Рішення
від 06.12.2018 по справі 307/3310/18
ТЯЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 307/3310/18

Провадження № 2/307/1643/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 грудня 2018 року м. Тячів

Тячівський районний суд Закарпатської області в особі головуючого судді Сойми М.М., за участю секретаря с/з ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Тячів цивільну справу за позовом Перечинської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради в інтересах малолітніх дітей школи інтернат: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до ОСОБА_2, де третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: служба у справах дітей Тячівської районної державної адміністрації Закарпатської області про стягнення аліментів на утримання трьох малолітніх дітей,

В С Т А Н О В И В:

Перечинська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради в інтересах малолітніх дітей школи інтернат звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання трьох малолітніх дітей: доньки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 у розмірі 50 % прожиткового мінімуму щомісячно, до досягнення ними повноліття.

Свої позовні вимоги мотивує тим, що 31 серпня 2018 року малолітні діти: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, були влаштовані до Перечинської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів, де навчаються, виховуються, проживають та перебувають на повному державному утриманні. З 23 липня 2018 року вони знаходиться на первинному обліку в службі в справах дітей Тячівської РДА. Рішенням Тячівського районного суду від 24 травня 2018 року матір дітей ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, позбавлено батьківських прав відносно її малолітніх дітей: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 . Батько дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_3 записаний - ОСОБА_3, який помер 12 червня 2017 року. Відомості про батька ОСОБА_2 у свідоцтві про народження дитини внесені відповідно до ст. 135 ч. 1 СК України , що стверджується витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження дитини. Враховуючи, що при позбавленні батьківських прав батьки зобов'язані приймати участь в утриманні дітей, просить стягнути з відповідачки аліменти.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, однак надіслав суду клопотання про розгляд справи у його відсутності. Позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити.

Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася з невідомої суду причини, хоч належним чином повідомлена за місцем її реєстрації про час та місце розгляду справи, а тому, суд на підставі ч. 4 ст. 223 ЦПК України справу розглянув у її відсутності на підставі письмових доказів, що є у матеріалах справи.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити, виходячи з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні, відповідач в справі являється матір'ю малолітніх дітей: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 , що стверджується копією свідоцтв про їх народження, де в графі мати записано відповідача в справі ОСОБА_2 (а.с.6-8).

Рішенням Тячівського районного суду від 24 травня 2018 року ОСОБА_2 позбавлена батьківських прав відносно малолітніх дітей: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3.

Відповідно до розпоряджень голови Тячівської РДА №№ 350, 351, 352 від 04 липня 2018 року ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, надано статус дитини позбавленої батьківського піклування.

Згідно довідок виданих Перечинською загальноосвітньою школою-інтернат I-II ступенів Закарпатської обласної ради за №№ 0130/996, 0130/997, 01/30/998 від 23 жовтня 2018 року малолітні діти: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, зараховані на навчання, виховання, проживання та знаходяться на повному державному утриманні у Перечинській загальноосвітній школі-інтернаті I-II ступенів Закарпатської обласної ради з 31 серпня 2018 року по теперішній час.

Відповідно до ч. 2 ст. 166 СК України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини.

Статтею 150 ч. 2 СК України визначено, що батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

Згідно із ч. 1 ст. 8 Закону України "Про охорону дитинства" кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.

Відповідно до Конвенції ООН про права дітей від 20.11.1989 року (ратифікована Україною Постановою Верховної Ради України від 27.02.1991 р. № 789-XІІ) дитина, з огляду на її фізичну й розумову незрілість вимагає спеціального захисту й турботи, включаючи належний правовий захист, як до так і після народження.

У відповідності частини 2 статті 155 Сімейного кодексу України батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ст. 181 ч. 3 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Відповідно до ч.1 ст. 179 СК України аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини.

Статтею 184 ч. 1 СК України передбачено, що суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Пунктом 17 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15.05.2006 року "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів" звернуто увагу суддів на те, що за відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом. Згідно з ч. 3 ст. 181 СК аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька (ст. 183 цього Кодексу) або в твердій грошовій сумі (ст. 184 СК) і виплачуються щомісячно. У разі виїзду одного з батьків на постійне проживання в державу, з якою Україна не має договору про правову допомогу, аліменти стягуються відповідно до вимог частин 5 - 7 ст. 181 СК. Вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров'я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч. 2 ст. 182 СК. При цьому необхідно мати на увазі, що зміна законодавства в частині визначення мінімального розміру аліментів на одну дитину не є підставою для перегляду постановлених раніше судових рішень про їх стягнення. Що ж до максимального розміру аліментів, які стягуються з боржника, то відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" він не повинен перевищувати 50 відсотків заробітної плати цієї особи. Порядок стягнення аліментів визначено у Законі "Про виконавче провадження", а також у статтях 194 - 197, 274 СК.

Зважаючи на вказані вимоги закону аліменти на утримання дитини присуджуються у частці від заробітку (доходу) її матері, батька або в твердій грошовій сумі визначальним при визначенні способу стягнення аліментів є те чи платник аліментів має постійний, стабільний заробіток (дохід) чи навпаки такий його дохід є нерегулярним, мінливим, частина такого виплачується в натурі, тощо.

Враховуючи, що відповідачка ніде не працює та не позбавлена обов'язку утримувати малолітніх дітей до повноліття, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до п.1 ч.1ст. 430 ЦПК України , суд визнав за необхідне допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу на один місяць.

На підставі ст. 141 ЦПК України стягнути з відповідача на користь держави судовий збір.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 141, 258, 259, 264, 265, 430 ЦПК України, ст.ст. 150, 155, 166, 179, 180, 181, 184 СК України, ч. 1 ст. 8 Закону України "Про охорону дитинства", Конвенцією ООН про права дітей від 20.11.1989 року суд,

У Х В А Л И В :

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь трьох малолітніх дітей: доньки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти на їх утримання у розмірі 50 % від усіх видів заробітку, доходів, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно на кожну дитину, починаючи з 30 жовтня 2018 року і до їх повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави на рахунок спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір у розмірі 704, 80 гривень (Сімсот чотири гривні 80 копійок).

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів за один місяць.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду в 30-денний строк з дня його проголошення (складання), при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу 13 Перехідні положення ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Позивач: Перечинська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради, місцезнаходження: м. Перечин, вул. Ломоносова, № 1, Закарпатської області, код ЄДРПОУ 22114106

Відповідач: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, мешканка смт. Тересва, вул. Гагаріна, № 8, Тячівського району, Закарпатської області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: служба у справах дітей Тячівської районної державної адміністрації Закарпатської області, місцезнаходження: м. Тячів, вул. Незалежності, № 30, Закарпатської області.

Повний текст рішення складено 06 грудня 2018 року.

Суддя Тячівського

районного суду Закарпатської області: ОСОБА_5

СудТячівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення06.12.2018
Оприлюднено14.12.2018
Номер документу78549428
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —307/3310/18

Рішення від 06.12.2018

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Сойма М. М.

Рішення від 06.12.2018

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Сойма М. М.

Ухвала від 31.10.2018

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Сойма М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні