коштів, з дати відкриття рахунків по теперішній час;

- інформацію про адреси розташування банківських платіжних терміналів чи кас банківських установ за допомогою яких були зняті грошові кошти з рахунків приватного підприємства Черкаси-Тепло-Інвест (ЄРДПОУ: 39471154, МФО 328209, р/р 26001010035681 в АБ Південний ) , з дати відкриття рахунків по теперішній час, а також відео та фото файлів з камер спостереження зазначених банківських платіжних терміналів чи кас банківських установ.

Виконання ухвали покласти на слідчого Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_1, старшого оперуповноваженого УЗЕ в Черкаській області ДЗЕ НП України ОСОБА_6, старшого оперуповноваженого УЗЕ в Черкаській області ДЗЕ НП України ОСОБА_7, оперуповноваженого УЗЕ в Черкаській області ДЗЕ НП України ОСОБА_8, та оперуповноваженого УЗЕ в Черкаській області ДЗЕ НП України ОСОБА_9.

Строк виконання даної ухвали 30 діб з моменту її проголошення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Пироженко В.Д.

Дата ухвалення рішення 13.12.2018
Зареєстровано 14.12.2018
Оприлюднено 14.12.2018

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону